12 klausimų Agnei Grigaliūnienei: apie skyrybas, maistą ir laimės paieškas

Agnė Grigaliūnienė / V. Skaraičio nuotr.
Autorius: L. Samulė
Publikuota: 2020-01-25 08:07
Po netrumpos pertraukos į ekranus sugrįžusi renginių organizatorė, radijo ir televizijos laidų vedėja Agnė Grigaliūnienė stojo prie pokalbių laidos „Skyrybos“ vairo. Pasak Agnės, laidos idėja gali pasirodyti kiek kontroversiška, tačiau už žodžio „skyrybos“ slepiasi gerokai daugiau prasmių ir interpretacijų, nei galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Trumpa dosjė

Mėgstamiausia spalva. Žalia.

Žaviausia epocha. Dabartis.

Geriausia perskaityta knyga. Marinos Abramovič „Eiti kiaurai sienas“.

Mėgstamiausias metų laikas. Visi.

Koks gyvūnas būtumėte? Delfinas.

Autoritetas. Stengiuosi jų neturėti, nes labai daug nuvylė.

Slaptas talentas. Išgirsti ne tik pašnekovų žodžius, bet ir jų potekstę.

Prietarai, kuriais tikite. Truputį gėda, kad jais tikiu, bet: juodai katei perbėgus kelią, reikia palaukti, kol praeis kitas žmogus; negalima dėti rankinės ant žemės, nes nebus pinigų; jei sutinki žmogų su tuščiais kibirais, bus bloga, nerezultatyvi diena.

Labiausiai erzinanti žmonių savybė. Egoizmas.

Ko niekada taip ir neišmokote? Gerai groti fortepijonu.

Agnė Grigaliūnienė
Agnė Grigaliūnienė

Agne, koks jausmas po pertraukos grįžti į televiziją?

Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad grįžau. Už kelerių metų man sukaks keturiasdešimt, todėl neturiu laiko koketuoti ir meluoti – man labai patinka darbas televizijoje. Per keletą metų buvau sulaukusi pasiūlymų grįžti, bet jie man nebuvo prie širdies. O dabar grįžtu, nes pokalbių laidos formatas man – labai artimas, buvau jo be galo pasiilgusi. Be to, šioje srityje turiu sukaupusi nemažai patirties: vedžiau pokalbių šou „Ką manai?“ ir „Paslapčių namai“, TV3 televizijos rytines laidas, dvejus metus tiesioginiame „Žinių radijo“ eteryje kalbinau itin įdomius pašnekovus „Penktadienio uogoje“, dabar „Žinių radijuje“ vedu laidą „Umami skonis“ apie maisto ir skonio kultą gerąja to žodžio prasme.

Kaip manote, ar pokalbių laidos vedėjui svarbi ir asmeninė, gyvenimiška patirtis?

Neabejotinai. Bėgant metams kaupi įvairias patirtis, išmoksti daug gerų (ir ne visai) pamokų. Man atrodo, kuo daugiau patirčių turi pokalbių laidos vedėjas, tuo įdomesniais, prasmingesniais jis gali paversti pokalbius. Smagu, kad Lietuvos televizijose atsiranda vis vyresnių žmonių, ne visai žalios jaunystės. Žinoma, žavus bet koks amžius, bet tam tikri formatai reikalauja didesnės patirties. Turiu jos labai įvairios, nes 12 metų mano sritys – komunikacija, medija, renginiai. Turtingas ir asmeninės patirties bagažas, žmogiškoji patirtis: vedybos, skyrybos, motinystė labai jauname amžiuje, antras – brandus – nėštumas ir t. t. Manau, kad visa tai tikrai nepamaišys kalbantis su laidos pašnekovais.

Papasakokite šiek tiek apie pačią laidą.

Laidai „Skyrybos“ duotas kiek kontroversiškas pavadinimas. Ji nėra tik apie žmonių santykius ir skyrybas tarp žmonių. Laida apie tai, kaip bręstanti visuomenė bando pasakyti „ne“ dalykams, kurie jau nebetinka, taigi skyrybos gali būti su bet kuo – su smurtu, su melu, mitais apie skiepus, su netolerancija, su per didele tolerancija netinkamiems dalykams ir t. t. Pokalbių spektras – be galo platus, o pavadinimas – konceptualus, nes vykstant skyryboms (ypač kai skiriasi buvę mylimieji) labai dažnai nemokame, negalime, o kartais ir nenorime kalbėtis. Kalbėti būtina tam, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas visiems skyrybų dalyviams. Taigi galima sakyti, kad laidoje visi tariamės, ką ir kaip kalbėti.

Ar pačiai teko išsiskirti, ko nors atsikratyti (kalbant ne apie santykius)? 

Su metais ir patirtimi atsikratau žmonių, kuriems nei aš galiu ko nors gera duoti, nei jie man, su kuriais mums tiesiog ne pakeliui. Gal nuskambės juokingai, bet atsikračiau per garsaus savo juoko, o gal su metais ne taip viskas ir juokinga (šypsosi). Pasitelkusi ketogeninę mitybą atsikračiau daug nereikalingų kilogramų, prisikaupusių pagimdžius antrąjį vaikelį. Na, o kokių nors labai dramatiškų skyrybų bent jau kol kas neįvyko. 

Agnė Grigaliūnienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Agnė Grigaliūnienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ar jums pačiai žodis „skyrybos“ turi neigiamą atspalvį?

Skyrybos, be abejonės, yra baisus dalykas. Siaubinga, kai griūva šeimos. Pati esu kartą pajutusi, todėl labai gerai žinau pasekmes, lydinčias išsiskyrusius žmones ir jų vaikus visą gyvenimą. Tai – begaliniai sunku, viena skaudžiausių patirčių mano gyvenime. O pernai žodį „skyrybos“ girdėjome itin dažnai – skyrėsi daug žinomų porų. Ko gero, turiu sutikti su tuo, kad šis žodis turi daugybę neigiamų atspalvių. Kita vertus, kai kada skyrybos tarp mylimųjų, verslo partnerių būna tik į gera. Kartais skyrybos yra tiesiog geresnis sprendimas visoms pusėms negu būti kartu. Galbūt didelis skyrybų skaičius rodo ir sveikstančią visuomenę, nebegyvenančią nei pagal pasakas, nei pagal bažnytines dogmas, nei dėl pareigos, tiesiog norinčią atviresnio gyvenimo sau ir pasauliui ir kartu puikiai suvokiančią, jog skyrybos – tai ne pareigų nutraukimas. Pareigų lieka ir buvusiam sutuoktiniui, ir vaikams, ir darbui, ir visuomenei.

Žinomų žmonių skyrybos sulaukia didelio visuomenės susidomėjimo. Ar jums svarbi svetimų žmonių nuomonė? 

(Atsidūsta). Esu sakiusi, kad anksčiau, kai buvau labiau matoma, mane užgaudavo visi, kas tik panorėdavo... Tačiau bėgant metams į viską imi reaguoti ramiau, o argumentuotą kritiką pradedi labai vertinti, nes tai moko tave būti geresnį savo srityje. Vėliau imi mokytis nepriimti visko labai asmeniškai, nebepykti ir nebeleisti savęs užgauti taip, kaip leisdavai anksčiau. 

Kokios temos jus pačią provokuoja išsakyti savo nuomonę socialinėje erdvėje? 

Kuo toliau, tuo mažiau komentuoju, nebent man iš tiesų labai svarbi aptariama tema. Nelieku abejinga tuomet, kai kalbama apie vaikų klausimus, moterų lygių galimybių klausimus Lietuvoje. Kiekviena jauna moteris, aktyviai dalyvaujanti darbo rinkoje, sutiks su manimi dėl to, kad Lietuvoje moterims įrodyti ką nors yra sunkiau nei vyrams. Nesakau, kad gerokai, bet sunkiau. Tiesa, nekomentuoju bet ko. Su metais labai norisi įsigilinti į abi medalio puses, kad pasakytum savo žodį, bet, kalbant apie socialines medijas, kuo toliau, tuo labiau ryškėja gyvenimas savotiškuose burbuluose: vienuose gyvenantys žmonės ką nors burbuliuoja ant kituose gyvenančiųjų. 

 

Agnė Grigaliūnienė su vyru Simonu / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Agnė Grigaliūnienė su vyru Simonu / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Užsiminėte apie socialinius burbulus. Koks jūsiškis, kokie žmonės jus supa?

Man labai pasisekė gyvenime, nes nuo pat vaikystės esu apsupta fantastiškai talentingų žmonių, kurie yra šimtus, net tūkstančius kartų geresni už mane. Tie žmonės į mano gyvenimą atneša be galo daug supratimo apie gyvenimą, meilę, menus. Jie dovanoja drąsą veikti, nes kuo didesnis žmogus, tuo labiau jis palaiko, plačiau myli. Mane supa ypatingi žmonės iš teatro, meno, verslo pasaulio. Pamenu, kai tuokėmės su Simu, atsirado kažkoks piktas komentatorius ir piktinosi, kad į vestuves susikviečiau vien žvaigždes (šypsosi). O tai ką man daryti, jei aš su tomis žvaigždėmis užaugau ir pas mane per Kalėdas ateina Jazzu, kartais ir Marijonas, o Donatas Katkus yra vienas mylimiausių draugų? 

Kaip bėga jūsų laisvalaikis?

Be galo mėgstu laiką leisti su draugais, tačiau šiais metais labai nekokia situacija su poilsiu. Visi įsitraukę į naujus projektus, koncertus, knygų rašymą arba į asmeninius dalykus, neleidžiančius susitikti taip dažnai. Dar turime tokią bėdą: dažnai žmonės, kurie gyvena plačiais mostais, viską giliai išjaučia, atsipalaiduodami leidžia sau visiškai nusirauti stogą (juokiasi). Apie tas linksmybes kartu nelabai galiu ką papasakoti, nes tai lieka tik tarp mūsų, tų, kurie linksminamės. Jei tam tikrų namų ar klubų sienos galėtų kalbėti, manau, kad mums būtų šiek tiek gėda, bet kartu ir labai linksma. Kita vertus, senatvėje tikrai turėsime ką atsiminti (šypsosi).

Kaip mėgstate ilsėtis su šeima?

Turime gražią tradiciją beveik kiekvieną sekmadienį susėsti šeimos pietų. Su sūnumi esame įsigiję „MO“ muziejaus MOdernisto korteles, kartkartėmis einame pažiūrėti naujų parodų, pasijuokti iš mamos vaikystės džinsų naujausioje ekspozicijoje. Su šeima bent kartą per metus stengiamės nuvykti paatostogauti į mūsų senąją gerąją Nidą.

Viena maloniausių laisvalaikio veiklų man yra ir knygų skaitymas. Tiesa, šiuo metu knygas kiek apleidau, bet tikrai pasitaisysiu, nes šiais metais per mažai skaičiau. Dar esu visiška serialų ligonė. Kartais draugams neleidžiu pasakoti apie atrastą naują gerą serialą, nes sezoną galiu įveikti ir per 2–3 naktis...

 

Agnė Grigaliūnienė.
Agnė Grigaliūnienė.

Esate atradusi ketogeninę mitybą. Koks apskritai jūsų santykis su maistu, maisto gaminimu? 

Maisto gaminimas man – didelis malonumas. Mūsų kompanijoje daug kas labai skaniai ruošia maistą. Aš tai sieju su aistra gyvenimui – labai dažnai žmonės, kurie aistringai gyvena visomis prasmėmis, ypač gerai gamina. Mano nuomone, stalas suburia šeimą siaurąja ir plačiąja prasmėmis. Dosnus stalas, turtingas skonis, bendras malonumas gaminant yra nuostabus laisvalaikio leidimo būdas. Man gaminimas – išvis labai artima, nes tai mane labai nuramina. 

Ar esate laimingas žmogus? 

Kaip ir daugelis žmonių, turiu problemą nuolat ieškoti laimės. Taip, man trūksta daug dalykų – ir materialių, ir ne. Pavyzdžiui, norėčiau daug daugiau keliauti. Viduje man trūksta ramybės – tą pripažįstu ir stengiuosi keisti. Kartą per savaitę lankausi pas psichologą, nusiraminimo ieškau vaikščiodama miške – ne vien eidama, bet ir pastebėdama viską aplinkui.

Kalbant apie laimę, iki pilnatvės kasdien gali trūkti kito dalyko. Iš vienos pusės, tai yra labai didelė dovana žmogui, tačiau iš kitos pusės – prakeiksmas, nes niekada nenurimsti. Bet gal žmonės taip ir sukurti, kaip sakė vienas mano bičiulis – visąlaik su kuo nors kovoti: su savimi, su kitais, su darbu, su namais, su tėvais, su vaikais, su baimėmis. Beje, tie, kurie turi vyresnių vaikų, mane puikiai supras. Aš vis pagaunu save, kad dar bijau savo tėvų, bet jau pradedu bijoti savo vaikų (
juokiasi). Taigi tokia ta mano laimė: turiu labai daug, daug ir trūksta, bet bandau su tuo tvarkytis ir niekada nepamesti optimizmo – viskas tik į gera ir viskas bus gerai (šypsosi).

Naujausi straipsniai