Praktiški patarimai, kurie palengvins tvarkymąsi namuose

Moteris valo orkaitę / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2020-05-20 10:17
Kiekviena moteris žino, jog namų tvarkymas ir blizginimas atima daug laiko ir energijos. Neretai šis darbas erzina ir išmuša iš vėžių.

Jei norite greičiau ir efektyviau sutvarkyti namus, šie patarimai jums padės.

Kaip atnaujinti medinį stalą. Sumaišykite pusę stiklinės acto su puse stiklinės alyvuogių aliejaus. Pamirkykite šiame mišinyje skudurėlį ir gerai juo įtrinkite stalą. Smulkių įbrėžimų neliks, o paviršius blizgės kaip naujas.

Kaip išbalinti pagalvių užvalkalus. Paimkite 1 stiklinę skalbimo miltelių, 1 stiklinę susmulkintų indaplovėms skirtų tablečių, 1 stiklinę baliklio, pusę stiklinės borakso. Viską sumaišykite ir šį mišinį supilkite į labai karštą vandenį. Šiame vandenyje užmirkykite užvalkalus.

Kaip išvalyti spintelę. 1 valg. š. aliejaus sumaišykite su 2 valg. š. geriamosios sodos. Šia mase valykite spintelę naudodami seną dantų šepetėlį ar skudurėlį.

Kaip nublizginti vandens maišytuvą ar dušo antgalį. Kalkių nuosėdas ant šių paviršių puikiai išvalo actas. Juo tiesiog reikia nušveisti užsiteršusius paviršius. Jei tai nepadeda ir paviršiai neblizga taip, kaip jums norėtųsi, į plastikinį maišelį įpilkite acto ir užmaukite jį ant maišytuvo ar dušo antgalio (teks aprišti virvute aplink kaklelį). Palikite valandai ir po to kruopščiai nuplaukite. 

Kaip nuvalyti lygintuvą. Jei prilipo drabužių plaušelių, apsinešė lygintuvo „padas“, jį nuvalysite labai paprastai. Ant lyginimo lentos padėkite popieriaus lapą ir pabarstykite ant jo šiek tiek druskos. Lygintuvą įkaitinkite iki maksimumo. Lygintuve neturi būti vandens, o garų funkcija turi būti išjungta. Įkaitusiu lygintuvu „lyginkite“ druską, galite gerokai spūstelėti. Nešvarumai nuo lygintuvo paviršiaus nusivalys paprastai ir greitai.

Kaip panaikinti pelėsį vonioje. Iš vatos padarykite maždaug 1 cm skersmens rutuliukus. Pamirkykite juos baliklyje, uždėkite ant pelėsio ir palikte nakčiai. Ryte pelėsių liekanas pašalinkite senu dantų šepetėliu.

Kaip nuvalyti viryklės groteles. Ant dujinės viryklės grotelių susikaupusius riebalus galima nuvalyti amoniaku. Į plastikinį maišą įpilkite  amoniako ir įdėkite į jį groteles. Palikite 12 val. ir nuplaukite.

Kad sidabriniai įrankiai blizgėtų. Kriauklę ar dubenį išklokite aliuminio folija, įpilkite verdančio vandens ir įberkite druskos. Sudėkite sidabrinius stalo įrankius ir palikite 30 min.

Kaip išvalyti minkštų baldų apmušalus iš mikrofibros. Pašalinti dėmes nuo sofos apmušalo padės švarus baltas šepetėlis ir nedidelis kiekis spirito. Norėdami atsikratyti nemalonių kvapų, patrinkite audinį nedideliu kiekiu sodos.

Naujausi straipsniai