12 klausimų Baibai Skustenei-Serdiukei: kada jaučiasi laimingiausia ir kam negaili pinigų

Baiba-Skurstene-Serdiukė / Simonos Bekupės nuotr.
Autorius: L.Samulė
Publikuota: 2019-07-06 09:01
Atlikėja ir muzikos pedagogė Baiba Skurstenė-Serdiukė savo laiką dalija perpus: mamos dėmesio namuose laukia 2 metukų sūnelis Antanas, o mokykloje – būrys muzikalių vaikų. Baiba atvirauja, kad laiko sau nelabai lieka. „Tačiau ar gali skųstis, kai už lango – tokia vasara?!“ – šypsosi žinoma moteris.

Trumpa dosjė

Mėgstamiausia spalva. Ciklameno ir juoda.

Svajonių šalis. Graikija, Ispanija – ten, kur jūra ir saulė.

Geriausia perskaityta knyga. T. Harvio Ekerio „Milijonieriaus mąstymo paslaptys“.

Prietaras. Nesu prietaringa, bet per kelią perbėgus juodai katei pasijuntu nemaloniai.

Naminis gyvūnas. Katinas Pedro.

Romantika man yra... Viskas, ką daro mano vyras.

Didžiausia baimė. Netektys.

Koks gyvūnas būčiau? Tinginys.

Laukiamiausias metų laikas. Vasara.

Stiprybė. Mano šeima.

Erzinanti žmogaus savybė. Vėlavimas. Taip pat mano (juokiasi).

Niekada taip ir neišmokau. Plaukti vandens lenta.

Baiba Skurstene-Serdiukė / R. Mickevičiūtės nuotr.
Baiba Skurstene-Serdiukė / R. Mickevičiūtės nuotr.

Mokslo metai baigėsi. Ar greitai galėsite atsipūsti?

Šiuo metu jau atėjo atokvėpio metas. Atlikau gerą darbą ir dabar jaučiu didelį palengvėjimą. Mokykloje, kur dirbu muzikos ansamblio vadove, baigėsi didelis projektas – parodėme su vaikais miuziklą. Pavyko puikiai – ir tėvai, ir vaikai patenkinti. Buvo vainikuotas trijų mėnesių darbas, tačiau tai nereiškia, kad dabar einu atostogų (šypteli). Turiu daug koncertų tiek su grupe, tiek viena, o dar reikia spėti pasidžiaugti vasara, saule, buvimu su sūneliu ir t. t.

Kokios mintys pirmiausia aplanko, išgirdus žodį „vaikystė“?

Man tai susiję su vėjavaikiškumu, nerūpestingumu, kai vyresni už tave viskuo pasirūpina (šypsosi). Mano vaikystė prabėgo Liepojoje, prie jūros. Visas vasaras praleisdavome pajūryje. Mes keldavomės ir kaip į darbą kasryt eidavome į pajūrį. Dabar labai pasiilgstu jūros, neįsivaizduoju vasaros be jos.

Vaikystėje buvau labai aktyvi mergaitė, lankiau kone visus būrelius: šokius, vaikų ansamblį, krepšinį, sportinę aerobiką, siuvimą, piešimą, mažųjų modelių mokyklėlę, teatro užsiėmimus, lengvąją atletiką, muzikos mokyklą... Kai kuriuos iš jų neilgai, bet muzikos mokyklą ir sportinę aerobiką iki pat pilnametystės. Taip pat buvau klasės pirmūnė. Tėvams nereikėdavo priminti, kad būtina paruošti namų darbus. Man pačiai buvo labai svarbu, kad viskas būtų atlikta nepriekaištingai.

Kaip manote, ar turime mokytis visą gyvenimą?

Be abejo. Viskas labai greitai keičiasi, net tai, kaip auklėjami vaikai, kokios priemonės naudojamos sveikatai gerinti. Be to, jei visą laiką mokysiesi, viskuo domėsiesi, būsi įdomus pašnekovas ne tik savo vyrui ir vaikams. Deja, nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių niekuo nebesidomi, nieko nenori, net keliauti, toks sėslus gyvenimo būdas yra kenksmingas. O štai nuolatinė smegenų mankšta, naujos žinios, įspūdžiai yra labai naudinga – tai mažina tikimybę senatvėje susirgti Alzheimerio liga. Manau, amžius tikrai neturėtų būti kliūtis mokytis, spėti su gyvenimo tempu. Štai mano mama praėjusiais metais baigė antrą universitetą, nors jai jau 60 metų.

Papasakokite, kaip jūsų gyvenime atsirado muzika.

Užaugau menininkų šeimoje: mano a. a. tėtis buvo aktorius, mama yra režisierė, močiutė – garsi Latvijos aktorė, todėl buvo natūralu, kad rinksiuosi kažką iš meno srities. Kai truputėlį vyresnė sesė pradėjo lankyti muzikos mokyklą, tėvai nuvedė mane į ansambliuką. Man buvo gal ketveri metukai, bet tuoj tapau soliste, vėliau ėmiau skambinti pianinu. Namuose taip pat girdėjau daug muzikos, nes tėtis grodavo gitara, visi draugų susiėjimai buvo lydimi dainų. Meilę muzikai tikrai pajaučiau gana anksti, tačiau lankant muzikos mokyklą pasitaikė visko, net buvo dingusi motyvacija. Tai normalu, bet tam yra tėvai, kad padėtų neišklysti iš teisingo kelio.

Baiba Skurstene su sūnumi / Akvilės Razauskienės nuotr.
Baiba Skurstene su sūnumi / Akvilės Razauskienės nuotr.

Ar būdama meniškos prigimties galėtumėte dirbti nuo 8 iki 17 valandos?

Jei reikėtų, galėčiau. Tiesą pasakius, darbo knygutę turiu nuo 16 metų, tad manęs tikrai tai negąsdina. Jei gyvenimas priverstų, galėčiau kasdien keliauti į biurą ir dirbti nuo 8 iki 17 valandos. Žinoma, mieliau rinkčiausi to nedaryti (juokiasi). Kita vertus, aš dirbu mokykloje, kur taip pat reikia ateiti tam tikromis valandomis, tad šiokia tokia rutina yra, tačiau tai manęs visai neslegia ir nesukelia jokių problemų.

O kaip geriausiai pailsite? Kas jums yra laikas sau?

Seniai jau pamiršau apie poilsį ir laiką sau. Nuo tada, kai tapau mama. Kai atsiranda pora laisvesnių valandų, nes sūnelis užmiega, tada galvoji, ar tvarkytis namus, ar lyginti drabužius, ar gaminti maistą... Anksčiau buvo smagu su gera knyga ar įsijungus filmą ir dubeniu maisto tingiai pagulinėti, bet dabar tokių pramogų pasitaiko labai retai. Mano vyras šiuo metu dirba užsienyje, tai, galima sakyti, viena auginu vaikelį, tad laisvo laiko lieka ne per daugiausia.

Ar mėgstate keliauti? Kokios šalys paliko didžiausią įspūdį?

Labai mėgstu keliauti. Pačios maloniausios kelionės man yra į saulėtas, šiltas šalis, kurios turi nuostabius paplūdimius. Labai didelį įspūdį paliko Graikijos Lefkados sala – baltutėlis smėlis ir smaragdinis vanduo.

Jei reikėtų paminėti kultūriniu aspektu didžiausią įspūdį palikusias šalis, tai būtų Kuveitas ir Indija. Tačiau būsiu atvira, nors Indija paliko didelį kultūrinį šoką, man ji nepatiko. Bent jau ta vieta, kurioje buvau. Šalis didelė, tikriausiai apsilankius kitur įspūdžiai būtų kitokie, tačiau mano patirtis nelabai maloni.

Ar keliaudama arba vasarą mėgstate išbandyti kokias nors ekstremalias pramogas?

Tikrai nemėgstu. Bijau ir aukščio, ir greičio. Skristi lėktuvu man nėra baisu, bet motociklai, parašiutai, parasparniai ir kt. mane gąsdina. Tikrai nenorėčiau pabandyti.

Pakalbėkime apie grožį. Kokios procedūros jums atrodo svarbiausios?

Miegas ir vanduo yra pagrindiniai dalykai, kurie padeda išsaugoti puikią odos, plaukų, nagų būklę. Didelės įtakos turi ir sportas. Dar labai svarbu, kad moteris susirastų gerą kosmetologę, kuri parinktų odai tinkamas priemones, tada labai daug grožio procedūrų galima pasidaryti pačiai namuose. O šiaip kasdienei išvaizdai svarbiausia yra švarūs ir prižiūrėti plaukai, tvarkingi nagai, skaistus veidas.

Kokių tradicijų, ritualų laikotės šeimoje?

Mūsų šeimoje yra ne viena miela tradicija. Pavyzdžiui, su vyru būtinai 20 sekundžių per dieną reikia pabūti apsikabinus, kad gamintųsi laimės hormonai ir kad neprarastume artumo.

Ar esate taupi? Kam labiausiai gaila, o kam lengva ranka leidžiate pinigus?

Mūsų šeimoje taupesnis vyras. Niekada negailiu pinigų vaikui: brangesniems vaistams, geriems batams. Taip pat man negaila išleisti daugiau geresniam maistui. Neperku pigiausios linijos produktų, stengiuosi rinktis kokybiškesnę mėsą, žuvį. Gal esu šiek tiek šopaholikė. Vyras sako, kad jam neįmanoma aplenkti mano batų kolekcijos, o ne per seniausiai turėjau sukaupusi šešiolika rankinių laikrodžių... Man labai patinka laikrodžiai – dideli, gražūs, kokybiški. Dabar jau turiu tik penkis.

Kada esate laimingiausia?

Kai visi sveiki. Tai – svarbiausias dalykas. Kai nieko netrūksta. Kai geras oras, šviečia saulė. Kai visa šeima yra šalia arba leidi laiką draugų kompanijoje su vaikais, girdi aplink juoką, džiugesį. Man tai pilnatvės ir laimės laikas. Ir, žinoma, tada, kai esu scenoje.

Naujausi straipsniai