3 kvepalų laikymo taisyklės

Besikvepinanti moteris / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-05-16 09:32
Kvepalus reikia mokėti laikyti tinkamai, kad ilgiau galėtumėte džiaugtis ypatingu aromatu. Juk spalvos pokytis, pakitęs kvapas – būtent tai, kas išduoda aplaidumą. Štai trys patarimai, kuriuos verta žinoti kvepalų maniakėms.

Visada laikykite kvepalus tamsioje ir vėsioje vietoje. Kvepalų ekspertų nuomone, karštis ir drėgmė gali pakeisti aromatą bei fizines tokių kvepalų ingredientų, kaip eteriniai aliejai, ypatybes. Štai kodėl vonios kambarys nėra pati tinkamiausia vieta. Verčiau rinkitės šaldytuvą arba bet kokią kitą vietą, kur oro temperatūra nėra pernelyg aukšta.

Nepalikite kvepalų buteliuko per dažnai atidaryto. Toks paprastas žingsnis, o tokios negatyvios pasekmės – į kvepalus patenka oro, kuris sukelia oksidaciją ir taip pakeičia aromatą.

Laikykite kvepalus tame buteliuke, kuriame jie buvo originaliai supakuoti. Žinoma, kartais tie dailūs kvepalų buteliukai taip vilioja, tačiau perpilti kvepalų nepatariama. Tikinama, kad šiuo atveju irgi gali pakisti kvepalų aromatas, kadangi kai perpilate, į juos gali patekti oro. Ką jau kalbėti apie patį buteliuką, mat reikėtų išsiaiškinti, ar jis tikrai patvarus, gerai užsidaro ir pan.

Bet kuriuo atveju, reguliariai apžiūrėkite savo mėgstamus kvepalus, kadangi ilgainiui jie keičia savo spalvą ir aromatą. Teisingai laikomi kvepalai geriausias savo savybes išsaugo 2–3 metus. Tiesa, ne visi:
  • citrusiniai greičiau sugenda, kadangi juose gausu citrusinių eterinių aliejų, kurie jautriau reaguoja į aplinką.
  • rytietiški galioja ilgiau, tačiau gali pakeisti spalvą dėl tam tikrų sudėtinių dalių, pavyzdžiui, vanilės.
  • Šipriniai, gėlių, medienos aromatai išlieka ilgiausiai ir yra patikimiausi.​

Naujausi straipsniai