12 klausimų Aistei Plaipaitei: kas ją veda į priekį ir padeda išgyventi nesėkmes?

Aistė Plaipaitė
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-07-13 09:09
Žurnalistės, žinių vedėjos Aistės Plaipaitės gyvenimas pilnas veiklos: mėgstamas darbas radijo eteryje, iššūkiai televizijoje, o lakstydama tarp dviejų studijų dar randa laiko choro repeticijoms ir koncertams. Su žinoma moterimi kalbamės, kas ją veda į priekį ir padeda išgyventi nesėkmes.

Trumpa dosjė

Gimimo data. 1989 09 02.

Zodiako ženklas. Mergelė. Horoskopais netikiu.

Gimtasis miestas. Esu iš Šilutės rajono, Katyčių.

Knyga, kurią skaitote. Tik dabar ėmiausi Y. Harari „Sapiens“.

Įsimintiniausi filmai. Iš paskutiniuoju laikotarpiu matytų – „Išgyventi vasarą“, HBO „Černobylis“.

Kokiais muzikos instrumentais grojate. Mokiausi akordeonu, bet nebegroju. Kartais išsitraukiu gitarą ar ukulelę, paspaudinėju fortepijoną.

Hobis. Nežinau, gal vaikščioti į koncertus.

Svajonių šalis. Naujoji Zelandija.

Didžiausia avantiūra. Prieš trejus metus su kolegomis Živile Kropaite ir Dariumi Užkuraičiu pilnoje „Žalgirio“ arenoje vestas Lietuvos radijo 90-mečio renginys.

Augintinis. Šuo Čipsas, rastas gatvėje gerų žmonių ir vėliau atrastas mūsų.

Gardžiausias patiekalas. Labiausiai mėgstu grikius.

Geriausios atostogos. Kelionė kur nors labai toli arba pora savaičių Nidos.

Gyvenimo moto. Negali tikėtis, kad viskas gyvenime bus sklandu.

Aistė Plaipaitė / Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Aistė Plaipaitė / Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Derinate darbą radijuje ir televizijoje, taip pat dainuojate chore, o dabar dar ir keliaujate į LRT Nacionalinę ekspediciją. Ar visada buvote tokia energinga?

Nepasakyčiau, kad trykštu energija. Kažin, ar kas galėtų mane taip apibūdinti. Manau, kad daugelio akimis turbūt atrodau ganėtinai rami, susikaupusi. Energijos protrūkius mato tik žmonės, kurie geriau mane pažįsta. Daug dalykų apsiimti, suspėti ir įveikti labiau padeda pareigingumas ir atsakomybė ir iš jų tada natūraliai atsiranda pastangos.

Pritariate minčiai, kad esame tokie, kokia mūsų šeima. Kokia yra jūsiškė?

Mano viena bobutė labai daug skaitė, dirbo bibliotekoje, pati mane anksti išmokė skaityti, taisydavo mano kalbą. Iš jos turbūt ir tas mano polinkis į kalbos taisyklingumą. Bočius visą gyvenimą buvo mokytojas ir mokė vaikus beveik visko. Buvo didelis patriotas, už skrajučių ir plakatų apie Vasario 16-ąją platinimą, kai dar buvo mokinys, vėliau buvo nuteistas ir išsiųstas į lagerį. Tai iš jo turbūt meilė šaliai ir pagarba istorijai. Labai šviesūs ir darbštūs ir diedukai iš kitos pusės. O tėvai – didžiulio diplomatiškumo, nesavanaudiškumo ir rūpestingumo pavyzdys. Daug dar iš jų reikėtų pasimokyt.

Jūsų kolegos pabrėžia, kad esate labai atsakinga. O kokias savo gerąsias savybes pati akcentuotumėte?

Neseniai girdėjau, kad brandus žmogus turi gebėti įvardyti savo gerąsias savybes ir net ne vieną. Tai čia dar reikia padirbėti. Bet turbūt tai ir išskirčiau, ką jau minėjau, kažkokį įgimtą pareigingumą, kuris neretai ir nuvargina. Absoliutus nemokėjimas meluoti turbūt irgi yra geras bruožas. Jei kalbėtume apie kitus, labai vertinu nesusireikšminimą, kuklumą, gerą humoro jausmą, kūrybiškumą, teisingą romantiškumo ir racionalumo santykį.

Dar studijuodama žurnalistiką su seneliu klausėtės radijo žinių ir prasitarėte, kaip būtų puiku, kad ir jūs jas skaitytumėte. Netrukus žodžiai išsipildė. Ar jus visada traukė būtent žinios?

Kartais, atrodo, ima ir nuleidžia iš viršaus kažkas mintį, kurios įsikabini. Tai taip tada ir su tuo radiju ir žiniomis buvo. O šiokia tokia patirtis rodo, kad tokios mintys ir būna geriausios ir jų nereikėtų paleisti.

Esu linkusi manyti, kad kiekvienas turime specifinių gebėjimų kažkurioje srityje, ir jei mums pavyko atrasti, kur esame geri, nuostabu. Tai man atrodo, kad tinku žinioms. Kad ten man ir vieta. Kad įsivaizduoju (suprantu) ir turiu instrumentus, kaip žinias reikia perteikti. Nieko daugiau ir nedrįstu norėti. Man labai patinka darbas su žiniomis.

Kuo labiau tikite: kad svajonės pildosi savaime, pakanka panorėti ar kad dėl jų reikia paplušėti?

Labiau tikiu, kad reikia dirbti. Ir kad dideliu tikslingu darbu beveik viską gali pasiekti. Man čia kaip ekonomika. Kažkuriuo etapu turi daug investuoti savo resursų, pačių įvairiausių, ir kartais tai užtrunka, nuvargina, priverčia atsisakyti malonesnių dalykų, bet tada sulauki laiko, kai pamažu tos investicijos tau visokiu gėriu ir pasiekimais grįžta. Labai malonus jausmas. 

Ar sportuojate? Galbūt domitės kokia nors sporto šaka?

Anksčiau žaidžiau krepšinį ir juo labai domėjausi. Kaip ir futbolu, lengvąja atletika ir praktiškai visomis olimpinėmis sporto šakomis, nes kai augi kūno kultūros mokytojų šeimoje, kiekvienos olimpinės žaidynės ar didesnis čempionatas yra šventė. Dabar užsiiminėju ir domiuosi mažiau. Gal pati labiausiai mėgstu plaukti, o žiūrėti – dailųjį čiuožimą.

Dirbant tiesioginiame eteryje, dainuojant scenoje netrūksta iššūkių ir netikėtumų. Kaip įveikiate keblias situacijas? Ar stipriai išgyvenate dėl klaidų?

Anksčiau įveikdavau labai sunkiai. Iškart verkdavau, kaip čia blogai, kad kažkas nepavyko, kokia esu nevykėlė ir kaip visi amžinai atsimins mano šitą nesėkmę. Ir tik su kažkokia didesne branda ir sąmoningesnių draugų paprotijimais atėjo suvokimas, kad negi tu čia esi toks naivuolis, jog tikiesi, kad tau visada viskas seksis ir niekada nepatirsi jokių nesėkmių ir nepasirodysi nevykėliškai. Tikrai naivoka taip manyti. Dabar bandau nesėkmėse įžiūrėti kažką gyvenimiškai gražaus. Aišku, labai padeda, kai turi savo žmogų, kuriam parėjus namo viską išpasakoji ir su kuriuo drauge tas nesėkmes paanalizuoji, o kartais pašaržuoji ir išsijuoki.

Televizijos laidų vedėjų drabužiai ryškūs, solidūs. O koks jūsų aprangos stilius?

Kitoks. Noriu rengtis patogiai, jaunai. Nemėgstu solidumą didinančių drabužių, kratausi ir didelio puošnumo. Mėgstu sportbačius, kitokių batų turiu labai mažai. Patinka džinsai, suknelės.

Ar randate laiko namuose pasigaminti maisto? Galbūt turite savo
firminį patiekalą?

Namie gaminu mažai. Kiekvieni ilgesnio ruošimo reikalaujantys pusryčiai, pietūs ar vakarienė yra beveik šventė, sutartas dalykas, kad štai tada valgysime, todėl reikėtų nevėluoti ir nesuplanuoti nieko kito. Man neblogai pavyksta pagaminti kišą, lašišą su daržovėmis orkaitėje. Bet, tiesą sakant, neseniai per vieną sudėtingą ir daug jėgų pareikalavusį bandymą paruošti kažką įmantresnio svečiams praradau savitvardą ir sau ir savo būsimam vyrui pripažinau, kad juk man visai nepatinka gaminti. Labai labai nudžiugau išgirdusi: „Bet tai juk viskas gerai. Tau neprivalo patikti gaminti. Kaip ir man neprivalo patikti stovėti tepaluotom rankom prie pakelto mašinos kapoto.“ Tai buvo beveik gražiausias dalykas, ką man šis žmogus yra pasakęs.

Be kokios grožio priemonės neišgyventumėte nė dienos? Galbūt esate atradusi veiksmingų procedūrų?

Jokių paslapčių neturiu ir didelio išmanymo taip pat. Mėgstu prieš miegą švariai, su sau tinkančia kokybiška priemone nusiprausti veidą. Ir viena visiems žinoma taisyklė, kuri tapo labai aktuali anksti keliantis į darbą eteryje, – vakare daug nevalgyti ir negerti, jei nori išvengti rytinio užtinimo. Nors kartais jį ir kiti dalykai nulemia.

Turite daug veiklos, tenka darbuotis ir naktimis – kaip rūpinatės savo sveikata, kad nepervargtumėte?

Dėl intensyvaus ir nepastovaus grafiko miego dažnai trūksta. Stengiuosi išnaudoti laisvas valandas ir pamiegoti, kad ir koks paros metas tai būtų, bet man sunkoka sukontroliuoti, kiek tas miegas turi trukti, nes dažnai pamiegojusi ilgiau dieną pabundu lyg plyta daužta, nebesuprantanti, kuri čia para, ir pikta. Po kelių darbingesnių mėnesių atsiranda visai nemenkas nuovargis ir pajuodę paakiai. Situacija pasitaiso po atostogų. Visada grįžtu su naujomis jėgomis, kurios kurį laiką veža. Apie sveikatą stengiuosi nepamiršti. Dabar vasara, tai mano tikslas – daug vaikščiojimų, maudynių, uogų, daržovių ir sveikas kiekis saulės.

Kur ir kokią save įsivaizduojate, tarkim, po 10 metų? Ko palinkėtumėte sau į ateitį?

Gyvenančią Lietuvoje, su savo vyru, dirbančią mėgstamą ir sau tinkantį darbą, išlaikiusią savo dabartinius nuostabius draugus, toliau vaikštančią į koncertus ir klausančią geros muzikos, kartais padainuojančią, turinčią idėjų ir tikslų, nepervargusią ir daug besijuokiančią. Va šito ir palinkėčiau. 

Naujausi straipsniai