Kaip pamiršti buvusią meilę

Susikrimtusi moteris / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-04-23 18:14
Išyra net ir labai gražios šeimos. Antroji pusė tiesiog išeina. Kaip buvusį artimą žmogų paleisti, pamiršti, jei meilė jam širdyje vis dar gyva? Susitaikyti su tuo, kas nutiko, ar kovoti už savo jausmus?

Išsiskyrimo akimirka

Kai vyras palieka moterį, paprastai jai būna baisiau ne tai, kad nebemyli jos, išdavė ją, o tai, kad nuo šiol greta jos nebebus mylimojo. Moteris išbando visokiausius metodus – ir sąžiningus, ir nelabai, kad tik sustabdytų šią įsismarkavusią permainų audrą. Juk jai tektų pradėti gyventi visiškai kitaip, naujai – ne, ne, tik ne tai! Nejau dabar vėl reikės ieškoti meilės? O progų juk kur kas mažiau... Be to, nebėra nei jėgų, nei noro... O jei vėl viskas pasibaigs taip pat?.. „Nenoriu naujo vyro. Noriu išsaugoti senąjį, kad ir kas nutiktų. Už savo laimę reikia kovoti“, – nusprendžia paliekamoji ir pradeda žūtbūtinę kovą. Ji įsikimba į vyrą iš visų jėgų, gudrauja, šantažuoja, manipuliuoja, bėga pas burtininkes, ekstrasensus... Kad tik viskas liktų kaip buvę.

Iliuzijų pasaulis

Jei šiuo momentu moteris pažiūrėtų į save iš šalies, ji suprastų – šitaip elgdamasi tik dar labiau blogina situaciją, vyras užsidega noru dingti kuo greičiau. Dar blogiau, kad iš šeimos jis pasitraukia tapęs nesutaikomu priešu visiems laikams. Kaip to išvengti? Kaip nepalūžti dėl širdį draskančio skausmo, išlikti savimi, išsaugoti santykius? Kaip išmokti priimti tai, kas nutiko, kaip neprarasti tikėjimo, kaip išlikti laimingai, nepaisant visko? Kiekviena moteris tai norėtų žinoti.

Buvusiojo negali paleisti tada, kai negebi susitaikyti su permainomis. Gyvenimas nestovi vietoje. Jis kinta, kaip ir santykiai. Jie būna, apmiršta, miršta... Ir jei staiga jūsų gyvenime nebelieka santykių, nemanykite, kad gyvenimas baigėsi ir kad niekada nebebūsite laiminga. Tiesiog viską priimkite taip, kaip yra. Gal jis išėjo visiems laikams, gal grįš... Jūsų santykiai arba išsisėmė, arba pereina į kitą lygį – tik jūs to nepastebėjote, įsikibote į sena... Kuo greičiau plačiai atsimerkite ir išsilaisvinkite iš iliuzijų kokono – pažvelkite į pasaulį naujomis akimis. Senojo pasaulio nebesugrąžinsite.

Didžiausios paliekamų moterų klaidos

♦ Isterija. Moteris rauda, plėšia lagaminus iš rankų, rėkia, grasina, stovi įsikibusi į durų staktą, nepraleidžia pro duris... t. y. visiškai praranda savigarbą. Dažniausiai toks elgesys tik sustiprina vyro sprendimą išeiti, o ne sustabdo jį.

♦ Ašaros. Paliekama moteris mėgina vyrą priversti gailėtis jos. Šiuo atveju ji griebiasi tradicinio moterų ginklo – ašarų. Kaip ilgai vyras gali likti su moterimi vien iš gailesčio? Ar gali pasitikėti, kad šitaip sustabdytas jis grįžta ilgam? Spręsk pati.

♦ Mėginimas nusižudyti. Mėgindamos sustabdyti išeinantį vyrą, kartais moterys savo nusivylimą rodo grasindamos nusižudyti arba bandydamos tai padaryti. Dažniausiai tai tėra šantažas ar teatralizuotas pasirodymas, kurio tikslas – atkreipti į save dėmesį ir priversti vyrą elgtis taip, kaip ji nori. Tik ar iš priverstinai pasilikusio su jumis vyro galite tikėtis nuoširdžių santykių? Be to, žaisti su mirtimi negalima.

♦ Mėginimas įtraukti aplinkinius. Kartais į pagalbą pasitelkiami giminės, vaikai ar kiti artimieji, turintys kokios nors įtakos „darančiajam klaidą“. O taip, kitiems padedant gali savo išrinktąjį sugėdinti, išgąsdinti, net priversti likti. Tačiau priversti mylėti – ne. Veikiau pajusti panieką...

♦ Grasinimai, šantažas. Kai niekas nepadeda, moteris ima gąsdinti vyrą, grasinti jam: „Jei tu mane paliksi, daugiau nebepamatysi savo vaikų (negausi buto, pinigų...).“ Nelygu, kiek „nenaudėliui“ brangu tai, ką grasinate iš jo atimsianti, tiek neapykantos jis jaus jums. Netgi tuo atveju, jei liks.

♦ Juodoji magija, burtai. Kartais moterys į pagalbą bando pasitelkti netgi burtus. Verčiau palikite tai ramybėje. Juk galite pakenkti ne tik sau, bet ir savo vaikams, artimiesiems. Be to, juk tai apgaulė. O ko verti ja grįsti santykiai?

Jei norite sulaikyti – paleiskite

Ir visgi jūs labai laukiate patarimo, kaip jį sulaikyti? Tuomet būkite pasirengusi išgirsti labai netikėtą atsakymą – paleiskite. Niekaip negalite? Pasvarstykime, kodėl.

♦ Jei tai tėra jūsų egoizmas, nenoras susitaikyti su permainomis, keistis, augti, jei jums baisu likti vienai, be pajamų šaltinio, palaikymo, tvirto peties, užnugario, tai jums teks smarkiai ir sunkiai padirbėti, t. y. pagaliau pačiai tapti savarankiška asmenybe. Ir tas vyro išėjimas – gal tik į naudą.

♦ Jei tą žmogų nuoširdžiai mylite, jei jis jums iš tiesų labai brangus ir jums itin skaudu prarasti jį, pasistenkite suprasti. Atleisti. Pagalvokite: gal jam be jūsų bus geriau, gal jis sutiko tikrąją gyvenimo meilę? Juk jūs jam linkite tik visko paties geriausio. Paleiskite. Kartais vyrai bando išeiti todėl, kad mūsų meilė juos per daug smaugia... Vyrui būtina laisvė apsispręsti. Likite jam draugė, išsaugokite gerus, šiltus santykius, juk jūs kaip niekas kitas gerai pažįstate, mylite jį... Kiek kartų nuoširdus elgesys išgelbėdavo net pačius beviltiškiausius santykius – pasiklydęs vyras grįždavo ten, kur moteris juo tikrai džiaugiasi, supranta, myli. Žinoma, paleisti nėra lengva. Reikia nuoširdžiai suprasti ir atleisti. Ir net jei jis negrįš, liks geru draugu, šviesiu prisiminimu visam gyvenimui. Argi tai maža?..

Ką daryti, jei niekaip negalite jo pamiršti?

Visi jums sako: „Mesk pagaliau jį iš galvos.“ Jūs atsakote: „Seniai viską pamiršau.“ Tačiau pirmai progai pasitaikius, pradedate pasakoti, kaip jis sugadino jums gyvenimą. Juodi prisiminimai apie buvusįjį trukdo jūsų naujiems santykiams. Kaip su visomis šaknimis iš širdies išrauti nesąmoningai įsivešėjusią nuoskaudą beveik visiems pasaulio vyrams? Yra vienas geras būdas. Atleiskite jam. Pasistenkite suprasti, kodėl jis taip elgiasi, ir neteiskite. Tokia visa atleidžianti moteriška meilė gali viską, net ir išlaisvinti širdį nuo griaunančios neapykantos.

Žmonės nėra tobuli, jie klysta. Gali būti impulsyvūs, nenuoseklūs. Priimti žmogaus įvairiapusiškumą – tai priimti jį tokį, koks jis yra. Priimti, vadinasi, negalvoti apie jį neigiamai... O kai nebeliks negatyvių minčių, atsiras vietos naujai meilei. Pagalvokite – jei jis nebūtų palikęs jūsų, kiek daug dalykų nebūtumėte patyrusi, sužinojusi, pajautusi. Taigi padėkokite jam už viską, palinkėkite meilės, atleiskite ir paleiskite. Bus skirta, sugrįš. Nebus skirta, galėsite lengva širdimi, be nuoskaudų žingsniuoti savo gyvenimo keliu toliau. Patikėkite, tame kelyje dar tikrai turite begalę galimybių sutikti ne vieną nuostabų žmogų...

Naujausi straipsniai