7 taisyklės susirgus gripu

Serganti moteris / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-03-10 14:32
Šilta žiema, rodos, leido išvengti gripo susirgimų, tačiau prasidėjus pavasariui sergančiųjų gripu skaičius šoktelėjo. Vaistininkai pastebi, kad lyginant su praėjusiais metais šiuo metu gripo atvejų yra net daugiau.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad jau nuo vasario 14 d., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pastebimas didesnis susidomėjimas vaistais nuo gripo ir peršalimo.

„Nuo vasario vidurio matome, kad vis daugiau žmonių ieško vaistų nuo gripo, tai patvirtina ir Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenys, praėjusią savaitę susirgimų skaičius dešimčia procentinių punktų didesnis nei 2019 metais“, – sako L. Bielskė. Daugiausiai receptinių vaistų nuo gripo praėjusią savaitę įsigijo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai.

Vaistinėse gripo epidemijos metu vyksta aktyvesnis patalpų dezinfekavimas, klientams rekomenduojama skirti daugiau dėmesio imuninės sistemos stiprinimui – laikytis darbo ir poilsio režimo, užsiimti fizine veikla, valgyti subalansuotą maistą.

Vaistininkė Rasa Keraitė sako, kad susirgus gripu svarbu reaguoti nedelsiant. Ji sako pastebinti tendenciją, kad daugelis mūsų pajutę pirmuosius peršalimo simptomus, elgiamės šiek tiek egoistiškai neliekame namuose ir nesusirūpiname, kad dėl tam tikrų savo sprendimų tik prisidedame prie viruso plitimo.

„Rekomenduoju pajutus pirmuosius simptomus stengtis išlikti tarsi „burbule“, kaip galima labiau vengti viešų vietų, nešioti kaukę, paprašyti, kad jumis pasirūpintų artimieji, o jeigu tenka atsidurti viešoje vietoje, nespausti rankos, čiaudėti į sulenktos rankos linkį, dvigubai dažniau nei įprasta plauti rankas“, – sako vaistininkė.

7 taisyklės susirgus gripu:

1.   Venkite masinių susibūrimo vietų.

2.   Dažnai plaukite rankas. Grįžę namo ne tik nusiplaukite rankas, bet ir veidą, persirenkite.

3.   Dažnai vėdinkite kambarius.

4.   Pajutę pirmuosius simptomus likite namuose.

5.   Čiaudėkite į sulenktos rankos linkį.

6.   Venkite spausti ranką ar bučiuoti skruostą.

7.   Valgykite daugiau žalių daržovių.

Naujausi straipsniai