6 netikėtos priežastys, kodėl slenka plaukai

Slenkantys plaukai
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-10-29 09:05
Niekas nepaneigs fakto, kad dailūs moters plaukai – kone didžiausia jos puošmena. O kiek kas metus išleidžiame jų priežiūrai, net suskaičiuoti sunku: kirpyklos paslaugos, dažymas, aksesuarai, priežiūros ir formavimo priemonės... Juk taip norisi, kad plaukai būtų vešlūs, stori ir ilgi! Visgi kiekvienai mūsų yra buvę periodų, kada šukuosena buvo pradėjusi retėti, o juk plaukai slenka ne šiaip sau. Taigi, šiandien siūlome atkreipti dėmesį į 6 netikėtas priežastis, kurios gali nustebinti!

Nėštumas

Nėštumas įdomiai veikia moters organizmą – vienoms plaukai auga tarsi ant mielių, o kitos su siaubu stebi, kaip rankose lieka jų kuokštai. „Kai moteris laukiasi, visas dėmesys nukreiptas į besiformuojantį vaisių“, – tikina Dr. Tamimas Hamidas. Esą tuo metu organizmui gali pritrūkti reikiamų maistinių medžiagų, o dėl to kenčia mūsų plaukai. Specialistai pataria atsižvelgti į savo mitybą, vitaminų vartojimą, stiprinti imuninę sistemą.

Skydliaukės sutrikimai

Specialistai sako, kad ne visada reikia pavydėti itin greitos medžiagų apykaitos. Kai ji peržengia ribas, tai gali turėti įtakos mūsų plaukų folikulams. Pasirodo, jeigu skydliaukė gamina per daug hormono tiroksino, mūsų medžiagų apykaita pagreitėja net kelis kartus, ir atvirkščiai. Tuo metu mes netenkame maistingų ir organizmui reikalingų medžiagų, o kūnas patiria didelį stresą, todėl tai atsiliepia ir plaukų grožiui bei augimui.

Moterų plikimas

Negalvokite, kad ši problema kamuoja tiktai vyrus... Pasirodo, ji gali būti susijusi su hormonų pokyčiais, genetiniu paveldimumu, tačiau nebūtinai amžiumi. Anksčiau buvo manoma, jog moterų plikimas būdingas vyresnio amžiaus dailiosios lyties atstovėms, tačiau šiandien kalbama atvirkščiai. „Gyvename nuodingame pasaulyje, patiriame vis daugiau streso, turime save paskirstyti tarp šeimos ir darbo, prisiimti atsakomybę, o juk tai vargina ir sekina“, – tikina plaukų specialistė Lucina Ellery.

Greitojo maisto vilionės

Kad ir kaip gardžiai atrodo tos prancūziškos bulvytės, ledų porcija ar riebiu padažu varvantis mėsainis, žinokite, jog grėsmė kyla ne tik jūsų talijai... Holistinės mitybos žinovė Sally Pansing Kravich mano, kad atitinkama dieta ir mityba vaidina itin svarbų vaidmenį mūsų plaukų gyvenime. Ji sako, kad reikėtų vengti spalvingais dažikliais išmargintų, dirbtiniais saldikliais pagardintų, konservuotų patiekalų, taip pat – gazuotų gėrimų, jeigu nenorite, kad rankose liktų kuokštai plaukų.

Šukuosenos formavimo įpročiai

Ar žinojote, kad mokslininkai paprastą šukuoseną, kai plaukai surišami į kasą (arklio uodegą), pavadino viena labiausiai žalojančių? Išties, jei kasdien taip rišite plaukus, plaukai gali pradėti slinkti. Pridėkime ir daugybę plaukus sausinančių priemonių, įvairias tiesinimo, džiovinimo, priauginimo procedūras. Ir jeigu manote, kad plaukus reikia trinkti kuo rečiau, labai klystate – specialistai sako, kad tik švarūs plaukai kvėpuoja ir gali sveikai augti.

Trauma arba šokas

Jeigu išgyvenate stiprų emocinį šoką arba patyrėte sunkią fizinę traumą, tai gali atsiliepti visam jūsų organizmui, taip pat – plaukams. Dažniausiai plaukai nepradeda kristi tą pačią akimirką, todėl atkreipkite dėmesį, ar jūsų gyvenime nebuvo išskirtinių pokyčių prieš 2–3 mėnesius iki kol prasidėjo ši bėda. 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai