Algirdas Gataveckas ragina turėti programėlę „Korona Stop LT“: „Dėl savęs ir kitų“

Algirdas Gataveckas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-11-25 15:04
„Šiuo metu išmaniuosiuose telefonuose populiariausia programėlė turėtų būti Korona Stop LT“, – įsitikinęs COVID-19 apimtame pasaulyje negalintis likti abejingas dailininkas Algirdas Gataveckas (35).

Apie tai, kad pirmosiomis lapkričio dienomis Lietuvoje pradėjo veikti mobilioji programėlė „Korona Stop LT“, menininkas pamatė per informacinę televizijos laidą. „Žinojau, kad tokios telefono programėlės egzistuoja užsienyje, kad kai kuriose šalyse, kur žmonės buvo aktyvūs, jos pasiteisino – padėjo suvaldyti virusą. Tad kai pradėjo veikti Lietuvoje, nedelsdamas atsisiunčiau“, – pasakoja Algirdas.  

Mobilioji programėlė „Korona Stop LT“, pasitelkdama savanoriškai naudotojų pateiktą informaciją, padeda nutraukti koronaviruso infekcijos plitimo grandinę. Jos tikslas – įspėti apie buvimą arti COVID-19 užsikrėtusių asmenų ir pateikti rekomendacijas, kaip elgtis toliau. Programėlės naudotojai gali greitai sužinoti apie tai, kad jie buvo arti užsikrėtusių asmenų, ir imtis veiksmų, kad apsaugotų save ir kitus.

„Jei susirgo draugas – gal tai iš jo sužinosiu ir galėsiu izoliuotis, tirtis, kad neužkrėsčiau kitų. Jei buvau šalia sergančio nepažįstamojo – jis negalės manęs informuoti. Tačiau jei ir aš, ir jis turime programėlę „Korona Stop LT“, jei jis ten informuos, kad yra užsikrėtęs koronavirusu, – gausiu pranešimą, kad turėjau kontaktą. Štai dėl ko svarbu telefone įdiegti tą programėlę, – pasakoja socialiai atsakingas menininkas. – Taip galima užkirsti kelią virusui plisti. Kuo daugiau žmonių dalysis žinia, kad tokią programėlę turi, informacija, kaip ji veikia, tuo daugiau abejojančiųjų patikės, kad jos reikia.“ 

Algirdas džiaugiasi, kad jam mobilioji programėlė apie kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi dar nepranešė. Tačiau per šią pandemiją jis dvi savaites jau gyveno saviizoliacijoje, nes COVID-19 sirgo draugas. Pažįsta kitą žmogų, kuris dėl šio viruso sukeltų sveikatos problemų gydėsi ligoninėje. 

Algirdas Gataveckas / Asmeninio albumo nuotr.
Algirdas Gataveckas / Asmeninio albumo nuotr.

Saugodamasis viruso dailininkas gyvena gana uždarai, bendrauja tik su broliu dvyniu Remigijumi. „Jei karantinas, tai karantinas. Vengiu nereikalingų vaikščiojimų viešose vietose, susitikimų. Sustabdžiau privačias piešimo pamokas. Karantinas man per kišenę kerta labai stipriai, – neslepia. – Tačiau jei tai, kad būnu namie, išgelbės bent vieną gyvybę – su mielu noru, neburbėdamas dar pasėdėsiu.“   

Algirdas pažįsta gydytoją, kuris dirba prie COVID-19 ligonių. „Iš jo girdėjau, kaip dabar medikams sunku. Galvoju, kad galiu ką nors padaryti ne tik dėl artimųjų, dėl savęs, bet ir dėl jų. Man nuoširdžiai gaila visų, kurie dirba su koronavirusu susijusioje grandinėje: testuoja, tiria, gydo, – prisipažįsta menininkas. – Atsakingai elgdamiesi darome įtaką kitiems, keičiame aplinką. Su broliu ką nors darydami visuomet pagalvojame, kaip būtų geriau ne tik mudviem. Tas pats ir dėl mobiliosios programėlės „Korona Stop LT“. Kad situacija palengvėtų, turime pasistengti visi.“   

KAIP MOBILIOJI PROGRAMĖLĖ VEIKIA?

  • Įsidiekite programėlę išmaniajame telefone. Ją galima nemokamai atsisiųsti iš „App Store“ arba „Google Play“ parduotuvių.
  • Programėlę turintys telefonai, naudodami „Bluetooth“ ryšį, tarpusavyje keičiasi informacija, kada, kokiu atstumu ir kiek laiko buvo šalia. 
  • Kai koronaviruso infekcija nustatoma vienam iš programėlės naudotojų, jis pats savanoriškai tai paskelbia programėlėje, neviešindamas jokių asmens duomenų. 
  • Tuomet jos naudotojai, kurie per pastarąsias 14 dienų buvo šalia užsikrėtusiojo ilgiau nei 15 minučių mažesniu nei 2 metrų atstumu, gauna pranešimą apie galimą buvusį kontaktą ir vadovaujasi programėlėje pateiktomis rekomendacijomis dėl tolesnių veiksmų.  
  • Pradėti naudotis programėle, sustabdyti ir vėl atnaujinti jos naudojimą galima bet kuriuo metu.
  • Programėlė yra nemokama, saugi ir anonimiška, ji nerenka jokių asmens duomenų, nefiksuoja buvimo vietos. Lietuva dar šiemet planuoja prisijungti prie apsikeitimo duomenimis tinklo su kitomis Europos šalimis, todėl keliaujantieji užsienyje taip pat galės programėlės būti informuojami apie galimai turėtą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu. 

Daugiau informacijos – www.koronastop.lt

Sveikatos stiprinimo fondas
Sveikatos stiprinimo fondas
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai