10 grožio receptų su citrina: naikina spuogus, nuospaudas, pleiskanas

Citrinos / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-12-11 09:30
Citrina – tikra gamtos dovana, puoselėjanti ne tik mūsų grožį, bet ir praverčianti buityje, virtuvėje ir kuriant gurmaniškus patiekalus. Tad jeigu gyvenimas jums pametėjo citrinų, pasigaminkte limonadą, t. y. pasinaudokite jų teikiamais privalumais.

Jeigu kelių ir alkūnių oda tapo grubi ir sausa, pradėjo pleiskanoti, patamsėjo, tuomet patrinkite jas citrina kelis kartus per dieną. Tai padės pašalinti negyvas odos ląsteles, pašviesins odą, sudrėkins.

Jeigu nagai pradėjo lūžinėti ir tapo silpni, citrinų sultys padės jiems sustiprėti. Tiesiog tepkite nagus citrinų sultimis ir pamatysite rezultatus. O jeigu norite dar radikalesnės procedūros, tuomet citriną perpjaukite pusiau ir įsmeikite į minkštimą nagus. Palaikykite taip 15–20 minučių ir kartokite šią grožio procedūrą kartą per savaitę. Beje, citrina tai pat pašalins ir dėmes, likusias nuo sodo darbų ar tabako.

Atgaivinkite rankų odą. Į šilto vandens vonelę įspauskite vienos citrinos sultis bei įberkite šaukštelį jūros druskos. Pamirkykite rankas 5–7 minutes, o nušluosčiusios patepkite drėkinamuoju kremu. Rankos taps minkštos ir švelnios, o nagai stiprūs ir spindintys.

Atsikratykite „juodų taškelių“. Odą bjaurojantys inkštirai gali būti įveikti, jeigu pasitelksite citrinos žieveles ir medų. Sutrinkite kelių citrinų žievę ir sumaišykite ją su keliais lašeliais citrinų sulčių bei šaukšteliu medaus. Gauta mase ištepkite veidą ir palikite 15–20 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu ir kartokite šią kaukę 1–2 kartus per savaitę.

Įveikite spuogus. Ciberžolės miltelius (1 valg. š.) sumaišykite su citrinos sultimis iki vientisos, tirštos masės. Tepkite kaukę ant veido ir palikite 20 minučių. Nuplaukite vėsiu vandeniu. Tokia kaukė padės atsikratyti ne tik spuogų, bet ir pašalins nuo jų likusius randus. Tiek ciberžolė, tik citrina kovoja su bakterijomis ir uždegiminiais procesais. ​

Tonizuojanti kaukė. Sumaišykite 1 valg. š. medaus su 1 arbat. š. citrinų sulčių, įpilkite kiek alyvuogių aliejaus, kad kaukė taptų skystesnė, ir tuomet tepkite ant veido. Po 20 minučių nuplaukite. Oda taps švelni, spindinti, sumažės raukšlelių.

Sudie, strazdanos ir pigmentacija. Vaisinės rūgštys, kurių gausu citrusiniuose vaisiuose, padeda pašviesinti odą ir atsikratyti senatvinių dėmių, strazdanų, randelių, negyvų odos ląstelių. Jums tereikia kelis kartus per dieną patepti problemines odos vietas citrinų sultimis ir greitai pamatysite skirtumą.

Atsisveikinkite su nuospaudomis, karpomis, sukietėjusia oda. Uždėkite ant probleminės vietos citrinos žievelę, pritvirtinkite ir užsimaukite kojines. Kartokite šią procedūrą kiekvieną vakarą ir palikite žievelę pernakt.

Pašviesinkite plaukus. Išspauskite kelių citrinų sultis ir užtepkite ant drėgnų plaukų sruogų. Geriausia po to pabūti saulėje 30–60 minučių. Po to citrinų sultis išskalaukite.

Pamirškite pleiskanas. Citrinų sultys pasižymi ir tuo, kad veikia antibakteriškai, kovoja su pleiskanomis ir jų padariniais. Tereikia prieš galvos plovimą odą ištepti citrinų sultimis ir palikti 30 minučių. Po to ištrinkti galvą ir kartoti procedūrą 1–2 kartus per savaitę.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai