Menstruacinė taurelė – slaptas atostogų ginklas: kokie privalumai?

Moteris laiko menstruacinę taurelę
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-20 14:29
Dažnos moters siaubas – supratimas, kad į ilgai planuotų atostogų dienas „įsiprašė“ ir mėnesinės. Internetas sklidinas patarimų, kaip menstruacijų „kalendoriuką“ priderinti prie atostogų kalendoriaus, tačiau tai ne visada pavyksta. O ir ar būtina vengti – gal įmanoma suderinti?

Žinoma, tik svarbu pasirinkti tinkamas higienos priemones. Juk, kas tinka maršrutui namai – darbas – namai, gali visiškai netikti ilgai kelionei automobiliu, kopimui į kalnus ar maudynėms jūroje. O kaip suderinti patogumą, lengvą naudojimą, galimybę imtis visų veiklų ir, jei pavyks, ekologiją?

„Bene vienintelė menstruacijų higienos priemonė, su kuria galima drąsiai dėvėti bikinį, maudytis, aktyviai judėti ar net leistis į ilgai trunkančią išvyką yra menstruacinė taurelė“ – sako Vilmantė Markevičienė, eko-sertifikuotų higienos produktų „Gentle Day“ kūrėja. 

Visgi tai – dar gana neįprasta priemonė, tad moterims kyla nemažai klausimų dėl jos patikimumo. Vilmantė pasakoja, kaip menstruacinė taurelė atitinka 7 dažniausius moterų poreikius atostogų metu. 

Apie menstruacinę taurelę / Atstovų nuotr.
Apie menstruacinę taurelę / Atstovų nuotr.

 

  • Patogumas. Nors moterys nuogąstauja, kad taurelė jausis nešiojant, ji yra tokia elastinga, kad įdedant į makštį nesukelia nepatogumų, o išsiskleidusi joje tampa nejuntama. Tiesa, kartais gali prireikti kelių ciklų, kol moteris pripras prie taurelės naudojimo ypatybių ir ras tinkamiausią dydį.
  • Itin lengvas naudojimas. Menstruacinei taurelei reikia tik šiek tiek daugiau priežiūros nei naudojantis vienkartinėmis priemonėmis. Užuot išėmus ir išmetus, kaip vienkartinių priemonių atveju, taurelę reikia praplauti švariu vandeniu ir įsidėti atgal.

  • Galimybė keliauti. Net ir kelionių po laukinius kraštus metu, menstruacinė taurelė puikiai tinka. Tereikia į tokią kelionę pasiimti vandens buteliuką taurelei praskalauti ar intymiai higienai skirtų drėgnų servetėlių be kvapiklių ir alkoholio. Svarbu nusiplauti arba servetėlėmis nusivalyti ir rankas. Beje, neišėmus taurelės galima išbūti net iki 12 valandų.

  • Nepastebimumas. Taurelė yra absoliučiai nematoma aplinkiniams, net jeigu moteris nuoga.

  • Galimybė maudytis. Su taurele galima saugiai maudytis, nes į ją nepatenka vanduo ir nereikia kas kartą po maudynių eiti jos išplauti.

  • Galimybė aktyviai leisti laisvalaikį. Taurelė – bene patogiausia menstruacijų higienos priemonė aktyvioms moterims. Su ja galima plaukti, bėgioti, atlikti jogos pratimus – ką tik sugalvosite.

  • Ekologiškumas. Menstruacinė taurelė tampa vis populiaresnė tarp sąmoningų moterų, nes ji – visiškai ekologiška. Po taurelės naudojimo nelieka šiukšlių (beje, nesuyrančių šimtmečiais), todėl ji atitinka zero waste filosofiją.

 

 

Ji24.lt