Gyvūnai namuose: kokie tinka alergiškiems žmonėms

Portugalų vandens šuo / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-03-02 09:17
Kai mažyliai arba suaugusieji trokšta laikyti gyvūnėlį, tačiau juos kamuoja alergija, dažnam nusvyra rankos. Specialistai sako, kad iš tikrųjų vieninteliai alergijos nesukeliantys augintiniai gali būti vėžliai, driežai, gyvatės, žuvytės. Tačiau ne visi nori tokius auginti, juo labiau, kad egzotinių gyvūnų priežiūra gana sudėtinga.

Štai šunų ar kačių, kurie idealiai tiktų alergiškiems žmonės, kaip ir nėra. Visi pavojai slypi ne tik keturkojų kailyje, bet ir odoje, pleiskanose, seilėse. Tačiau kai kuriems gyvūnams priskiriama etiketė „nesukelia alergijos“. Kokie jie? Kviečiame susipažinti.

Sfinksas

Išskirtinės išvaizdos katė kai kuriuos gąsdina savo išvaizda ir nė menkiausio plaukelio neturinčiu kūnu, o kiti mano, kad tai yra vienas patraukliausių ir mieliausių gyvūnėlių. Didelės ausys, raukšlėtas kūnas ir visuomet tiesiai į šeimininko akis nukreiptas žvilgsnis neretai sudaro įspūdį, kad tai – agresyvus, įnoringas ir ne itin draugiškas gyvūnas. Tie, kurie vis dėlto bent kartą, nugalėję abejones, paima šią katę į rankas, įsitikina, kad ji nėra tokia nepatraukli, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Sfinksų katei reikia nuolatinio fizinio kontakto, todėl ji labai mėgsta miegoti ant šeimininko rankų, įsikurti lovoje ar netgi nakvoti po antklode. Šių kačių augintojai juokauja, kad sfinksai dažnai elgiasi taip, lyg nelaikytų savęs katėmis. Turėdami namuose sfinksą, nepatirsite agresijos, užtat gerų emocijų, žaismingumo ir gyvybingumo – per akis. Šios katės elgiasi draugiškai su kitų veislių katėmis, yra kantrios ir sugeba prisiderinti prie bet kokios situacijos, todėl puikiai jaučiasi kačių parodose. Be to, šios katės – tikras išsigelbėjimas alergiškiems ir pedantišką tvarką mėgstantiems žmonėms.

Sfinksų katė / 123RF.com nuotr.
Sfinksų katė / 123RF.com nuotr.

Devonreksas

Šios trumpaplaukės gražuolės katės šeriasi retai, o jų kailiuką prižiūrėti visai paprasta. Jos draugiškos, mielos, moka dūkti, be to, sakoma, turi nemažai ir šunims būdingų bruožų (savaime aišku, kad gerųjų). Dar vienas jų privalumas – nesukelia alergijos, todėl tinka jautresniems aplinkai žmonėms. Išskirtinės išvaizdos mielos katytės puikia sutaria su visa šeima, ypač – vaikais.

Devonrekso katės / 123RF.com nuotr.
Devonrekso katės / 123RF.com nuotr.

Portugalų vandens šuo

Šis gyvūnėlis, kurį laiko pats JAV prezidentas Barackas Obama, taip pat geras bičiulis tiems, kurie alergiški. Tai judrus, mielas, ir, atrodo, labai žavus gyvūnėlis! Kadangi viena prezidento dukterų Malia skundžiasi alergija, šis šuo – puikus pasirinkimas. Ir, kaip matome, vandens telkinių mėgėjas, griauna mitą, kad ilgo kailio šunys sukelia nenumaldomą čiaudulį ir bėgančias ašaras. Juk Baracko Obamos šeima ne taip seniai įsigijo ir antrą tokios veislės augintinį.

Portugalų vandens šuo
 / 123RF.com nuotr.
Portugalų vandens šuo / 123RF.com nuotr.

Smiltpelė

Teigiama, kad šie graužikai – vieni tinkamiausių laikyti alergija besiskundžiantiems žmonėms, kadangi jų kailiukas beveik neturi jokio kvapo. Jos smalsios, darbščios ir vikrios, mėgsta žaisti tarpusavyje, dūkti, rausti urvus, tačiau jų priežiūra turi būti kruopšti. Įsigykite narvelį ar kitokį namelį joms gyventi, nevenkite su jomis pabendrauti, pažaisti, kad prisijaukintumėte. Tuomet šios mielos pelytės jums negailės dėmesio.

Smiltpelė
 / 123RF.com nuotr.
Smiltpelė / 123RF.com nuotr.

Vėžlys

Žinoma, vėžlys gana egzotiškas pasirinkimas, tačiau teigiama, nesukels alergijos. Visgi, yra kita bėda – kai kurie jų gali būti salmonelių nešiotojai, todėl po kontakto su jais reikėtų kruopčiai plauti rankas.  O štai  fengšui žinovų tvirtinimu, vėžliai taip pat verti tapti vienais geidžiamiausių augintinių. Vėžlys – vienas svarbiausių fengšui mitinių gyvūnų. Jis valdo šiaurinį sektorių (pietiniame karaliauja raudonasis feniksas, vakaruose – baltasis tigras, o rytuose – auksinis drakonas) ir yra vienintelis iš keturių, kurį realiai galima ir įmanoma apgyvendinti namų erdvėje.

Ramūs, tylūs, nekaprizingi vėžliai simbolizuoja ilgaamžiškumą, gina savo globėjus nuo įvairių negandų. Vėžliukas sukuria namuose jaukumą, ramybę, pripildo namus išminties, skatina nepaliaujamai tobulėti, eiti pirmyn. Lėtai, bet atkakliai ir užtikrintai. Baseiną ar terariumą su vėžliuku geriausia statyti šiaurinėje namo dalyje, kuri siejama su vandens stichija. Vėžliukas sudaro puikų duetą su žuvytėmis, papildo teigiamą vienas kito poveikį, teikia šeimininkams santarvę ir harmoniją. Ir dar šis tas. Nemažai tėvų mano, kad stepinis vėžliukas – tinkamiausias augintinis vaikams, kurį galima nešiotis kaip žaisliuką, mėtyti į orą ir pan. Šaltai laikomas, nuolat imamas į rankas ir judinamas vėžlys eikvoja daug energijos, liesėja ir gali lėtai nusibaigti iš bado.

Vėžlys / 123RF.com nuotr.
Vėžlys / 123RF.com nuotr.
Ji24.lt

Naujausi straipsniai