Kaip greitai išvalyti dažniausiai pasitaikančias kilimo dėmes?

Dėmė ant kilimo / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-30 08:40
Netyčia išliejote raudoną vyną? O gal vaikai netyčiomis kilimą pavertė žaidimų aikštele? Išvalyti jį galite visai paprastai, svarbiausia identifikuoti dėmės kilmę ir imtis priemonių.

Tamsios dėmės

Kai kalba eina apie tamsias dėmės, pavyzdžiui, nuo šokolado, žemių ir pan., tuomet jums reikės ūkinio muilo, šilto vandens ir kempinėlės. Svarbiausia nelaukti, kol dėmės įsigers, o iškart išvalyti. Kruopščiai įtrinkite muilo tirpalą kempine į probleminę vietą ir po kelių minučių beliks nusausinti.

Vyno ir kavos dėmės

Į pagalbą šiuo atveju atkeliaus soda – ją reikia užberti ant dėmės ir užpilti šiek tiek vandens. Vėliau gerai nuvalykite šlapiu skudurėliu. Šiam reikalui pravers ir šiltas, tačiau ne karštas, muiluotas vanduo.

Nagų lakas

Tokią dėmę išvalyti išties nepaprasta, tačiau pabandyti galite paprastu būdu – nagų lako valikliu. Žinoma, reikėtų išsiaiškinti, ar nagų lako valiklis nesugadins kilimo, todėl iš pradžių pabandykite dėmę pašalinti nedideliame plote. Rinkitės nagų lako valiklį be acetono. Dar vienas būdas – plaukų lakas. Papurkškite ir pabandykite nuvalyti nagų lako dėmę skudurėliu.

Naminio gyvūno „išdaigos“

Naminių gyvūnų balutes ar rimtesnius nešvarumus pašalinsite sodos tirpalu ir kempine. Tik šalinkite atsargiai, stipriai netrinkite, kad nepažeistumėte paties kilimo.

Kosmetikos pėdsakai

Tušas, šešėliai, o gal skaistalai „papuošė“ jūsų kilimą? Nenusiminkite. Štai viena skaitytoja sakė, kad tokias dėmes puikiai pašalina micelinis vanduo – jis bespalvis, tad nelieka jokių žymių. „Juo valau ir drabužius, ant kurių, lieka pudros žymių“, – tikino ji. Taip pat galite pabandyti pašalinti dėmes indų plovikliu, sumaišytu su vandeniu. Tada vatos diskeliu nusausinkite ir nuvalykite dėmę.

Kramtomoji guma

Jeigu ji prilimpa prie drabužių, juos galime įdėti į šaldiklį, o paskui gumą nulupti. Tačiau ką daryti su kilimu? Patariama paimti keletą ledo kubelių ir suvynioti į audinį ir gerai patrinti tą vietą, kur prilipusi guma. Po kelių minučių ji turėtų atlipti nuo kilimo.

Ji24.lt