10 dalykų, kuriuos tvarkymosi specialistai daro prieš miegą

Skalbiniai
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-10-17 19:23
Svarbu ne tik tai, kokias užduotis profesionalūs tvarkdariai atlieka dienos metu, bet ir tai, ką jie nuveikia prieš pat miegą.

Portalas cosmopolitan.com pateikia 10 svarbių vakaro įgūdžių. Vakarinę rutiną papildykite šiais įpročiais, jei norite, kad ateinanti diena būtų neužgriozdinta ir sėkminga.

Tad kaipgi atrodo tokių tvarkos specialistų vakaras?

Sutvarko svetainę

Viskas labai paprasta: tai, ką paliksite vakare, rasite ir iš ryto. Būtent todėl Jeffrey‘is Phillipas, „Good Housekeeping“ tvarkymo ekspertas, teikia prioritetą svetainei: „Sutvarkau ant sofos esančias pagalvėles ir pledą, kad ryte, nusileidus į apačią, mane pasitiktų švari, jauki, rūpesčių nekelianti erdvė, padedanti dieną pradėti gerai“.

Nuvalo dažnai naudojamus paviršius

Pasak profesionalaus tvarkdario Matto Baiero, švarus darbo stalo paviršius yra svarbiausias dalykas, kadangi jis leidžia viską plačiai išsidėlioti, susidėlioti pagal prioritetą bei suteikia dienai veiksmo.

„Neinu miegoti, kol susitvarkau stalą, valgomojo stalą bei virtuvės spinteles. Taip mano rytai būna sklandūs.“

Pabaigia pradėtus namų ruošos darbus

Tokius, kaip ištuštinti kriauklę ar išnešti persipildžiusį smirdinčių šiukšlių maišą. „Stengiuosi viską daryti taip, kad prabudus manęs nelauktų jokie namų ruošos darbai, – sako J.Phillipas. – Jei prieš miegą sutvarkau virtuvę, vadinasi, ryte ja drąsiai galima naudotis.“

Susiruošia ateinančiai dienai

Rytais visi skubame ir tai neišvengiama, būtent todėl Rachel Rosenthal, profesionali „Rachel and Company“ tvarkdarė, visada stengiasi galvoti į priekį: „Ar tai sportinė apranga, darbinė rankinė, ar vaikų priešpiečiai, visada skiriu 5 minutes ir viską pasidarau iš vakaro.“

Jūsų rytai tikriausiai nė iš tolo neprimena „ramybės oazės“, tačiau viską susiruošus iš vakaro, rytais bus mažiau nesklandumų.

Įsitikina, kad ant grindų niekas nesivolioja

„Naktį eidami į virtuvę atsigerti vandens, tikrai nenorite už kažko užkliūti“, – teigia Rashelle Isip, „The Order Experts“ įkūrėja. Todėl prieš nakčiai išjungdama šviesas ji visada pasirūpina, kad jos namų takai nebūtų užgriozdinti ir ant jų niekas nesivoliotų; ji net patraukia į šalį kėdes bei tvarkingai sudeda batus ant kilimėlio.

Švarius drabužius padeda į vietą

Nepalikite švarių drabužių krūvoje ant kėdės. O jei esate per daug pavargę (būna ir taip), Jeni Aron, „Clutter Cowgirl“ įkūrėja, sako, kad tokiu atveju galima drabužius tiesiog sukabinti ant kabliuko.

„Myliu savo drabužius ir stengiuosi su jais elgtis atitinkamai, – sako ji. – Padėjus juos į vietą, sąžinė būna rami, ir galima ramiai išsimiegoti.“

Nešvarius drabužius meta į tam skirtą pintinę

Amelia Meena, tvarkymo specialistė ir „Appleshine“ įkūrėja, žino, kad nusirengti ir šokti į lovą, palikus drabužius ant grindų, yra labai patogu. Tačiau ji neleidžia sau pasiduoti šiai pagundai.

„Aš metu juos į pintinę, – sako ji. – Tai mažas žingsnelis, padedantis neužgriozdinti namų ir palengvinantis skalbimo dieną.“

Susiruošia rytdienos apdarus

„Nesvarbu, drabužiai skirti darbui ar treniruotei, labai patogu pasiruošti drabužius iš vakaro“, – teigia A.Meena. Ji taip pat mano, kad tai sumažina dalykų, apie kuriuos reikia galvoti rytais, sąrašą, ir pašalina tą dažną „aš neturiu ką apsirengti“ situaciją.

Pasiruošia rytdienos darbų sąrašą

Jei stresas trukdo užmigti, išbandykite R.Rosenthal siūlomą gudrybę: „Man patinka susirašyti 5–7 svarbius darbus, kuriuos privalau padaryti kitą dieną“, – sako moteris. Ji taip pat įsitikina, kad galėtų juos visus įvykdyti, ir didesniems projektams sukuria „mini užduotis“, kad kiekvienas darbas būtų lengviau padaromas.

Pailsi nuo technologijų

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių savo miegamajame nederėtų laikyti jokių technologijų, kadangi įrenginių skleidžiamos šviesos ir garsai blaško. Dėl to R.Isip prieš miegą viską išjungia: „Aš išjungiu savo kompiuterį, o telefoną pajungiu krauti kitame kambaryje ar kitoje namo dalyje“.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai