Randai nuo spuogų: kaip juos panaikinti?

Mergina spaudžia spuogą
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-10-22 10:02
Su spuogeliais susiduriame ne tik paauglystėje, bet ir suaugę. Nuo jų likę randeliai dažniausiai išlieka ilgam, ypač, jeigu nesiimame jokių priemonių. Kaip galime sau padėti, kad džiaugtumėmės skaisčia ir sveika oda?

Nelieskite spuogų

Toje vietoje, kur buvo spuogelis, dažniausiai lieka žymės, o raudonos ar patamsėjusios odos vietos tikrai nepuošia. Dermatologė Angela Lamb iš Niujorko sako, kad norėdami išvengti žymių randų, turėtume laikyti rankas kuo toliau nuo uždegiminių odos vietų bei neliesti spuogų, jų nedraskyti ir kitaip netrinti. Kitu atveju uždegimas tik dar labiau suaktyvėja, todėl odą pažeisime, o randas matysis ilgiau, bus ryškesnis ir sunkiau gis. Be to, bakterijos pateks į gilesnius odos sluoksnius ir gali sukelti rimtų kolageno pažeidimų.

Gydykite pažeistas vietas iškart

Visi puikiai žinome, kad šviežius randelius išgydyti galime greičiau ir sėkmingiau nei tuos, kurie yra įsisenėję. A.Lamb pataria į spuogus reaguoti akimirksniu, kad kontrolė neišslystų jums iš rankų. Geriausia, ką galite padaryti, – kreiptis į dermatologą konsultacijos ir gydymo bei išbandyti namines priemones.

Randai ir duobutės: koks tarp jų skirtumas?

Tamsios dėmės, vadinamos použdegimine hiperpigmentacija, dažniausiai yra laikinos bei išnyksta po 3–6 mėnesių. Padėti šiuo atveju gali ir retinoidai, kurie jaunina odą, gydo nuo spuogų ir sumažina randelius. Štai duobutės, likusios nuo spuogelių, susijusios su tuo, kad buvo pažeistas odos kolagenas ir gali būti išgydytos pasitelkus lazerines procedūras ar užpildus. „Štai kodėl spuogus reikia gydyti iškart, nes tokius gilius randus pašalinti yra labai sudėtinga“, – pastebi A.Lamb.

Manote, kad saulė gydo spuogus? Visgi, kaip tikina specialistai, saulė kaip tik gali randus paversti tamsesniais, jie ilgiau gis. Ultravioletiniai spinduliai nėra tokie nekalti, kadangi dėl jų padidėja pigmentus gaminančių ląstelių, todėl randai tampa pastebimi. Verčiau jau įsigykite kokybišką apsauginį kremą nuo SPF 30, saugantį nuo UVA ir UVB spindulių.

Alijošiaus gelis atskuba į pagalbą

Tyras alijošiaus gelis gali padėti išvengti patinimų, žaizdelių bei pagreitinti gijimą. 2014 metais tyrime dalyvavo 60 žmonių, kurie į spuogų gydymą įtraukė ne tik retinoidus, bet ir alijošiaus gelį. Rezultatai buvo puikūs ir kur kas efektyvesni bei labiau pastebimi nei gydantis tik retinoidais. Kitas tyrimas atskleidė, jog alijošiaus gelis padidina kolageno gamybą po odos traumų, mažina randus, todėl itin tinkamas naudoti įvairiais odos priežiūros atvejais.

Daugiau vitamino C

Vitaminas C yra itin naudingas odos sveikatai, padeda atstatyti kolageno kiekį, stiprina ląstelių sieneles, naikina randus. Taigi, įtraukite į mitybos valgiaraštį maisto, kuriame gausu vitamino C.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai