Idealus seksas trunka 10 minučių?

Intymios akimirkos / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-12-12 21:00
Sudėtinga tiksliai pasakyti, kiek turėtų trukti idealus seksas (žmonės skirtingi, kaip ir jų poreikiai), tačiau mokslininkai nevengia atlikti įvairių apklausų šia tema. Tiesa, nereikėtų į tai susitelkti ir skaičiuoti minutes – labai dažnai klysta tie, kurie mano, kad kuo ilgiau trunka seksas, tuo geriau...

Štai Pensilvanijos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, tikina, kad lytinis aktas, abiem partneriams teikiantis malonumą, trunka maždaug 10 minučių. Tiksliau tariant, laikas nuo 7 iki 13 minučių buvo įvardytas kaip „pakankamas“.

XXI a. žmonės tiesiog perpildyti žinių apie seksą, ir tai ne visuomet suvokiama racionaliai. Juk žvelgdami į erotiniuose filmuose mirguliuojančias žvaigždes, realūs mirtingieji susidaro nuomonę, kad sekso trukmė ne tik labai svarbu, bet dargi turi trukti mažų mažiausiai visą parą.

Šiuo tyrimu mokslininkai siekė išvaikyti visas seksualines iliuzijas. Tiesa, seksas, trunkantis vos 3 minutes, buvo pavadintas „per trumpu“, o ilgiau kaip 13 minučių – „per ilgai užsitęsusiu“. Ir dar šis tas...

Seksas seksui nelygu. Jeigu norite patirti ne tik malonumą, bet ir gauti naudos psichologinei ir fizinei sveikatai, tikinama, kad intymiais džiaugsmais mėgautis reikėtų bent jau pusvalandį.

Esą tuo metu organizme prasideda laisvųjų radikalų neutralizacija, todėl jaučiamasi geriau, stiprėja imunitetas ir gerėja nuotaika. Beje, didžioji dalis to laiko, sakoma, turėtų būti skiriama ne pačiam aktui, o  švelnioms glamonėms.

Ji24.lt