Geriausias laikas seksui, atsižvelgiant į jūsų amžių

Pora / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-05-11 20:13
Greičiausiai sutiksite, kad potraukis seksui bėgant metams išties kinta. Tą patį galima ir apie intymių santykių laiką. Sekso ekspertė Rozina Sabur pabrėžia, jog nors daugeliui seksas atrodo spontaniškas dalykas, tačiau laikas, kada juo užsiimame, vaidina ne ką mažesnį vaidmenį – cirkadiniai ritmai veikia mūsų kūno poreikius ir visus kitus procesus.

Štai Dr. Paulas Kelley iš Oksfordo universiteto sako: „Jūsų vidinis laikrodis keičiasi kartu su amžium. Jis kontroliuoja visas kūno sistemas ir ląsteles.“ P. Kelley pastebi, kad laiką, skirtą seksui, valdo ir mūsų įsipareigojimai, pavyzdžiui, darbas. Tie, kurie dirba biure, ir tie, kurie namuose, natūralu, mylėsis visai skirtingu laiku. Pavyzdžiui, žmonės, kuriantys rimtus santykius, intymumą planuoja ankstyvą rytą, kai yra laisvi nuo visų įsipareigojimų, dažniausiai savaitgaliais.  

Taigi, kada geriausias laikas seksui?

20-mečiams labiausiai tinka 15 val.

Dvidešimtmečiai yra kupini seksualinės energijos visą parą, tačiau piką jų kūnuose ji pasiekia apie 15 val. Tačiau jeigu diskutuotume apie tipiškus dvidešimtmečių seksualinius įpročius, galėtume pasakyti, kad intymūs santykiai priklauso nuo galimybių, ir jaunuoliai nebūtinai gali būti kartu, kai galvoja apie seksą. P. Kelley šiai amžiaus grupei rekomenduoja keltis ne vėliau kaip 9.30, o eiti miegoti – ne vėliau kaip 1 val. nakties. Jis aiškina, kad budrumas yra kontroliuojamas dviejų hormonų – melatonino ir oreksino. 20-mečių kūne oreksinas (atsakingas už budrumą) neįveikia melatonino (miego hormono) iki vidurdienio.

30-mečiams labiausiai tinka 8 val.

Tai aukso laikas – saulės šviesa prabudina testosteroną vyruose ir progesteroną bei estrogeną moteryse. Apskritai 30-mečiai prabunda anksčiau nei 20-mečiai dėl vidinio laikrodžio vaidmens jų kūne. Rekomenduojama vakarienę valgyti ne vėliau kaip 20 val., o eiti miegoti – iki 23.40 val.

40-mečiams labiausiai tinka 22 val.

Puikus metas seksui, kadangi tada išsiskiria daugiau oksitocino, kuris suteikia mums malonią savijautą ir padeda pailsėti. Pasak P. Kelley, reikėtų stengtis eiti miegoti iki vidurnakčio, kad kitą dieną jaustumėtės žvalūs. Prabusti patariama 7.50 val. 40-mečiams natūraliai pavyksta prabusti gerokai anksčiau nei jaunesniems.

50-mečiams labiausiai tinka 22 val.

Sulaukus tokio amžiaus seksą geriausia atidėti vakarui, kadangi ryte dažnai pritrūksta laiko. Miegoti, ypač išgyvenus sunkią dieną, geriausia eiti anksčiau, tarkime, 22.30 val. Beje, verta žinoti, kad kepenų funkcijos šiuo amžiaus laikotarpiu sulėtėja, todėl alkoholio poveikis išlieka ilgiau.

60-mečiams labiausiai tinka 20 val.

Atraskite balansą tarp vakarienės ir ėjimo miegoti – tarp šių dviejų užsiėmimų puikiai įsipaišo ir meilė vienas kitam. O štai apie 22 val. melatoninas pasiekia aukštumas, todėl tai puikus metas panirti į saldžius sapnus. 60-mečiai atsikelia anksti – apie 6.30 val. Vakarienę valgyti patariama 18.30 val., kad išvengtumėte virškinimo nesklandumų.

70-mečiams labiausiai tinka 20 val.

Panašiai kaip ir 60-mečiams, taip ir 70-mečiams seksas praėjus kažkuriam laikui po vakarienės padeda atsipalaiduoti prieš miegą. Kadangi seni žmonės labai dažnai prabunda naktimis, miegoti reikia eiti anksčiau, kad miegas būtų kokybiškesnis.

Temos:
Seksas Santykiai