Džiazuojame virtuvėje: skanios širdelės

Širdelės formos kepiniai
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-21 09:00
Visos žinome, kad vaikai mėgsta sausainius ir saldainius. Ne paslaptis, jog ir seneliai bei tėčiai yra dideli smaližiai. Taigi siūlome jums išskirtinį saldėsį. Triaukškite į sveikatą ir gaminkite su malonumu!

Reikės:

Tešlai: 400 g miltų, 200 g sviesto, 2 kiaušinių, žiupsnelio druskos, 50 g cukraus.

Įdarui: 250 g juodojo šokolado, 20 g sviesto, šaukšto sutirštinto saldinto pieno, vanilės ankšties, karščiui atsparių pagaliukų sausainiams, pusės kiaušinio trynio (kepiniams aptepti).

Kaip gaminti:

1. Miltus išsijokite ant stalo, sumaišykite su druska ir cukrumi, padarykite juose duobutę, įmuškite kiaušinius. Sviestą supjaustykite, sudėkite aplink miltų masę ir viską kapokite dideliu peiliu, kol liks vienodo dydžio trupiniai. Viską atlikite greitai, kad sviestas nespėtų atšilti.

2. Iš gautos tešlos drėgnomis rankomis suformuokite diską. Susukite jį į maistinę plėvelę ir 2 val. laikykite šaldytuve.

3. Šaltą tešlą ant miltais pabarstyto stalo kočiokite vis sulenkdama kaip voką, kad išeitų vidutinio storumo lakštas. Per plonas gali suplyšti, o iš per storo išspausti sausainėliai nebus dailūs.

Tešlos ruošimas
Tešlos ruošimas

4. Iš tešlos išspauskite po kelis sausainėlius, kad jų puselės susiglaustų. Ant viršaus išspauskite po dekoratyvinę širdelę ar gėlytę.

5. Gabaliukais sulaužytą šokoladą, sutirštintą pieną ir sviestą ištirpinkite ant silpnos ugnies. Maišykite, kad neužvirtų. Kai masė taps vientisa, įmaišykite iš vanilės ankšties iškrapštytas sėklytes.

6. Po šaukštelį pradėjusios stingti masės krėskite ant kiekvieno sausainėlio, įdėkite pagaliuką, sutvirtinkite kita sausainėlio pusele.

7. Sausainėlius storu šepetėliu aptepkite iki vientisumo išplaktu kiaušinio tryniu, išdėliokite karščiui atsparioje kepimo skardoje ir apie 15 min. kepkite iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje. Gerai atvėsinkite ir dar 30 min. palaikykite šaldytuve, kad sustingtų šokoladas.

Ji24.lt