12 klausimų Deimantei Kazėnaitei: apie stilių, kritiką ir tris tikslus

Deimantė Kazėnaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-02-15 07:14
Modelis ir vizažistė Deimantė Kazėnaitė sako, kad gyvenimas keičiasi tada, kai atsikratome baimių. Ne vieną jų įveikusi Deimantė šiais metais sugalvojo tris didelius tikslus, kuriuos jau pradėjo įgyvendinti.

Trumpa dosjė

GIMIMO METAI. 1991 m. vasario 11 d. 

GIMTASIS MIESTAS. Kaunas. 

ZODIAKO ŽENKLAS. Vandenis. 

LABIAUSIAI VILIOJANČIOS ŠALYS. Meksika, kurioje buvau, ir Japonija, kurios dar nemačiau. 

POMĖGIS. Sportas. Mokausi žaisti tenisą, patinka badmintonas. 

MĖGSTAMIAUSIA LITERATŪRA. Smalsiai skaitau psichologines knygas.

FILMAI. „Pianistas“, „Gyvenimas yra gražus“, „Pabėgimas iš Šoušenko“.

METŲ LAIKAS. Vasara. Esu saulės žmogus. 

RYTO RITUALAS. Kartais ryte darau mankštą ir visada valgau vaisius arba geriu jų sultis. 

BEPROTIŠKIAUSIAS POELGIS. Beprotiška vien tai, kad mane vilioja labai skirtingos sritys, pavyzdžiui, lankiau dziudo, vėliau tapau modeliu, studijavau politikos mokslus, o galiausiai susidomėjau makiažu ir pasukau į grožio sferą.

POSAKIS. „Ne visada galiu būti stipri, bet visada noriu būti drąsi.“ 

MOTERIŠKA SILPNYBĖ. Rankinės ir batai.

TALISMANAS. Mano mamos dovanotas pakabukas. Su juo nesiskiriu nė dienai. Jaučiu, kad jis mane saugo. 

ERZINANČIOS ŽMOGAUS SAVYBĖS. Dviveidiškumas, dirbtinumas. 

NEMĖGSTAMIAUSIAS BUITIES DARBAS. Plauti grindis. Bet kai įsigijau robotuką, šio nemalonaus darbo dirbti nebereikia.

 

Deimantė Kazėnaitė  / Gedimino Žilinsko nuotr.
Deimantė Kazėnaitė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Viešoje erdvėje aplinkiniai jus mato pasitempusią, skoningai pasidažiusią, stilingai apsirengusią. Ar visada jautėtės patraukli, pasitikėjote savimi?

Drovuolė niekada nebuvau. Kampe nesėdėjau užsisklendusi, tačiau paauglystėje nepasitikėjimo savimi man nestigo. Turėjau kompleksų, nepriėmiau savęs tokios, kokia buvau. Paauglystėje buvau itin liekna. O būnant tokio amžiaus bet koks išskirtinumas, nukrypimas nuo normos yra apkalbamas. Laimei, su metais tampu vis stipresnė. Gal prie to prisidėjo ir mane supantys žmonės, kurie aiškino, kas gyvenime yra svarbiausia. Dabar savame kūne jaučiuosi labai gerai.

Kas visgi labiausiai padėjo užauginti savivertę? 

Šiais laikais populiarūs įvairūs saviugdos kursai, terapijos. Vieną jų ir aš išbandžiau. Psichoterapijos metodas padėjo dar labiau su savimi susidraugauti, pažinti save, atsikratyti baimių, suprasti savo gyvenimo norus ir tikslus. Tiesa, pastarieji laikui bėgant keičiasi. O baimių taip pat turime visi, nesame tobuli. Terapija man padėjo įveikti viešojo kalbėjimo baimę. Anksčiau labai bijojau daryti savo videoįrašus. Baiminausi, kad galiu pasakyti ką nors netaisyklingai ar ne taip rišliai išreikšti mintis. Perlipti per save man padėjo baigti viešojo kalbėjimo kursai.

Sukatės grožio srityje. Kokiomis akimirkomis pati jaučiatės patraukliausia? 

Kai atitrūkusi nuo visų darbų išvažiuoju atostogauti. Atsipalaidavusi ir įdegusi saulėje jaučiuosi gražiausia. Tada nereikia nei ypatingo makiažo, nei šukuosenos. Beje, esu viena iš tų instagramerių, kurios neapriboja savęs tam tikru įvaizdžiu. Kasdien neprivalau atrodyti superfashion. Į parduotuvę galiu išeiti ir vilkėdama treningą. Esu realus žmogus, kaip ir visi kiti.

Visgi nesate batsiuvys be batų – eidama į renginį mėgstate susikurti įdomesnį įvaizdį? 

Tikrai nesu batsiuvys be batų (juokiasi). Man patinka eksperimentuoti su savo įvaizdžiu. Gražus žaidimas su mada tapo mano darbu. Manau, įvaizdis gyvenime yra svarbus, juk mus sutinka pagal išvaizdą. Apranga, makiažas, šukuosena tam tikru laiku tam tikroje vietoje gali mums padėti labiau pasitikėti savimi. 

Deimantė Kazėnaitė
Deimantė Kazėnaitė

Kaip manote, kas svarbiau: sekti mados tendencijomis ar susikurti savitą stilių? 

Visi esame labai skirtingi: vieni daugiau, kiti mažiau domimės mada. Svarbiau yra žinoti, kas tau tinka, nei aklai sekti mada. Pati taip pat neperku kiekvieno vos pasirodžiusio madingo daikto, ypač jei žinau, kad man jis netinka. Svarbu kiekvienam pažinti save. O mada yra tam, kad mums būtų smagiau gyventi.

Deimante, neseniai tapote radijo stoties M-1 trisdešimtojo gimtadienio vaizdo klipo veidu. Tai jums – nauja patirtis?

Kaip modelis sulaukiu nemažai įdomių pasiūlymų. Galiu tik patvirtinti, kad mintys materializuojasi – užtenka pasvajoti apie kai kuriuos prekių ženklus ir mane pakviečia juos reklamuoti. Nusifilmuoti radijo stoties vaizdo klipe buvo nauja, dėl to ir šiek tiek baisu. Jaučiausi išėjusi iš komforto zonos, nerimavau. Niekada nieko panašaus nebuvau dariusi, bet man patiko! Kiti irgi palankiai įvertino darbą, tad jausmas labai geras.

Ar esate atspari aplinkinių kritikai? 

Jei atvirai, aplinkinių kritikai nesu itin jautri, taip lengvai manęs neįžeisi. Dar stipresnė tapau po psichoterapijos kurso. Žinau savo galimybes, ką sugebu geriausiai, ir nesiliauju toliau mokytis, tobulėti. O klaidų gyvenime darome visi, bet negi dėl to save grauši. Su niekuo gyvenime nesiekiu konkuruoti, bet noriu būti geriausia savo pačios versija. Tiesa, esu jautresnė tai kritikai, kurią išsako artimiausi žmonės. Supratau, kad kuo daugiau palaikymo sulauki iš artimos aplinkos, tuo esi stipresnis. 

Deimantė Kazėnaitė / Gedimino Žilinsko nuotr.
Deimantė Kazėnaitė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Kokia esate namuose? 

Visokia. Visgi dažniausiai panaši į save tokią, kokia būnu ir socialiniuose tinkluose – linksma, gerai nusiteikusi. Tiesa, gerokai anksčiau, pamenu, atsikėlusi ryte būdavau truputį Garfildas (juokiasi). Tačiau nusprendžiau, kad tokia būti nebenoriu. Dabar, nors rytais ir nebūnu labai produktyvi, nes mano laikas – vakaras, nebambu susiraukusi. Bet tai nereiškia, kad gniaužiu savyje emocijas. Tikrai taip nėra, nes esu emocionalus žmogus. Paslaptis ta, kad savo būsenas galime valdyti. Jau žinau, kad labiau apsimoka būti geros nuotaikos (šypsosi). 

Tie, kurie nori tobulinti savo asmenybę ir keistis, dažnai skaito saviugdos knygas. Jos, žinoma, padeda. Kiti žmonės ieško patyrusių specialistų, kurie pagelbėtų tobulėjimo kelyje. Išties galima rasti gerą savo srities psichologą, psichoterapeutą, ugdomojo vadovavimo profesionalą, kuris gebės padėti. Pati lankausi pas Steve‘ą Stepanoffą, jis mane nukreipė teisinga linkme. Manau, tobulėjimo kelias padedant specialistui greitesnis. Tiesa, mokytojai irgi nėra stebukladariai, o tik nukreipia tinkama linkme. Save keisti turime patys. O tada stebuklingai keičiasi ir mūsų gyvenimas. Per kelerius metus manasis tikrai labai pasikeitė. Svarbiausia – drąsiau įgyvendinu savo svajones ir tikslus. Kai atsikratome savo baimių, greičiau tobulėjame geidžiamoje srityje, įgyvendiname trokštamus tikslus. Tiesiog viskas gyvenime vyksta sparčiau, o tada daugiau ir nuveikiame.   

Ar yra temų, kurios jums tabu?

Tiesiog sąmoningai pasirenku kalbėti ne visomis temomis. Nepasakoju žurnalistams daug apie asmeninius santykius. Ne dėl to, kad gėdyčiausi, o todėl, kad tai asmeninis dalykas, kurį noriu pasilaikyti sau. Be to, ką naudingo tai duos kitiems? Santykiai – trapi tema. Niekas nestovi vietoje, gyvenime vyksta daug pokyčių. Nežinau, kaip bus ateityje – galbūt, kai planuosiu savo vestuves, norėsiu pasidžiaugti šia žinia ir viešai. Bus matyti (šypsosi). 

Deimantė Kazėnaitė / Gedimino Žilinsko nuotr.
Deimantė Kazėnaitė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Domitės psichologija. Kiek ji jums padeda asmeniniame ir profesiniame gyvenimuose? 

Labai padeda. Mano profesija susijusi su bendravimu, esu apsupta žmonių, todėl išmanyti psichologiją labai svarbu. Man norisi suprasti savo klientus, ko jie pageidauja, kaip jaučiasi. Gali gebėti padaryti tobuliausią makiažą, tačiau be galo svarbu suprasti, ko klientui iš tiesų reikia tuo metu ir tą akimirką. Kiekviena moteris turi savo grožio viziją. Suprasti šiuos dalykus arba sekasi, arba ne. Manau, man pavyksta. 

Asmeniniame gyvenime psichologija taip pat gelbsti, padeda atsakyti į svarbius klausimus, išsigryninti, ko pats nori, ką gali duoti kitam, kokie apskritai gali būti santykiai, kokius etapus poros išgyvena. Laimė, kai porai pavyksta užlipti ant to paskutiniojo – tikrosios meilės laiptelio.   

Ką labiausiai mėgstate veikti laisvalaikiu, kaip dažniausiai atostogaujate? 

Man labai patinka keliauti. Keliaudama ne tik pažįstu svetimus kraštus, bet ir semiuosi įkvėpimo naujiems projektams.

Ar daug tikslų turite šiais metais? 

Turiu ir jau pradėjau jų siekti (šypsosi). Pirmasis – pasižadėjau rūpintis sveikata, todėl nuosekliai sportuoju. Kitas tikslas – jau pribrendau dideliam vizažo seminarui, kurį netrukus ir organizuosiu. Labai laukiu šio įvykio! Ir trečias didelis tikslas, apie kurį dar niekam nesakiau, – kuriu savo jutubo pokalbių laidą! Man labai patinka kalbinti žmones, daugelis sako, kad lengva su manimi bendrauti. Pagalvojau, kodėl gi neišnaudojus stipriųjų savybių savo sukurtoje laidoje tokiu formatu, koks man atrodo patraukliausias?! Tikiuosi, žmonės man atsivers (šypsosi). O sau šiais metais labiausiai norėčiau palinkėti dar daugiau drąsos, nes ji padeda įgyvendinti visus troškimus.      

 

Naujausi straipsniai