Prezidentas G.Nausėda paskiepytas „AstraZeneca“ vakcina: „Man nekyla abejonių“

Gitanas Nausėda atvyko pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2021-03-22 09:54
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį vienoje sostinės poliklinikų viešai paskiepytas nuo Covid-19 „AstraZeneca“ vakcina, siekiant parodyti pasitikėjimą šiuo preparatu.

Prezidentas Gitanas Nausėda skiepijosi „Centro poliklinikos“ Naujamiesčio filiale. 

„Man nekyla abejonių dėl mokslo ir dėl įgaliotų institucijų, kurios labai kompetentingai vertina visas vakcinas (...) Aš tikrai manau, kad visos keturios vakcinos, kurios jau patvirtintos, yra patikimos, efektyvios“, – žurnalistams sakė šalies vadovas.

„Todėl aš labai raginu žmones negaišti, nelaukti, nesvarstyti eiti skiepytis ta vakcina, kuria nori skiepytis“, – teigė jis.

Žiūrėkite vaizdo įrašą:

Posted by Gitanas Nausėda on 2021 m. kovo 22 d., pirmadienis

Pirmadienį viešai taip pat skiepysis premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

G. Nausėda teigė, kad visi vadovai skiepijasi vieną dieną, nes rado „tinkamą laiką darbotvarkėse“.

„Aš tikrai nemanau, kad iš šito mes turime kurti kažkokią komunikacinę žinutę, tiesiog visiems buvo patogu savo pirmadienio darbotvarkėse surasti tinkamą laiką. Man čia visai netoli nuo darbovietės – atėjau pėsčias ir pareisiu pėsčias, ir tiek žinių“, – kalbėjo prezidentas.

Gitanas Nausėda atvyko pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Gitanas Nausėda atvyko pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Atsakydamas į klausimą, ar šalies vadovų skiepijimas galėjo įvykti anksčiau, jis sakė, kad tai būtų galėję sukelti diskusijų visuomenei.

„Turbūt būtų kilę diskusijų, o kodėl šalies vadovai užėjo už akių kitiems žmonėms, tai, mano manymu, mes turime nusistatyti labai aiškias žaidimo taisykles, aiškią tvarką ir nekaitalioti tos tvarkos eigoje“, – teigė G.Nausėda.

Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms.

Kovo 18 d. Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl Lietuvoje atnaujintas skiepijimas šia vakcina.

Siekiant parodyti pasitikėjimą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, pirmadienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo į skiepijamų asmenų prioriteto eilę įtrauktas prezidentas, Seimo bei Vyriausybės nariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai