Kaip karantino metu švęsti asmenines šventes

Gimtadienio šventė / 123RF.com nuotr.
Autorius: SAM informacija
Publikuota: 2020-03-17 10:31
Šalyje paskelbus karantiną, rekomenduojama esant galimybei visas asmenines šventes (krikštynas, vestuves, jubiliejus ir pan.) nukelti, o jeigu tai nepavyksta – atsakingai laikytis rekomendacijų. Taip pat šventė negali būti organizuojami viešojo maitinimo įmonėse.

Organizuojant šventę, reikia maksimaliai apriboti dalyvių skaičių, dalyvaujant tik patiems artimiausiems žmonėms. Svečiai, kurie privalo būti izoliuoti, nes 14 dienų laikotarpyje keliavo į užsienio šalis ar turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19, šventėje dalyvauti negali.

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją ir nuo 2020 m. kovo 16 d. 00.00 val. šalyje paskelbtą karantiną, teikia rekomendacijas dėl asmeninių švenčių (krikštynų, vestuvių, jubiliejų ir pan.) organizavimo karantino metu:

• Esant galimybei, rekomenduojama šventes nukelti;

• Jei šventė organizuojama, maksimaliai apriboti dalyvių skaičių, dalyvaujant tik patiems artimiausiems asmenims;

• Šventė negali būti organizuojama viešojo maitinimo įmonėse;

• Asmenys, kurie privalo būti izoliuoti, nes 14 dienų laikotarpyje keliavo į užsienio šalis ar turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19, šventėje dalyvauti negali.

• Šventės dalyviai turi laikytis šių rekomendacijų: o kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), asmens higienos (išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nedalyvauti ceremonijoje, jei pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai ir pan.), rankų higienos (plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, – naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones)).