Kokie porų įpročiai padeda palaikyti ilgalaikius santykius?

Pora / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-12-11 14:20
Visi anksčiau ar vėliau susiduriame su rutina ilgalaikiuose santykiuose. Tiesa ta, kad niekas ant lėkštutės meilės ir supratimo jums neatneš – visame kame reikia pastangų ir pozityvaus nusiteikimo.

Kokiomis ypatybėmis pasižymi tos poros, kurios gerai sutaria ir džiaugiasi puikiais santykiais? Apie tai rašo „Huffington Post“.

Turėkite laiko vienas kitam

Santykių ekspertė, seksologė ir tantros mokytoja Isiah McKimmie sako, kad savaime suprantama, jog santykiai klostysis puikiai, jeigu padarysime dėl jų viską, ką reikia. Tačiau labai dažnai jie priimami kaip savaime suprantamas dalykas, o patys susitelkiame visai į kitus tikslus. Nesunku mąstyti, kad visa tai darome būtent dėl buvimo kartu, kad kuriame ateitį kartu, tačiau kiek tame tiesos?

Esmė tame, kad laikas, kurį skiriame santykiams turėtų būti mūsų prioritetas ir įprotis dabar, kad vėliau netektų gailėtis ateityje. Laiką leiskite kokybiškai, dviese, be televizoriaus ir kompiuterio – svarbiausia atsipalaidavimas, ramybė ir mėgavimasis vienas kito kompanija.

Vertinkite vienas kitą

Įvertinimas kuria meilę ir pasitikėjimą, todėl kai sakome savo partneriui, kad jį vertiname, tuo pačiu tampame artimesni, vienas kitam meilesni, švelnesni ir dėkingi.

Dažnai žmonės įpuola į spąstus, mąstydami, kad jų partneriai ir taip žino visas priežastis, kodėl yra mylimi. Tačiau dažniausiai jie nežino. Visi retkarčiais turime abejonių, todėl išgirsti žodžius, kurie skirti mums, jaustis vertinamiems – tai dovanoja jaukumą, meilę ir intymumą.

Seksas – taip pat įprotis

Iš pradžių seksas santykiuose būna itin kaitinantis ir aistringas, tačiau staiga pastebime, kad geismo protrūkiai vis retėja, ką jau kalbėti, apie tai, jog kartais visą laiką pasiglemžia darbas ir vaikai.

Tiesa, seksas tikrai nėra pats svarbiausias sėkmingų ir ilgalaikių santykių rodiklis, tačiau džiaugsmingas seksualinis gyvenimas gali praturtinti santykius ir mus suartinti. Todėl nenurašykite intymių džiaugsmų ir stenkitės, kad kiekvienas kartus būtų ypatingas – reguliarus mylėjimasis yra gražus ir pasitenkinimą garantuojantis ritualas.

Pasakykite „atsiprašau“

Kartais vienas žodis sukelia didžiulių kančių – taip sunku atsiprašyti, ypač, jeigu tai reikia padaryti pirmiems. Išmokite prisiimti atsakomybę už tai, ką padarėte, kaip pasielgėte ar pasakėte. Atsiprašymai kuria ryšį, meilę ir atjautą, be to, atsakomybė, kurią prisiimame, padeda mums augti. Taigi, išdrįskite ištarti šiuos žodžius, kadangi tik taip išties būsite atviri vienas kitam.

Ar žinote, kur eina jūsų santykiai?

Iš tikrųjų laimingos poros kalbasi apie tai, kur link veda jų santykiai, kas jiems patinka, ką jie norėtų pakeisti. Jos jaučiasi komfortiškai atskleisdamos savo poreikius, pasidalindamos požiūriu į santykių kryptį.

Kalbėjimasis apie santykius, jų įvertinimas iš naujo, padeda santykiams išlikti prioritetu ir išlaiko juos aukštumoje. Rekomenduojama poroms reguliariai aptarti santykius ir tai, kaip juos pagerinti ateityje.

Kartais leiskite laiką atskirai

Laikas, praleidžiamas atskirai – tai sveikų santykių dalis, padedanti porai išlikti stipria ir gyvybinga. Nereikia sutapti su partneriu visomis prasmėmis, dar blogiau, kai antra pusė tampa viskuo. Turėkite savo interesus, tikslus, troškimus, kadangi laikas, skirtas sau, beprotiškai naudingas.

Todėl verta suprasti, kad būdami atskirai, santykius išlaikysite gyvybingus ir įdomius. Kai tik šie šeši patarimai taps įpročiais, jums nebereikės „dirbti“, kadangi tai padės jums palaikyti puikų tarpusavio supratimą.

 
Ji24.lt