Kaip padailinti sėdmenis? 5 efektyvūs pratimai

Sportuojanti mergina / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-06-07 13:09
Šiuolaikinis žmogus daug laiko praleidžia sėdėdamas. Deja, nuolatinis sėdėjimas sėdmenis daro plokščius. Tačiau kiekviena moteris nori džiaugtis tvirtais ir gražiais sėdmenimis. Štai keletas pratimų, padėsiančių juos padailinti.

Pritūpimai

Jei kasdien atliksite pritūpimus, galėsite džiaugtis tvirtu ir gražiu užpakaliuku. Tačiau reikia žinoti, kai juos taisyklingai atlikti. Pirmiausiai atsiminkite, kad kojos turi būti pastatytos pečių plotyje. Tada tūpkite atkišdami sėdmenis atgal, lyg bandytumėte sėstis ant kėdės. Nugara turi būti išlaikyta tiesi. Leiskitės žemyn ir grįžkite į pradinę padėtį.

 Pritūpimai / Shutterstock nuotr.
Pritūpimai / Shutterstock nuotr.
Kojų kėlimas gulint ant nugaros

Atsigulkite ant nugaros ir kojas sulenkite per kelius. Rankas ištieskite ant žemės šalia savęs. Vieną koją iškelkite į viršų, o su kita kelkite užpakaliuką ir kelias sekundes pabūkite tokioje pozicijoje. Tada nusileiskite ant žemės. Tą patį kartokite 10 kartų su viena ir su kita koja.

Kojų kėlimas atgal

Šis pratimas taip pat yra labai efektyvus. Ir kas svarbiausia – jis gana paprastas. Taigi atsiklaupkite ant kelių, o delnais remkitės į žemę. Dešinę koją lėtai tieskite atgal ir taip pat lėtai sugrąžinkite ją į pirminę padėtį. Tada tą patį darykite ir su kaire koja. Kiekvienai kojai pratimą kartokite po 10–15 kartų.

Įtūpstai

Įtūpstai – tai dar vienas paprastas, bet efektyvus pratimas sėdmenims gražinti. Ženkite platų  žingsnį atgal ir leiskitės žemyn, kol priekinė koja bus sulenkta. Nugara turi būti išlaikyta tiesi. Sugrįžkite į pradinę padėtį ir kita koja kartokite tą patį.

Lipimas laiptais (arba treniruokliu)

Šis pratimas puikus tuo, kad galite jį atlikti net nebūdami sporto salėje. Jei kasdien užlipsite laiptais iki penkto ar šešto aukšto, jūsų sėdmenys taps kur kas stipresni. Aišku, galite šį pratimą atlikti ir su treniruokliu.

Na, o jei norite dar labiau pagražinti savo sėdmenis, tinka ir važinėti dviračiu, bėgioti, greitai eiti.

Ji24.lt