8 gyvenimo tiesos, kurias suprantame per vėlai

Tėtis ir sūnus / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-08 09:43
Kartais žmogaus gyvenime atsitinka taip, jog tam tikru momentu jis sustoja ir paklausia savęs: „Kaipgi taip nutiko, jog taip greitai pralėkė laikas, ir nejaugi aš nieko nespėsiu pakeisti?“

Jau dabar turime susivokti savyje, suprasti, kokie mūsų norai ir troškimai. Jau dabar turime surasti laiko meilei, juokui, ašaroms, pykčiui ir atleidimui. Gyvenimas yra trumpesnis negu gali pasirodyti.

Štai 8 gyvenimo pamokos, kurias turime išmokti jau dabar. Kol dar ne per vėlu.

1. Gyvename čia ir dabar. Gyvenimas yra tai, kas egzistuoja čia ir dabar – vienintelė akimirka, kurią kada nors patirsite. Todėl pabandykite nugyventi tą kiekvieną akimirką ramybėje ir taikoje, be baimės ir didelių abejonių, šypsokitės ir būkite laimingi, džiaukitės tuo, ką turite dabar.

2. Gyvenimas yra trumpas. Tai jūsų gyvenimas, ir už jį reikia kovoti. Kovoti už tiesą ir savo įsitikinimus. Kovoti už tai, kas jums svarbu. Kovoti už tuos, kuriuos mylite ir nepamiršti jiems kartoti, kiek daug jie jums reiškia. Supraskite, kaip jums pasisekė – jūs vis dar turite galimybę kažką pakeisti arba padaryti. Stabtelėkite ir pamąstykite: jeigu turite kažką padaryti, pradėkite jau šiandien. Nes niekada negalite žinoti, kiek dar turėsite „rytoj“.

3. Vilkinimas daro jus vakarykštės dienos vergu. Kai jūs su mielu noru imatės darbų ir neatidėliojate jų „rytojui“, nusiimate nemenką naštą nuo savo pečių. Neatidėliokite darbų kitai dienai, negrūskite jų į gilų stalčių. Patikėkite, rytoj jums bus malonu žinoti, kad kažką padarėte šiandien.

4. Iš kiekvienos klaidos galima pasimokyti. Geri dalykai nutinka tiems, kurie nepaisydami visų nusivylimų, nepraranda vilties. Tiems, kurie nepaisydami karčių klaidų, vis dar tiki. Tiems, kuriuos įskaudino, bet jie ir toliau tiki meile. Niekada nesigailėkite dėl to, kas jau įvyko – vis tiek nieko jau nebepakeisi. Žiūrėkite į tai kaip į vertingą pamoką ir nesustodami judėkite toliau.

5. Jūs pats sau esate geriausias draugas ir patarėjas. Laimė – kai žmogus patinka pats sau toks, koks yra. Ir tam nereikia kitų žmonių pritarimo. Prieš kurdami gražius santykius su aplinkiniais, turite pamilti ir „susidraugauti“ su savimi. Jeigu norite drąsiai žiūrėti kitiems žmonėms į akis ir megzti su jais santykius, privalote išmokti pasitikėti savimi, žvelgti į save su pagarba ir meile.

6. Darbai pasako daugiau už žodžius. Eidami gyvenimo keliu jūs sutiksite daug žmonių. Jie atrodys labai teisingi, kalbės gražius žodžius. Bet atsiminkite, vertinti juos turite ne pagal tai, ką jie sako, o pagal tai, ką jie daro. Jų darbai pasakys viską ir daug išraiškingiau negu garsūs žodžiai.

7. Maži darbai daro šį pasaulį gražesnį ir geresnį. Nusišypsokite žmonėms, kuriems šiandien buvo sunki diena. Gerumas – investicija, kuri visada atsiperka. Visur, kur yra žmonių, yra galimybė parodyti gerumą. Išmokite duoti nesitikėdami jokio atlygio.

8. Laikas ir patirtis gydo žaizdas. Jūs suklumpate ir krintate, klystate ir pralaimite. Bet, nepaisant visko, jūs keliatės ir einate toliau – jūs gyvenate, o gyvenimas jus moko. Jūs žmogus, o klysti žmogiška. Pagalvokite, kokias vertingas pamokas jums pateikia gyvenimas. Taip, kartais iš skausmo plyšta širdis, bet ar tai ne pakankama kaina už džiaugsmo ir malonumo akimirkas? Todėl privalote keliauti toliau net tada kai skauda, nes žinote, jog ta vidinė jėga, kuri atvedė jūs iki šio taško, sugebės jūs nuvesti ir toliau.

Ji24.lt
Temos:
Santykiai