12 išvaizdos pokyčių, kurie signalizuoja apie sveikatos sutrikimus

Mergina
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-10-23 10:04
Kartais nė nepastebime arba atidžiau nepažvelgiame į savo veidą, kuriame atsispindi mūsų gyvenimo būdas: kiek laiko skiriame miegui, ką valgome, geriame, kokių žalingų įpročių turime.

Specialistai sako, kad mūsų išvaizdos pokyčiai gali atskleisti ir sveikatos sutrikimus. Sužinokime kokius.

Geltonos akys

Pagelsti akys gali dėl įvairiausių priežasčių, tačiau į tai neverta žvelgti pro pirštus. Dermatologas Soheilas Simzaras sako, kad geltonos akys atskleidžia, jog žmogus turi problemų su kepenimis, t. y. kad jos nefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Kepenys – biocheminė organizmo laboratorija, kuri dalyvauja kraujo apytakoje, gamina tulžį ir „sandėliuoja“ A, D, K ir B grupės vitaminus, geležį ir energijos šaltinį glikogeną, todėl būtinai atkreipkite į tai dėmesį.

Patinę paakiai ir veidas

Jeigu jūsų mityboje gausu sūrių produktų, druskos beriate ne žiupsneliais, bet saujomis, tuomet vanduo kaupiasi visame jūsų kūne, ypač tai pastebima akių srityje.

Įžymybių gydytoja Roshini Raj tikina, kad tai ne vienintelė bėda – paslaptis gali slypėti ir chroniškose alergijose, dėl kurių išsiplečia kraujagyslės, taip sukurdamos patinimus ir nudažydamos paakius tamsiai violetine spalva.

Pamėlusi oda

Įvairiose kūno vietose pamėlusi oda, pavyzdžiui, ant blauzdų ar dantenų, pasak gydytojos, gali būti reakcija į medikamentus. Tačiau bet kuriuo atveju verta sunerimti ir kreiptis į gydytoją, kuris pakonsultuos tokios bėdos. Jeigu oda tampa melsvai pilka, tai gali būti susiję su produktais, kuriuose yra švino.

Pigmentacija ir pakitusi odos spalva

Dėl kalta ne tik saulė. Didelės, rudos, pilkšvos dėmės ant odos, ypač kaklo, pažastų, kirkšnių srityje gali būti diabeto ženklas, sako gydytoja Roshini Raj.

Pilkšva oda

Tokia ji gali būti dėl begalės priežasčių, pavyzdžiui, dėl to, kad deguonis nepatenka į jūsų kraują – tai emfizemos požymis, sako Kim Laudati. Taip pat tai gali būti susiję su širdies sveikata (pavyzdžiui, pranešti apie širdies smūgio riziką), tuberkulioze, pneumonija, vėžiu.

Sausa oda ir trapūs nagai

Jeigu jūsų oda išsausėjo, o nagai pradėjo lūžinėti, tuomet tai gali būti susiję su sutrikusia skydliaukės veikla. Dermatologai sako, kad greičiausiai dar ir trūksta vitaminų bei mineralų, reikalingų odai – vitamino A, cinko, omega-3 riebalų rūgščių.

Oda tapo itin jautri saulei

Jeigu jūsų oda negali pakęsti saulės spindulių, kreipkitės į dermatologą. Toks požymis būdingas autoimuninėms ligoms, pavyzdžiui, vilkligei, sako dermatologė Dina D. Strachan.

Niežtintis ir pūslėtas bėrimas

Tai gali būti herpetiforminis dermatitas, kuris dažnai būna autoimuninės ligos celiakijos požymis. Bėrimai gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai pastebimi ant kelių, alkūnių, skalpo, nugaros, sėdmenų.

Oranžinis odos atspalvis

Oranžinis odos atspalvis gali būti ženklas, kad jūs vartojate itin daug daržovių, kurios gausų karoteno, pavyzdžiui, morkų, moliūgų ir pan.

Patamsėjusi oda

Bronzinis atspalvis, jeigu neleidote laiko šiltuose kraštuose po palmėmis, nebūtinai reiškia, kad staiga tapote tamsaus gymio. Pasak gydytojų, tai gali būti susiję su hemochromatoze.

Padidėjęs veido plaukuotumas

Jeigu staiga ant viršutinės lūpos, smakro, žandikaulio linijos pradėjo augti tamsūs plaukai, tai gali būti policistinių kiaušidžių sindromo ženklas, kai sutrinka hormonų pusiausvyra.

Sutrūkinėjusios lūpos

Labai dažnai lūpos trūkinėja tada, kai trūksta vitamino B grupės vitaminų, – niacino, riboflavino, B6. Ką valgyti? Skanaukite tuną, špinatus, avinžirnius – juose šių vitaminų yra su kaupu.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai