7 gero tėčio savybės

Tėtis su vaiku / 123RF.com nuotr.
Autorius: ji24.lt
Publikuota: 2019-05-21 10:23
Nors visi esame skirtingi ir kiekvienas tėvas vis kitoks, yra keletas pagrindinių savybių, kuriomis turėtų pasižymėti visi tėvai. Tėvo dieną ne tik vaikai skuba pasveikinti savo tėvų, bet ir tėvai susimąsto, ar yra, buvo geri tėvai savo vaikams ir ką turėtų padaryti, kad tokie būtų.

Dažnai vyras, laikydamas ant rankų naujagimį, galvoja, ar bus geras tėvas. O ką išties reiškia būti geru tėvu?

Neprimeta savo kelio, o padeda atrasti tą, kuriuo reikia eiti vaikui. Visi esame skirtingi ir geras tėvas tai žino. Jis nesitiki ir neverčia vaiko gyventi taip, kaip jis tai daro, rinktis tokią pačią specialybę. Jis gerbia vaiko požiūrį, tol, kol jis nekenkia šeimai ar jam pačiam. Nepriekaištauja, kad vaikas renkasi kitą kelią, o padeda jį atrasti. Nors tėvas futbolo fanatikas, o sūnui šis žaidimas visiškai ne prie širdies, jis neverčia jo žaisti. Tėvas gali būti ištikimas savo įsitikinimams, turėti svajonę, kad vaikas seks jo pėdomis, tačiau, jei sūnus nori kitų dalykų, jis parems ir priims kitokį atžalos pasirinkimą.

Su vaiku leidžia kokybišką laiką. Vaikui nesvarbu, koks jūsų mokslinis laipsnis, kur jūs dirbate, ar kaip jus vertina aplinkiniai. Jam svarbu kartu praleistas laikas: būti šalia jūsų, sulaukti dėmesio, jūsų nuomonės, žvilgsnio. Vaikui, kuris daug laiko praleidžia su tėvu, gyvenime kyla mažiau problemų. O vaikui, kuriam tėvas neskirdavo dėmesio, kyla kur kas daugiau sunkumų.

Geras tėtis žino, kaip smagiai leisti laiką su savo vaikais: kartu žaidžia žaidimus, žiūri filmus, keliauja ir t. t. Jis skiria laiko, kad įsiklausytų į savo vaikus ir galėtų lengviau su jais bendrauti. Jis taip pat leidžia laiką padėti jiems ruošti namų darbus, jei būtina. Labai apmaudu vaikams suaugus suprasti, kad buvai ne itin geras tėvas, skyrei per mažai laiko, per daug dirbai...

Moko rodydamas pavyzdį. Vaikai mokosi mėgdžiodami tėvus, todėl tėčio pareiga auklėjant vaikus – būti puikiu pavyzdžiu. Tokiu, į kurį sūnus norėtų lygiuotis, o dukra jaustųsi saugi ir mylima. Juk sūnui tėtis yra pirmasis didvyris, o dukrai – apskritai vyro pavyzdys. Tai didelė atsakomybė, bet nemaža dalis tėčių puikiai su ja susitvarko.

Norėdami išugdyti visapusišką (kūrybingą, darbštų, protingą, fiziškai stiprų, gebantį valdyti ir reikšti savo emocijas) vaiką, pirmiausia patys turime tokie būti. Kaip kiekvienam mums tai sekasi, galime matyti stebėdami savo vaikus. Geras tėvas kiekvienoje situacijoje stengtis rodyti pavyzdį, kaip reikėtų elgtis, o ne vienaip sakys, kitaip elgsis. Juk vaikai labiau mokosi iš pavyzdžio, o ne iš tuščių kalbų.

Išmoko svarbiausių gyvenimo pamokų. Tėvas yra pirmasis žinių šaltinis vaikui, todėl jo suteiktos pamokos labai svarbios vaikui. Jis moko tinkamo etiketo, sąžiningumo, dėkingumo, duoto žodžio laikymosi. Kitaip tariant, geras tėvas vaiką išmokina būti geru žmogumi. Juk kaip dažnai galite išgirsti žmones sakant: „Mano tėvas vis kartodavo, kad gyvenime svarbiausia...“, „Jis visada elgdavosi taip, šito išmokau iš savo tėčio...“ Tėvų duotos pamokos žmogui labai svarbios, jos mus lydi, net jei to nesuvokiame.

Tėtis su vaiku / 123RF.com nuotr.
Tėtis su vaiku / 123RF.com nuotr.

Žino, kad turi paaukoti savo komfortą dėl tėviškos pareigos. Pavyzdžiui, jei jis grįžta namo iš sunkios dienos darbe ir pagauna savo vaikus blogai besielgiančius, jis skirs laiko spręsti nepatogią situaciją, ras laiko pasikalbėti, nors ir bus pavargęs. Tačiau nerėks, nebus piktas, bet ras pačius tinkamiausius žodžius, su kuriais pateks į vaikų širdis.

Žino vaiko stipriąsias ir silpnąsias puses. Geras tėvas, žinodamas, kas vaikui sekasi, o kas ne, gali jį paskatinti, ugdyti stipriąsias savybes, padėti tobulėti ir nuraminti, paaiškindamas, kad visi turime ir silpnybių, tad jei kažkas nesiseka, tai visiškai natūralu. Tėvo paskatinimas vaikui labai svarbus.

Supranta, kad neįmanoma būti tobulu tėčiu. Aišku, auginant pirmagimį norisi viską padaryti tobulai. Tačiau tobulybių nebūna, ir vaikui jų visai nereikia. Geras tėvas yra tas, kuris yra geras vyras savo žmonai, kuris kartu su mama rūpinasi mažyliu. Vaikui reikia namų, kuriuose vyrauja meilė, kuriuose juo rūpinamasi. Dėkite visas įmanomas pastangas, kad jūsų santuoka būtų pati tvirčiausia, tada ir tėvai būsite puikūs.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai