Nuo COVID-19 paskiepytas G.Liaudanskas-Svaras: „Nebijokit. Nedvejokit. Kito kelio nėra“

Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Projekto partnerio nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2021-03-15 09:02
„Simboliška. Šalia skiepo nuo raupų, išgelbėjusio pasaulį, atsirado vakcinos nuo COVID-19, išgelbėsiančios pasaulį. Nebijokit. Nedvejokit. Saugokit save ir savus“, – socialiniuose tinkluose ragina hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras (47). Jis nuo šio viruso sukeliamų ligų jau paskiepytas.

Svaras pateko tarp pirmųjų, paskiepytų vakcina nuo COVID-19, nes savanoriauja Vilniaus klinikinėje ligoninėje ir Santaros klinikose. Atlikėjas pabrėžia, kad tikrai ne dėl galimybės greičiau pasiskiepyti ten ėjęs – to niekas net nežadėjo.

„Jei galėčiau, padovanočiau šią vakciną mamai ar kitam artimam vyresniam žmogui, tačiau taip daryti negalima, – rašė feisbuke Svaras, gavęs pirmą vakcinos dozę. – Kaip kažkada duota priesaika Tėvynei buvo pilietiškos pozicijos išraiška, taip šis įrašas – apie pilietišką poziciją skiepytis. Tai vienintelis ginklas, kurį mes turime šitame kare. Ir aš darau tai tam, kad, galbūt, dvejojantys įgautų drąsos.“

Atlikėjas pabrėžia neturėjęs abejonių dėl naujos vakcinos kokybės ar saugumo. „Aš – ne chemikas. Manau, kad kiekvienas dirba savo darbą. Vakciną kūrę žmonės viską, ką reikėjo, patikrino, išnagrinėjo ir nusprendė. Suprantu viena: nėra kito būdo laimėti šį karą. Tiesiog nėra. Arba visą gyvenimą gyvensime karantino sąlygomis, arba turime ką nors daryti. Iki šiol pasaulyje visos epidemijos, pandemijos būdavo sustabdomos tik vakcinomis.“ 

Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Projekto partnerio nuotr.
Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Projekto partnerio nuotr.

Svaras – socialiai atsakingas, patriotiškas ir aktyvus žmogus, priklauso Lietuvos šaulių sąjungai. Prie įvairių iniciatyvų jis prisijungė ir per pirmąjį karantiną, bet visuomet rimtai laikėsi saugumo rekomendacijų ir COVID-19 nesirgo.

„Elgiuosi taip, kaip šiuo laikotarpiu turi elgtis visi: viešose vietose būnu su kauke, nuolat turiu flakonėlį dezinfekcinio skysčio. Manau, kiekvienas jo dabar turi... Na, o ligoninėse, kur savanoriauju, saugumu rūpinamasi ypač atsakingai“, – pasakoja.   

„G&G Sindikato“ lyderis prisipažįsta niekada nerašantis proginių dainų, bet, matyt, jo kūriniuose atsiras eilučių, gimusių šiuo Lietuvai ir pasauliui sudėtingu laikotarpiu. 

Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Projekto partnerio nuotr.
Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Projekto partnerio nuotr.

APIE COVID-19 VAKCINAS  

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, skatinant imuninį organizmo atsaką.

Vakcinas nuo konkrečios ligos galima sukurti tik tada, kai žinomas infekcijos sukėlėjas. Kadangi SARS-CoV-2 yra naujas virusas, kurio iki šiol niekas nebuvo aptikęs, vakciną, saugančią nuo COVID-19, buvo galima pradėti kurti tik virusui pasirodžius ir išanalizavus jo genetinę sudėtį. 

Atsižvelgiant į kritinę epidemiologinę situaciją, kurioje atsidūrė visuomenės sveikata, visame pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 yra kuriamos kur kas greičiau nei įprastai. Kompanijos naudoja skirtingus būdus, padedančius sutrumpinti vakcinos kūrimo terminus, bet privalo griežtai laikytis tų pačių teisinių farmacinės kokybės, saugumo ir veiksmingumo reikalavimų, kurie galioja ir kitiems vaistams.

Daugiau informacijoswww.koronastop.lt

Sveikatos stiprinimo fondas, logotipas
Sveikatos stiprinimo fondas, logotipas
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai