Kiek kalorijų sudeginama sekso metu?

Intymu / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-03-15 18:28
Bučiniai, glamonės ir seksas – tai malonios emocijos, kurios pakelia nuotaiką, gerina sveikatą, padeda siekti karjeros ir, žinoma, deginti kūno kalorijas.

Tam tikri romantiški judesiai gali padėti panaikinti kitų malonumų, kaip, tarkim, šokolado ar grietininių ledų, vartojimo pasekmes. Seksas – labiausiai energiją eikvojanti meilės dalis.

Per 20 minučių sekso galima sudeginti iki 200 kcal, o dar pridėkite 15 sekundžių orgazmą, kuris sudegina dar 36 kcal! Tai tas pats, lyg pusvalandį plaukiotumėte baseine, o kalorijų sudeginate tiek, kiek jų turi 13-ka gabalėlių cukraus arba du sumuštiniai su sviestu ir uogiene.

Štai jums mokslininkų paskaičiavimai, kaip deginamos kalorijos.

Bučinys

Sudegina 68 kcal per valandą (nuo aistringumo lygio priklauso, tačiau apytikriai nuo 1 iki 5 kcal per minutę). Jei bučiuositės itin energingai, aistringai ir dar nebūsite sustabarėję, judinsite kūną, glamonėsitės, tai galite sudeginti ir iki 90 kcal per valandą.

Nusirengimas

Greičiausiai ne itin labai stengiatės, nusimesdama drabužėlius prieš sutuoktinį. Italų mokslininkai nustatė, jog nusirenginėdamos galite sudeginti nuo 8 iki 10 kcal, o jei tai darysite erotiškai, šokdama striptizą, tai padidės jūsų susijaudinimas, kalorijų sudeginsite dar daugiau.

Vyras, pavyzdžiui, atsegdamas liemenėlę burna, sudegina iki 80 kcal. Taigi svarbiausia nusirenginėjant neskubėti ir paversti šį procesą meilės žaidimų dalimi.

Glamonės

Jos irgi svarbios, taigi preliudija – būtina kokybiškos meilės nakties dalis. Pavyzdžiui, asmuo, sveriantis apie 70 kilogramų, per 25 minutes glamonių sudegina apie 25 kcal. Jei laiką pailginsite dvigubai, tai efektas bus toks, lyg būtumėte lauke bėgioję 10 minučių. Taigi įžanginės glamonės yra naudingos – nelikite pasyvi!

Masažas

Sudegina daugiau kaip 80 kcal per valandą. Masažas yra tantrinio sekso dalis, kai liečiasi ne tik jūsų kūnai, bet ir kalba sielos. Greičiausiai neatrasite poros, kuriai nepatiktų masažo valandėlė. Taigi jeigu vyras paprašė nugaros masažo, neatsisakykite – per valandą sudeginsite apie 80 kcal. O paskui tegu jis jūsų kūną palepina savo rankomis ir paspaudimais...

Šokiai

Net jeigu esate apsirengę, gundantys judesiai padeda efektyviai grakštinti kūno linijas. Be to, tyrimai parodė, kad po šokio moterys lengviau susijaudina (dabar aišku, kodėl vyrai ieško pažinčių naktiniuose klubuose?). Energingi šokiai gali sudeginti iki 170 kcal per pusvalandį!

Orgazmas

Štai ir priėjome galutinę kalorijų deginimo stotelę. Orgazmas padės atsikratyti iki 60 (kartais – net 100) kcal. Tačiau svarbiausia yra aistra, ugnis ir laikas, kurį skiriate seksualiniam malonumui. Kuo būsite išradingesnė lovoje, tuo greičiau deginsite nereikalingus riebaliukus.

Oralinis seksas

Neteksite 100 kcal per pusvalandį (kai darote jūs, o ne jums...). Todėl myluokite vienas kitą pakaitomis arba poza 69.

Seksas

Sudegina nuo 100 iki 230 kcal per pusvalandį. Jeigu dažnai keisite pozas, išeikvosite energijos dar daugiau. Monrealio universiteto (Kanada) mokslininkai, atlikę tyrimus, nustatė, kad vyrai lovoje sudegina daugiau kalorijų negu moterys.

Galingas seksas iš vyro „atima“ 1000 kcal, iš moters - 289 (kokia neteisybė, ar ne?); laikas – nuo 10 minučių iki valandos. Taigi darome išvadą: per 20 minučių seksualinio artumo asmuo netenka apie 200 kcal. O jeigu prieš seksą 10 minučių šokote striptizą, tai sudeginsite dar 70. Įžanginės glamonės atims dar 100 kcal.

Žodžiu, geras seksas savo fiziniu krūviu prilygsta vienai iškrovos dienai arba visavertei treniruotei sporto klube. Verta pamąstyti. Seniai žinoma, kad meilė palankiai veikia sveikatą: stiprina imunitetą, suaktyvina medžiagų apykaitos procesus, mus gražina.

Laimingas ir mylimas žmogus atsparus peršalimams, stresams, galvos skausmui, kraujotakos sutrikimams. O dar mokslininkai nustatė: jei moterims trūksta meilės, pradeda vystytis liguistas potraukis maistui. Išvada – reikia mylėti ir mylėtis! Tada būsime ir gražios, ir sveikos.

Regis, paprasta: kuo daugiau sekso – tuo dailesnė figūra, o kuo ji dailesnė – tuo daugiau sekso. Tačiau nereikia puoselėti iliuzijų, kad meilės seansai padės labai greitai numesti svorio. Jei to siektumėte, seksas turėtų virsti sportu, o lova ir mylimasis – treniruokliu. Be to, juokinga mylėtis, svarstant, keliais centimetrais paplonėjo talija ar net skubėti iškart jos matuotis... Mylimės dėl to, kad malonu!

Seksas padidina organizmo fizines galias; tik tokiu atveju jis gali padėti lieknėti, deginti riebalus. Tai tik pagalbinė priemonė. Jei norite efektyviai mesti svorį, sporto ir subalansuotos mitybos jums tikrai prireiks.

Ji24.lt