Kelnių ir sintetikos atsisakiusi Liuba: „Tinkami drabužiai lemia laimę ir sveikatą“

Liuba Molockaja
Autorius: A. Aleknaitė
Publikuota: 2019-09-28 13:53
Prieš ketverius metus Liuba Molockaja nusprendė keisti savo gyvenimą. Pokyčius moteris pradėjo nuo drabužių: daug išmetė, atidavė, o paskui panoro siūti pati. „Įsitikinau, kad tinkamai pasiūtas drabužis keičia gyvenimą“, – sako Liuba.

Pašnekovė prisimena, kad išmetė visus sintetinius drabužius, pagamintus iš poliesterio ir kitų nenatūralių medžiagų, taip pat atsisakė džinsų ir kelnių. Vėliau suprato, kad nori pati siūti sau ir šeimai. Iš pradžių mokėsi, domėjosi, ieškojo iškarpų, pirko liną ir bandė siūti. Be to, Liuba aiškina, kad pagal atitinkamas taisykles pagaminti drabužiai moteriai suteikia moteriškumo, švelnumo. Vilkint tokius drabužius, anot jos, kūnu lengviau teka energija.

Pašnekovė akcentuoja tai, kad svarbiausia moters užduotis – tapti laimingai. „Reikia nuolat stebėti savo vidinius pojūčius ir stengtis juos suprasti. Darbas su savimi – pati sunkiausia ir labai svarbi moters užduotis. Kai moteris laiminga, tai turi įtakos visai šeimai – tada ji dalijasi savo energija su vaikais ir vyru, giminėmis. Moters, jos vaikų ir vyro likimas, sveikata ir laimė priklauso būtent nuo moters energijos, nuo vidinės jos būsenos ir nuotaikos. Tik tuomet, kai moteris pati yra laiminga, ji gali kurti gražius santykius“, – aiškina Liuba ir sako, kad tokios moters šeimoje viskas vyksta harmoningai, jai sekasi bet kokia veikla. Pašnekovė žino, kad nėra labai paprasta pasiekti tokios būsenos. Tam įtakos turi ir tai, kokius drabužius moteris vilki. „Drabužiai moteriai gali padėti būti sveikai ir laimingai, tačiau gali ir susargdinti“, – įsitikinusi ji. 

Tik natūralios medžiagos

Energiškai saugančių drabužių siuvėja aiškina, kad tiesiog būtina vilkėti natūralių medžiagų – lino, dilgėlių, kanapių, medvilnės arba vilnos – drabužius. „Linas pasižymi stipriausia energija iš visų audinių. Jo pluoštas geriausiai apsaugo nuo depresijos, neurozių. Ši medžiaga – vienas gamtinių antiseptikų. Pastebėta tai, kad žaizdos greičiau sugyja po lininiais tvarsčiais. Linas pasižymi ir antibakterinėmis savybėmis. Pagrindinė jo energinė savybė ta, kad jis ramina, padeda energiją nukreipti reikiama linkme ir susitelkti į vieną dalyką“, – detaliai aiškina Liuba ir sako, kad šis audinys ypač tinka aktyviems žmonėms, nenorintiems išbarstyti savo energijos.

Pasak pašnekovės, moterys iš prigimties kaupia energiją iš Žemės tam, kad galėtų apsikeisti ja su artimaisiais, ypač su vyrais ir vaikais. „Žemės energiją moterys kaupia tik tuomet, kad vilki ilgas natūralios medžiagos sukneles ir sijonus. Labai svarbu atsisakyti sintetinių pėdkelnių ir kojinių. Drabužiai, pagaminti iš dirbtinių medžiagų, blogai veikia organizmą – išbalansuoja ir sukelia susierzinimą“, – nenatūralių medžiagų daromą žalą atskleidžia L. Molockaja.

Liuba pasakoja, kad svarbus ne tik medžiagiškumas, bet ir spalvos. Štai, pavyzdžiui, vaikų antklodės turi būti baltos, be jokių piešinių. Suaugusiesiems tinkamiausia taip pat balta arba nebalinto pilko lino patalynė. Arčiausiai kūno turime vilktis baltos spalvos marškinėlius, geriausiai lininius, mat baltas linas harmonizuoja vidinę būseną.

Moterims – jokių kelnių

Pašnekovė prabyla ir apie tai, kokią žalą moterų psichinei ir fizinei sveikatai daro kelnės. „Būna, kad mergina kurį laiką negali pastoti, o tuomet, kai ima vilkėti ilgus laisvus sijonus, organuose ir čakrose pradeda kaupti Žemės energiją. Moteris tuomet visapusiškai keičiasi. Segėdama sijoną ji tampa moteriškesnė, aplink įsivyrauja harmonija“, – įsitikinusi Liuba ir mano, kad savo pavyzdžiu moterys turi dukroms, anūkėms rodyti, kaip derėtų rengtis. Net vyresnio amžiaus moterims būtina vilkėti sukneles ir sijonus tam, kad jos galėtų dalytis savo Žemės energija su anūkais. „Ne veltui sakoma, kad kelnės iš moterų atima moteriškumą. Moterų sąnariai turi būti laisvi tam, kad jos galėtų gimdyti. Klubų kaulai privalo gerai judėti, kad nebūtų pertempti, suaugę, – neabejoja Liuba ir pataria vilkėti laisvas sukneles ir sijonus, dengiančius kelius. – Beje, labai svarbu tai, kad sijonas būtų varpo formos, – juk varpų gaudesys sunaikina iki 90 proc. bakterijų. Ilgi ir didžiąją dalį kūno dengiantys drabužiai reikalingi tam, kad būtų apsaugota ir uždengta nugara, stuburas.“

Kai moterys nuolat vilkti sijonus ir sukneles, keičiasi jų hormonų pusiausvyra: sumažėja plaukuotumas, neskilinėja plaukai, stipresni tampa nagai. Be kita ko, išsisprendžia problemos tų moterų, kurios turėjo bėdų dėl menstruacijų, – jų ciklas tampa normalus. Tokios moterys, pasak Liubos, tampa dieviškos. Vis dėlto ji atkreipia dėmesį į tai, kad neužtenka tik kartais taip apsirengti – vilkėti tokią aprangą derėtų visada: darbe, automobilyje, einant pasivaikščioti su šunimi, keliaujant ir t. t.

Būtina pridengti 

Drabužiai, pasak Liubos, turi ne tik skleisti tam tikrą energiją, suteikti jėgų, bet ir apsaugoti. Būtent todėl reikia kai kurias kūno vietas pridengti. „Viena tokių vietų – čiurnos. Norint jas uždengti, būtina nešioti kojines, ypač tai derėtų prisiminti vyrams. Atidengtos čiurnos – viena stipriosios lyties atstovų kaprizingumo, neramumo ir potencijos problemų priežasčių“, – įspėja moteris. Dailiosios lyties atstovėms taip pat labai svarbu vengti įtampos čiurnų srityje, nes įtampa ir nuovargis žaloja kiaušides ir gimdą, deformuoja padą. Tad reikėtų atsisakyti aukštakulnių batų. Įtampa, jaučiama čiurnose, vyrams trukdo greitai priimti sprendimus, veikia psichiką, todėl negalima vaikščioti be kojinių“, – kaip išlaikyti moterišką ir vyrišką energiją, pasakoja Liuba.  

Taip pat uždengti turi būti vyrų ir moterų riešai, nes juose yra labai stipri energija. Atviros rankos sukelia stresą, ypač vyrams. Itin jautrus yra kairės rankos riešas, nes jis – labai stiprus energiškai. Moteris aiškina, kad uždengtas turi būti ir kaklas – karoliais, drabužiais aukštu kaklu arba skara, šaliku. 

Pagal taisykles

Pašnekovė akcentuoja tai, kad neužtenka nešioti ilgus natūralių medžiagų drabužius. Tam, kad jie skleistų gerą energiją, turi būti pasiūti pagal griežtas taisykles. Dabar Liuba veda kursus, skaito paskaitas apie tai, kaip pasiūti energiškai saugančius drabužius: aiškina, kokios turi būti medžiagos, siūlės, kaip kerpama, siuvama, užsegama ir t. t. „Specialiu būdu pasiūti drabužiai dovanoja džiaugsmą, lengvumą, laisvės jausmą, pilnatvę, gydo. Tokie apdarai yra ypatingi, nes individualūs, kaip ir kiekvienas žmogus. Jie – kaip antra oda, kaip namai, kurie saugo, gydo ir pripildo energijos“, – drabužių, pasiūtų pagal taisykles, galią apibūdina Liuba.

Ji atskleidė keletą energiškai palankaus drabužio taisyklių. „Vienas patarimų, kaip modeliuoti drabužį, kad jis teigiamai veiktų žmogaus energinį lauką, – po pažastimi įsiūti įsiuvą. Svarbu ir tai, kad siūlės būtų iš drabužio šonų, o ne per pečius. Susegamas drabužis turėtų būti tik iš dešinės į kairę ir moterims, ir vyrams. Be to, drabužiai turi būti tarsi užmesti vienas ant kito, kad nebūtų siūlių ant pečių. Moterų sijonai privalo būti užsegami kairiame šone. Jei jie klostuoti, klostės turi būti nuo dešinės į kairę, nes Žemės energija teka iš dešinės į kairę pusę. Vyrams reikia dėvėti plačias kelnes, nes siauros kenkia jų lyties organams. Per kojas mes palaikome ryšį su Žeme“, – subtilybes apžvelgia pašnekovė, tačiau akcentuoja tai, kad energiškai palankų drabužį pasiūti nėra taip paprasta, mat kiekvienas yra individualus.

Beje, tuos, kurie mėgsta nešioti dėvėtus drabužius, Liuba skatina susimąstyti. Jeigu galite, tokių drabužių venkite. Drabužius sau reikia siūti pačiai arba nešti siuvėjai. Kai drabužis siuvamas pagal taisykles su geromis mintimis, intencijomis, jis įgauna teigiamos energijos. Jei vis dėlto nešiojate dėvėtus drabužius, reikia juos apsaugoti – pritvirtinti ąžuolo lapelį, šakelę arba išplauti sidabruotame vandenyje.