„Northway“ medicinos centruose pradedamos teikti visos paslaugos

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centrų kokybės vadovė Kristina Mateikienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-05-20 14:31
Švelnėjant karantinui, duris atveria gydymo įstaigos. Visos paslaugos palaipsniui pradedamos teikti „Northway“ medicinos ir chirurgijos centruose. „Northway“ kokybės vadovė Kristina Mateikienė sako, kad ypatingas dėmesys skiriamas pacientų saugumui – reguliuojami pacientų srautai, visiems atvykusiems matuojama temperatūra, vyresni nei 60 metų ir sergantys lėtinėmis ligomis aptarnaujami atskiru laiku.

Atnaujinamos visos paslaugos

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centrai pradeda teikti visas paslaugas, kokias teikė iki karantino. „Palaipsniui atnaujinamos visos centre teikiamos paslaugos, pradeda dirbti visi specialistai, atliekami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai,  atliekamos operacijos ir kitos invazinės procedūros. Kiek vėliau planuojamos pradėti teikti odontologijos ir reabilitacijos paslaugos“, – sako „Northway“ medicinos ir chirurgijos centrų kokybės vadovė Kristina Mateikienė.

Ypatingas dėmesys – saugumui

Siekiant sumažinti užsikrėtimo COVID-19 riziką, „Northway“ medicinos centruose sugriežtinta priėmimo tvarka, ribojami pacientų srautai, didelis dėmesys skiriamas dezinfekcijai.

Į „Northway“ medicinos ir chirurgijos centrus atvykusius pacientus pasitinka darbuotojas, prašoma dezinfekuoti rankas, visiems atvykusiems automatiškai termovizoriumi matuojama temperatūra, duodama veido kaukė, jei pacientas atvyko be jos.

„Gydytojai, slaugytojai ir visas personalas naudojasi apsaugos priemonėmis, kad patys neužsikrėstų ir neužkrėstų pacientų, – sako „Northway“ medicinos centrų kokybės vadovė K.Mateikienė, – po kiekvienos konsultacijos kabinetai kruopščiai dezinfekuojami, išvėdinami. Žiūrima, kad pacientai laikytųsi atstumo registratūroje, o prie kabineto gali laukti tik vienas pacientas.“

Karščiuojantys pacientai, kuriems pasireiškė viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomai, nesusiję su COVID-19, „Northway“ klinikose aptarnaujami atskirai, jiems numatytas atskiras įėjimas.

Atskiras laikas – rizikos grupės pacientams

Ypatingas dėmesys „Northway“ medicinos centruose skiriamas rizikos grupėms pacientams, kuriems COVID-19 liga pavojingesnė. „Privalome užtikrinti rizikos grupėje esančių pacientų saugą, todėl išskyrėme vyresnius ir turinčius lėtinių ligų pacientus. Šiems pacientams skiriamas atskiras laikas, jie nesusiduria su kitais pacientais, kurie nėra rizikos grupėje. Rizikos grupės pacientai atvykę gali jaustis saugūs“, – sako „Northway“ medicinos ir chirurgijos centrų kokybės vadovė K.Mateikienė.

Rizikos grupei priskiriami vyresni nei 60 metų, sergantys lėtinėmis ligomis – piktybiniais navikais, cukriniu diabetu, širdies ir kraujagyslių, lėtinėmis kvėpavimo organų, inkstų ligomis.

Gyvos konsultacijos reikalingumas įvertinamas telefonu

Siekiant sumažinti užsikrėtimo COVID-19 riziką, „Northway“ medicinos centrų specialistai konsultuoja ir nuotoliniu būdu. Pacientus, kuriems reikia tokių paslaugų, kaip vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas, tyrimų paskyrimas, šeimos gydytojas konsultuoja telefonu, į centrą atvykti nėra būtina, – sako „Northway“ medicinos ir chirurgijos centrų kokybės vadovė K.Mateikienė.

Mažesnė rizika dėl COVID-19 – įtariami užsikrėtusieji nukreipiami kitur

Atnaujinant paslaugas „Northway“ medicinos ir chirurgijos centruose, pacientai dėl COVID-19 rizikos įvertinami dar registruojantis. „Paskambinus pacientui, pirmiausia išsiaiškiname, ar jis neturi rizikos veiksnių dėl COVID-19 susirgimo, ar nėra turėjęs kontaktų su sergančiu asmeniu, ar jo giminaičiai neserga, ar jis nėra saviizoliacijoje, ar neturi COVID-19 ligai būdingų simptomų, – teigia „Northway“ medicinos ir chirurgijos centrų kokybės vadovė K.Mateikienė, – jei besikreipiantys pacientai turi simptomų, informuojame juos, kad jie turi skambinti karštąja linija. Pacientai, kurie galimai serga COVID-19, pas mus nepatenka.“

Į gydytojo konsultaciją „Northway“ medicinos ir chirurgijos centruose galite registruotis platformoje manodaktaras.lt: jei norite registruotis Vilniuje – spauskite čia, jei Klaipėdoje – spauskite čia.

 
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai