12 klausimų Skaistei Vievesei: apie aktorystę, neseniai gimusį sūnų ir didžiausią avantiūrą

Skaistė Anusevičiūtė-Vievesė
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-15 09:00
Populiarių lietuviškų serialų aktorės Skaistės Vievesės gyvenime – naujas etapas. Liepą žinoma moteris susilaukė sūnelio Vėjo. Skaistė atvirauja, kad pirmagimis nuo pat nėštumo pradžios ėmė diktuoti sąlygas, ir kol kas jauna mama toliau gyvena vaikučio ritmu. „Tačiau „supermamyte“ tikrai neketinu tapti“, – patikina ji.

Trumpa dosjė

Mėgstamiausia spalva. Geltona.

Akių spalva. Turi savybę kisti iš žalios į mėlyną.

Zodiako ženklas. Žuvys.

Žaviausia epocha. Barokas.

Geriausia perskaityta knyga. Hanso Christiano Anderseno „Pasakos“.

Prietaras. Netikiu prietarais.

Koks gyvūnas būtumėte? Vilkė.

Naminis gyvūnas. Katė.

Erzinanti žmonių charakterio savybė. Abejingumas.

Ko taip ir neišmokote? Daugybos lentelės.

Kaip elgiatės, kai viskas užknisa? Nesu linkusi bėgti nuo problemų, drąsiai stoju akistaton su visais užknisančiais dalykais gyvenime. 

Skaistė Anusevičiūtė / Kūrybinės komandos nuotr.
Skaistė Anusevičiūtė / Kūrybinės komandos nuotr.

 

Skaiste, neseniai susilaukėte vaikelio. Ar jau pajutote, kaip motinystė jus keičia?

 

Pokyčius pajutau tik užsimezgus gyvybei: per visą nėštumą, dar būdamas pilvelyje, sūnelis diktavo sąlygas. Teko iš esmės sumažinti tempą, atsisakyti kai kurių projektų. Pačios motinystės negalėjau įsivaizduoti. Dabar pirmomis savaitėmis jaučiuosi kaip mama maitintoja (nesu tikra, kad čia jau tikroji motinystė – kūdikis tik valgo, miega, tuštinasi ir verkia). Motinystės pradžia gana sustyguota, pasikeitė ir mano rutina, kartais atrodo, kad aš pati esu didelis kūdikis, nes miegu tada, kada sūnus, būna, ir paverkiame kartu. Mane dažnai maitina vyras, nes mano rankos beveik visada užimtos. Laukiu nesulaukiu tolesnių pokyčių. Nors būna sunkių akimirkų, jaučiuosi be galo laiminga! 

 

Ar tapusi mama ėmėte kitaip vertinti savo mamą? Gal bendrai geriau suprantate mamas ir net „supermamytes“?

 

Tapusi mama supratau, kad niekada nebūsiu „supermamytė“! Atsivėrė klodai neištirtos mamų informacijos įvairiausiomis ir juokingiausiomis temomis. Supratau, kiek daug dar turėsiu išmokti būdama mama, ir šiek tiek nuliūdau internetinėje plotmėje radusi tiek daug pykčio ir patyčių tarp pačių mamų įvairiausiomis temomis. 

 

Ar sūnelis leidžia šiek tiek atsipūsti, pailsėti?

 

Geriausias poilsis – miegas. Stengiuosi pamiegoti, kai tik sūnelis užmiega. Šiaip laisvalaikiu man labiausiai norisi keliauti ir tyrinėti pasaulį, leisti laiką su šeima ir artimais draugais. Rinkdamiesi kelionę su vyru visada žvalgomės į gamtovaizdžius, miestai, muziejai ir „viskas įskaičiuota“ paketai mūsų netraukia. Esame linkę ieškoti nuotykių ir išbandyti tai, ko nesame iki šiol patyrę. 

Ir dabar, gimus sūnui, nežadame sustoti keliauti, ruošiamės pirmajai mūsų šeimos kelionei, kai Vėjui bus 6 mėnesiai. Turime idėjų išvykti pasibastyti po pasaulį pusmečiui ir taip išnaudoti pirmuosius tėvystės metus. Kelionės ir jų planavimas – ypač didelė mano vyro aistra, o aš – puiki kompanionė, pasirašanti visiems nuotykiams. Nekantraujame pamatyti, kaip seksis mums visiems trims (šypteli).

 

Pakalbėkime apie jūsų darbą. Vaidinate daugybėje populiarių televizijos serialų. Kokie aktorystės aspektai jus žavi labiausiai?

 

Aktorystė man yra nesibaigiantis nuotykis, suteikiantis galimybę tapti tuo, kuo nesi, ir išmėginti savo galimybių resursus, o kartais dėl vaidmens ar komandos sumanymų – net peržengti savo galimybių ribas. Vieni įsimintiniausių prisiminimų išliko iš filmavimų seriale „Laisvės kaina. Partizanai“. Reikėjo nemažai padirbėti dėl realistiškos mirties scenos, kurioje mano kurtą personažą uždusina duonos kepalu.

Aikštelėje tenka dirbti su idomiais aktoriais ir režisieriais. Žavu tai, kad negalėčiau savo darbo pavadinti darbu, esu dėkinga likimui ir aplinkybėms už suteiktą galimybę realizuoti save šioje sferoje.

Skaistė Anusevičiūtė / Andriaus Burbos nuotr.
Skaistė Anusevičiūtė / Andriaus Burbos nuotr.

 

Ar visada žinojote, kad būsite aktorė? Gal turėjote ir kitokių svajonių, planų?

 

Vaikystėje svajojau būti dirigente arba policininke. Augant planai keitėsi, pradėjau svarstyti apie meno vadybininko specialybę, mokiausi muzikos, šokau, tapiau, vienintelio teatro mano kelyje nebuvo, apie jį žinojau mažiausiai, todėl ir nusprendžiau rinktis miuziklo aktoriaus specialybę. Neturėjau lūkesčių tapti aktore, maniau, kad geras meno vadybininkas turi išmanyti visas sritis. To siekiau ir vis dar taip pat manau.

 

Kaip į tokios karjeros pasirinkimą reagavo artimieji?

 

Nuo pat mažumės man buvo sudarytos sąlygos augti ir formuotis savarankiškai. Likimas taip susiklostė, kad augau be mamos ir tėčio, mane globojo nuostabūs seneliai, leidę visus sprendimus priimti pačiai. Būdama 14 metų palikau vidurinę mokyklą ir išvažiavau mokytis į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Tad visi mano priimti sprendimai iki šiol buvo aktualūs tik man pačiai, o artimųjų reakcijos labai solidžios.

 

Aktorių darbo įrankiai yra jų kūnas, veidas. Ar daug dėmesio skiriate grožiui puoselėti?

 

Esu natūralistė, kosmetiką naudoju tik ypatingomis progomis. Mano profesija reikalauja didelio atsidavimo kolegoms, stilistams ir vizažistams, oda dažnai dažoma, o plaukai alinami karščio, todėl visą savo likusį laiką leidžiu sau būti tokiai, kokia esu natūraliai. Mano kosmetinėje rastumėte tik drėkinamąjį kremą, apsauginį kremą nuo saulės, antakių pieštuką ir lūpų balzamą. Labiausiai rūpinuosi dantų higiena, sveika mityba ir fizine veikla – tai svarbiausi mano grožio rutinos elementai.

 

Ar esate linkusi į avantiūra? O gal viską labai apgalvojate? Koks didžiausias jūsų nuotykis?

 

Taip, esu visiška avantiūristė (šypsosi). Likimas ir aplinkiniai man negaili iššūkių, o aš esu linkusi juos priimti.  Turiu nemažai baimių, pavyzdžiui, bijau tamsos ir vandens. Šie du elementai kartu – visiškas kosmosas... Tad labai norėjau išmėginti save ir nerti su įranga giliai po tamsiu vandeniu. Nebuvo lengva, vienu akimirksniu net buvo ištikęs panikos priepuolis, galvojau, kad nepajėgsiu, tačiau profesionalaus instruktoriaus dėka panėriau į 12 m gylį.

 

Skaistė Vievesė / Asmeninio albumo nuotr.
Skaistė Vievesė / Asmeninio albumo nuotr.

 

Ar skaitote motyvuojamąją literatūrą, lankote tokius seminarus? Kokia jūsų nuomonė apie laimės guru, gyvenimo mokytojus?

 

Motyvuojamoji literatūra yra gerai, tačiau aš jos nesirenku. Manau, kad pats žmogus sau turi būti didžiausias motyvatorius, visa kita primesta ir nebūtinai tinkama mums. Laimę taip pat kuriame mes patys, todėl nėra vieno recepto visiems. Mane pačią dažnai kviečia atvykti į mokyklas ir motyvuoti jaunimą. Esu linkusi dalytis savo istorija ir priminti jauniems žmonėms, kad gyvenime viskas priklauso tik nuo mūsų pačių. 

 

O kokia draugė esate?

 

Esu nuoširdžiai mylinti, atvira, motyvuojanti, pasiaukojanti ir ištikima. Turiu vos keletą, tačiau tikrų draugių, kurias vadinu sielos seserimis, mūsų ryšys neapsakomai stiprus, dalijamės vargais ir džiaugsmais, leidžiame laiką drauge, svajojame apie ateitį. Žaviuosi stipriomis moterų tarpusavio sąjungomis, kurios virsta visuomenei naudingais projektais, todėl ir pati siekiu kurti ilgalaikius tvirtus santykius su vis daugiau talentingų ir įdomių moterų, kurias sutinku savo kelyje.

 

Ar turite kokių slaptų talentų, moteriškų supergalių?

 

Turiu aiškiaregystės gyslelę, kitaip tariant, stiprią intuiciją, dažnai nuspėju įvykius anksčiau laiko. Dar skaitau savo vyro mintis. Ši supergalia dar ne iki galo išvystyta, su metais, manau, bus vis geriau ir geriau. Retkarčiais ir dabar puikiai pavyksta tuo pasinaudoti (juokiasi).

 

Butas ar namas? Kodėl?

 

Namas gamtos apsuptyje. Svajonė – namelis medyje, jokių kaimynų, daug erdvės aplink. Auginčiau gyvūnėlius, savo daržovytes, vaisius ir daug vaikų, kurie viską valgytų ir augtų tyroje, įkvepiančioje erdvėje!