Ko bijo stiprioji lytis: 8 didžiausi vyrų kompleksai

Susimąstęs vyras / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-04 16:37
Vyrai lygiai taip pat, kaip ir moterys, turi nemažai kompleksų. Skirtumas tas, kad vyrai dažnai bijo pripažinti net sau, kad juos kamuoja vienas ar kitas kompleksas.

Kokie, anot psichologų, labiausiai paplitę, bet kruopščiai slepiami, vyrų kompleksai?

1. Aleksandro kompleksas

Pavadinimą šiam kompleksui davė Makedonijos karalius ir karvedys Aleksandras Makedonietis. Aleksandro kompleksas – tai baimė kitų vyrų akyse atrodyti nevyriškai, o jeigu tiksliau – atrodyti homoseksualiu.

Kuo čia dėtas Aleksandras Makedonietis? Dalykas tas, jog antikos laikais homoseksualumas buvo gana paplitęs, nevengė jo akcentuoti. Manoma, kad ir pats Aleksandras Makedonietis, kaip ir jo bendražygiai, turėjo lytinių santykių su vyrais. Įdomu, ar pats Makedonietis bijojo būti pavadintas nevyrišku? Vargu. Tačiau šis kompleksas gavo būtent jo vardą.

2. Heraklio kompleksas

Anot mito, vieną kartą senovės graikų herojus Heraklis pateko į amazonių karalienės vergiją ir turėjo jai tarnauti atlikdamas moteriškus darbus.

Šiandien baimė tapti „namų šeimininke“ persekioja daugybę vyrų. Šie vyrai kaip velnias kryžiaus bijo atlikti kokius nors moteriškus darbus. Beje, kad tai yra tikrų tikriausia baimė, žino tik psichologai. Dauguma moterų mano, kad atsisakymas padėti namų ruošoje – paprasčiausia tinginystė. Na, o kaip yra iš tikrųjų – nežinia.

3. Loto kompleksas

Kompleksas pavadintas Biblijos personažo Loto vardu. Pasakojama, kad sunaikinus Sodomos ir Gomoros miestą, Lotas, santykiaudamas su savo dukterimis, pratęsė žmonių giminę.

Šiandien psichologai Loto kompleksu vadina tėvo baimę netekti dukters tada, kai jos gyvenime atsiranda mylimas vyras. Verta pažymėti, kad šis kompleksas būdingas ir tėvams, ir jų dukterims. Kai kurie tėvai su savo meile ir globa taip persistengia, kad po to dukterims sunku nuo jų atsiplėšti ir pradėti savo gyvenimą. Tokios moterys rizikuoja taip ir nesukurti savo šeimos.

4. Napoleono kompleksas

Tai bene pats žinomiausias kompleksas, kurį turi mažo ūgio vyrai. Komplekso esmė – mažo ūgio vyrai pasižymi itin didelėmis ambicijomis ir dažnai nekenčia aukštesnių už save vyrų. Nuo šio komplekso nukenčia ir aplinkiniai: jeigu aukštas jaunuolis turės mažo ūgio viršininką, vargu ar jis padarys šioje įmonėje svaiginančią karjerą.

5. Donžuano kompleksas

Donžuano kompleksas – vyrų baimė būti paliktam. Dauguma stipriosios lyties atstovų mano, kad būti paliktam moters – itin gėdingas dalykas. Anot tokių vyrų, palikti gali tik jis – vyras.

6. Kotovskio kompleksas

Kai manote, iš kur tarp vyrų atsirado mada plikai skustis galvą? Psichologai teigia, kad šio vyriško komplekso esmė – baimė nuplikti. Nepaisant esančių pažangių medicininių priemonių nuo nuplikimo, su vis retėjančiais plaukais nėra lengva kovoti, todėl, anot vyrų, geriau nusiskusti iš karto, neva „dėl grožio“.

7. Viršininko kompleksas

Komplekso esmė – baimė atsidurti pavaldinio vietoje. Kompleksas itin panašus į Heraklio kompleksą, tačiau apima daug platesnę žmogaus veiklos sritį. Nuo šio komplekso kenčiantys vyrai mirtinai bijo sužinoti, kad jų žmona uždirba daugiau arba, kad jų naujas viršininkas – moteris.

8. Pensininko kompleksas

Iš tiesų visi vyrai paniškai bijo sulaukti pensinio amžiaus. Tačiau pensininko kompleksas kai kuriuose vyruose ima vystytis daug anksčiau. Nuo šio komplekso dažniausiai kenčia 50 metų sulaukę vyrai. Šiems vyrams sunku suvokti, kad jie, kalbant apie darbus ir fizinį pajėgumą juos atlikti, jau nebegali konkuruoti su jaunais vyrais.

Ji24.lt