Kaip atsikratyti nepageidaujamų ūselių?

Ūseliai / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-13 08:40
Daugelis dailiosios lyties atstovių smarkiai kompleksuoja dėl nepageidaujamų ūselių ir imasi įvairiausių priemonių, kad išvengtų šios akį rėžiančios „puošmenos“.

Tiesa, jei plaukeliai labai tamsūs, ryškūs ir pastebimi, o jūs nesate tamsaus gymio, verta pasitikrinti sveikatą, mat dauguma specialistų sako, kad padidėjęs plaukuotumas gali būti ne tik įgimtas, bet ir susijęs su rimtomis hormonų problemomis. Kad ir kaip būtų, nė viena mūsų nenori, jog ši problema aplinkiniams kristų į akis. Tad kokių priemonių galima griebtis?

► Kosmetikos parduotuvėse siūlomi depiliaciniai kremai, vaškas, plaukelius šviesinančios priemonės. Pašviesinti plaukeliai tikrai nekris taip į akis kaip tamsūs, tačiau vis tiek bus matomi. Todėl šis būdas ne pats tinkamiausias – juk vieni pašviesinti plaukai kris, kiti augs. Vadinasi, neišspręsite problemos.

Depiliaciniai kremai ir vaškas nėra blogas sprendimas, bet dauguma moterų sako, kad šios priemonės sukelia alergiją, išberia odą. O vaikščioti raudona panose, nusėta spuogeliais, dar menkesnis malonumas... Tokią procedūrą geriau patikėti profesionaliai kosmetologei, kuri tinkamai pašalins plaukelius ir nesudirgins odos. Jei namuose plaukelius depiliuojate pačios, tuomet nepamirškite dezinfekuoti odos ir vėliau pamaitinti ją specialia raminamąja priemone.

► Pincetas. Jei plaukelių nedaug, kai kurios moterys į pagalbą pasitelkia pincetą – juo galite pašalinti kiekvieną ne laiku ir ne vietoje išaugusį plaukelį. Tiesa, tai gana skausminga, bet veiksminga ir greita procedūra, nes nereikia laukti, kol ataugs visi plaukeliai, kad galėtumėte pašalinti juos, pavyzdžiui, vašku.

► Cukraus pasta puiki išeitis neturinčioms laiko lankytis grožio salonuose. Jos galite pasidaryti ir pačios. Emaliuotame puodelyje sumaišykite 10 valg. š. cukraus, 1 valg. š. vandens, pusės citrinos sulčių  ir viską tirpinkite ant nedidelės ugnies, kolmasė taps vientisa ir įgaus rusvą spalvą. Atvėsusią, bet šiltą cukraus pastą tepkite ant viršutinės lūpos ir uždėkite medvilninę juostelę. Kai ji prikibs, o cukraus pasta sustings, nuplėškite ją su plaukeliais. Beje, oda prieš procedūra turi būti sausa, o po depiliacijos nuraminkite ją specialiuoju kremu.

► 15–20 min. virinkite 5 valg. š. vandens su 2 valg. š. smulkintų graikinių riešutų. Vėliau masę atvėsinkite ir triskart per dieną tepkite problemines vietas. Šis grožio receptas mažina plaukuotumą, plaukeliai ilgiau neatauga.

► Šią problemą šiek tiek padeda sušvelninti ir vynuogių sultys. Perpjaukite uogas pusiau ir sultimis patepkite tas vietas, nuo kurių trokštate atsikratyti ūselių. Beje, plaukuotumui mažinti tinka ir pipirmėčių arbata, tad skanaukite jos kiekvieną dieną.

► 40 g dilgėlių sėklų sutrinkite ir užpilkite stikline augalinio aliejaus. Palikite pastovėti tamsioje ir vėsioje vietoje kelias savaites. Vėliau tepkite problemines vietas.

O ko nedaryti? Jokiu būdu neskuskite! Vaizdelis jūsų po kiek laiko tikrai nepradžiugins, nes plaukeliai ataugs tamsesni ir vešlesni.


Ji24.lt