13 būdų išspirti blogą nuotaiką lauk

Besišypsanti mergina / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-12-22 14:20
Blogos nuotaikos neišvengsite, kad ir kaip to norėtųsi. Aplanko ji kiekvieną ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip mokėsime su ja kovoti.

Neprivalome jai pasiduoti ir neturime laukti, kol praeis ji pati. Bus kur kas geriau, jei vos pasirodžiusią ją išvysite lauk. Portalas huffingtonpost.com pateikia 13 efektyvių būdų būtent tai ir padaryti.

1. Sportuokite

Sportas ar mankšta gerina savijautą ir nuotaiką, mat jo metu išsiskiria laimės hormonais vadinamieji endorfinai. Jei neturite laiko bėgti į sporto salę, tuomet bent jau išeikite pasivaikščioti į lauką ar padarykite bent keletą pritūpimų namuose. Šis būdas padės liūdnas mintis nukreipti į savo kūną ir kvėpavimą.

2. Padėkite kitiems

Tikriausiai nerastumėte geresnio būdo pasigerinti sau nuotaiką nei pagalba  arba kitų žmonių pamaloninimas. Padėkite senutei namo parsinešti pirkinius, paaukokite patinkančiai labdaros organizacijai arba apsilankę gyvūnų globos namuose pademonstruokite šilumą ir meilę paliktiems augintiniams. Tokie veiksmai padės jaustis laimingiau ir kur kas pozityviau žvelgti į savo gyvenimą.

3. Paklausykite muzikos

Tikriausiai sunku nesišypsoti klausantis Pharrello Williamso dainos „Happy“ ar Bobby McFerrin'so – „Don't Worry Be Happy“, o dar jei šios dainos primena itin gerus laikus... Net ir pati daina neprivalo būti labai linksma – pakanka to, kad ji jums keltų tik pačius geriausius ir gražiausius jausmus!

4. Išlįskite į gamtą

Apėmus liūdesiui pabandykite tiesiog išeiti į lauką – kad ir vos kelioms minutėms. Paklausykite gamtos garsų, pajuskite, kaip vėjas glosto jūsų skruostus ir akimirką pažvelkite į dangų. Galbūt pakaks vien to, kad pasijustumėte nors šiek tiek laimingesni?

5. Ant savo veido išbandykite juokingas grimasas

Galbūt tai atrodo kvaila, tačiau bent pabandykite. Tiesiog atsistokite prieš veidrodį ir išmėginkite visas juokingas veido grimasas, kokias tik sugalvosite. Kaip manote, kiek prireiks laiko, kol nusišypsosite? O tokiu atveju galbūt dings ir bloga nuotaika.

6. Leiskite sau 15 minučių liūdesio

Užsistatykite laikmatį ir leiskite sau paliūdėti bent 15 minučių, tačiau tik išsekus šiam laikui pabandykite atsipalaiduoti ir bent nukreipti mintis nuo savo liūdesio šaltinio.

7. Suvalgykite šokolado

Šokoladas, ypač juodasis, išties efektyviai pakelia nuotaiką, mat jose esančios medžiagos, skatina endorfino išsiskyrimą. Negana to, šokolade yra ir seratonino, kuris veiksmingai padeda kovoti su depresija. Juk keletą šokolado gabalėlių jau tikrai galite sau leisti!

8. Medituokite

Nuraminkite savo protą bei mintis ir bent keletą minučių pabūkite ramiai apie nieką negalvodami – tai padės persikrauti ir kiek pozityviau pažvelgti į situaciją. Tiesiog leiskite sau būti o ne veikti – galbūt tai padės pajusti ramybę.

9. Pažaiskite su savo augintiniu

Vien glostymas ar trumpa pertraukėlė žaidžiant su savo mylimiausiu augintiniu padės nusiraminti net ir jaučiant didžiausią liūdesį. Šis veiksmas, anot mokslinių tyrimų, skatina išsiskirti ir geros savijautos hormonams, tokiems kaip serotoninas ar oksitocinas.

10. Ieškokite džiaugsmo šaltinių

Gyvenimas nėra vien tik juoda ir balta. Jame apstu įvairiausių spalvų, tad pasistenkite atrasti ir jas. Nesikoncentruokite vien tik į savo nesėkmes ar liūdesį, kovokite su juo ieškodami to, kas galėtų jus pradžiuginti.

11. Pasimylėkite

Galbūt ne visada galėsite šiuo patarimu pasinaudoti, bet kai tik tokia galimybė bus, būtinai ja pasinaudokite. Patyrus orgazmą išsiskiria geros savijautos hormonas serotoninas, o ir mintys pakryps kur kas malonesne kryptimi...

12. Pamiegokite

Kartais tam, kad atsikratytume slogios nuotaikos, tereikia kad ir labai trumpo pogulio. Galbūt po jo jausitės kiek žvalesni, labiau atsipalaidavę ir sugebėsite į situaciją pažvelgti kitomis akimis.

13. Pasimėgaukite kvapnia vonia

Šiltas vanduo, kvapnūs aliejai ir jaukiai degančios žvakės tikrai padės išvaryti blogą nuotaiką lauk bei atsipalaiduoti. O kai išleisite vandenį, įsivaizduokite, kad kartu su į kanalizaciją bėgančiu vandeniu išteka ir vos jūsų problemos, blogos mintys bei graužatis. Nusiprauskite ir nusipurtykite visą dar likusį liūdesį.

Ji24.lt