Ką dėti į lagaminą ruošiantis atostogoms?

Pasiruošimas kelionei
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-01-17 14:26
Žiema taip ir neprasidėjo, tačiau tai ne priežastis atšaukti pabėgimą nuo žiemos į Tailandą, Balį, Egiptą ar kitą šalį šiltuose kraštuose. Dar prieš įlipant į lėktuvą kelionės džiaugsmas ir jaudulys išgyvenamas bent keletą kartų – planuojant kelionę ir kraunantis lagaminą. Tiesa, pastarasis etapas dažnai sukelia ir šiek tiek streso, nes renkantis, ką dėti į lagaminą, o ką palikti namie, reikia įvertinti daugybę aplinkybių: galimas orų išdaigas, atostogų maršrutą bei planuojamas pramogas.

Jei būtų vienas visiems tinkamas receptas, ką dėtis į atostogų lagaminą, tai parduotuvėse galėtumėte nusipirkti jau paruoštus rinkinius: „Lagaminas savaitės atostogoms Tailande, porai, M ir S dydis“. Vis tik galima išskirti keletą universalių daiktų atrankos dėsnių, kurie leis išsigryninti sau tinkamiausią lagamino krovimo strategiją.

Mažiau yra daugiau

Apsikrauti nereikalingais daiktais neapsimoka, net jei į atostogas skrendate su dideliu lagaminu ir nėra reikalo visko sutalpinti į rankinį bagažą ar tempti ant pečių sunkioje kuprinėje. Daugiau laisvos vietos lagamine pakeliui į atostogas reiškia daugiau vietos pirkiniams ir egzotiškoms lauktuvėms. Mažesnis kiekis geriau apgalvotų rūbų taip pat leis nešvaistyti laiko stoviniuojant prie veidrodžio ir renkantis stilingiausią dienos derinį. Nedidelė naujiena, kad net ir ilgiausios atostogos būna per trumpos, todėl neverta švaistyti nė minutės.

Kokie drabužiai turi pirmenybę lagamine

Prieš dedant į lagaminą suknelę, palaidinę ar sijoną įvertinkite ne tik jų modelį, bet ir audinį. Pirmenybę turi iš nesiglamžančių medžiagų pasiūti rūbai – tikrai nenorite nei vežtis lygintuvo, nei atostogų rytus pradėti nuo marškinių lyginimo. Svarbu apsižiūrėti, kad visi bilietą į lagaminą gavę rūbai „draugautų“ tarpusavyje – pasirinktos palaidinės tiktų ir prie džinsų, ir prie šortų, ir prie sijono. Vienas iš universaliausių ir stilingiausių atostogų rūbų yra šviesūs nesiglamžantys marškiniai. Funkcionalumu taip pat išsiskiria didelė skara ar šalis, kuris vakare gali atstoti megztuką, dieną apsaugoti galvą nuo kaitrios saulės, o lėktuve pasitarnauti kaip pagalvė. Tikrai pravers ir keletas lengvų suknelių (šiame puslapyje rasite įkvepiančių pavyzdžių). Žinoma, nepamirškite ir bent dviejų maudymosi kostiumėlių.

Avalynė

Ne mažesnis iššūkis išsirinkti, kurie batai verti vietos lagamine. Judėjimo laisvės, naujų patirčių bei atradimo džiaugsmo neturi užgožti jokie nepatogumai! Noras kelionėje pasipuošti naujais batais gali stipriai apkartinti nuotaiką – pritrinti kulnai dar niekam nepraskaidrino nuotaikos. Dėl šios priežasties apdairu rinktis laiko patikrintą avalynę, kuria neteko nusivilti. Turėtų pakakti dviejų-trijų porų batų – patogių balerinų ar sportinių batelių ir puošnesnio varianto vakarui. Paplūdimio apavas – privalomas! 

Ar taupyti vietą kosmetinėje?

Kosmetika nėra daug vietos užimantis dalykas, tačiau vis tik verta stabtelti prieš susidedant visas šešėlių paletes, saują pieštukų ir lūpdažių kolekciją. Atostogos šiltame klimate yra puiki proga odai pailsėti nuo dekoratyvinės kosmetikos. Natūralūs saulės spinduliai, drėgmė ir gaivus vėjelis taps tikra atgaiva odai. Jei planuose yra romantiška vakarienė ar kitos vakarinės pramogos, turėkite raudoną lūpdažį – akimirksniu sukursite viliojantį įvaizdį. Bene svarbiausia odos priežiūros priemonė egzotiškų atostogų metu – kremas nuo saulės. Vis tik maža nelaimė pamiršti jį įsimesti į lagaminą. Atvykus į vietą tikrai rasite didesnį kremų nuo saulės pasirinkimą nei pas mus, be to, jie bus geriau pritaikyti vietos klimato sąlygoms.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai