Kaip įveikti skrydžio baimę?

Tėtis su sūnum eina link lėktuvo / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-06-06 08:38
Daugeliui skrydis lėktuvu jau tapo įprastu dalyku kaip važiavimas automobiliu, autobusu ar traukiniu. Tačiau yra žmonių, kuriems skrydis kelia baimę, ypač kai išgirstame naujienas apie aviakatastrofas. Visgi yra keletas patarimų, kaip įveikti skrydžio baimę.

Neskaitykite apie aviakatastrofas. Neverta prieš skrydį domėtis, kiek lėktuvų ir kodėl patyrė avarijas, kodėl taip įvyko, kiek žmonių nukentėjo. Patikėkite, tai tikrai nenuramins, tikėtina – tik privers labiau baimintis.

Pasidomėkite apie skrydžių saugumą. Sužinokite daugiau faktų apie lėktuvą ir įsitikinsite jo saugumu. Tai padės suprasti, kad baimintis nėra ko. Prašymas prisisegti saugos diržą dar nereiškia, kad įvyko kažkas nenumatyta – tai įprasti skrydžio elementai. Kai daugiau žinosite, bijosite mažiau.

Išsirinkite tinkamą vietą. Jei skrydžio baimė didelė, tikriausiai bijosite sėdėti prie lango, tad pasirinkite vietą arčiau avarinių išėjimų. Sėdėdami netoli jų tikriausiai jausitės šiek tiek saugiau.

Žinokite, kad gali būti nemalonių pojūčių. Žinodami, kad gali lėktuvas gali pakliūti į oro duobių, gali užgulti ausys, tam pasiruoškite. Pavyzdžiui, kad ausys neužgultų, kramtykite gumą arba užkandžiaukite.

Užsiimkite malonia veikla. Skrydžio metu bandykite nuvyti baimę keliančias mintis. Užsiimkite jums patinkančia ir įtraukiančia veikla: skaitykite, spręskite kryžiažodžius, klausykite raminančios muzikos, kalbėkitės su šalia sėdinčiu keleiviu, galbūt net neįsivaizduojate, koks įdomus žmogus sėdi šalia jūsų. Tai turėtų padėti negalvoti apie skrydį.

Miegokite. Miegas gali padėti išspręsti ne vieną problemą. Jei jums skrydžio pojūtis nemalonus, pasistenkite jo metu pamiegoti. Nušausite du zuikius: ne tik išvengsite įtampos, bet ir pailsėsite. Planuodami lėktuve miegoti, tam pasiruoškite – pasiimkite patogią pagalvėlę.

Mąstykite pozityviai. Teigiamos mintys daugeliui padėjo įveikti baimę. Užuot prisigalvoję įvairių baisybių, geriau mąstykite apie tai, kaip bus šaunu, kai pagaliau nusileisite, įsivaizduokite, kokie įspūdžiai jūsų laukia kelionėje.

Įvertinkite kiekvieną skrydį. Po skrydžio pagalvokite, ar tikrai buvo taip baisu, ar baimė yra tik jūsų mąstymo pasekmė? Jei sugebėsite racionaliai įvertinti skrydį suprasite, kad dalį baimės susikuriate patys, ir kitą kartą bijosite mažiau.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai