Seksas ir grožis: daugiau raukšlių ant paklodžių – mažiau ant veido

Pora lovoje / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-28 19:25
Sekso nauda jau ne kartą aptarta – jis ne tik suteikia malonumą, bet ir padeda lieknėti, stiprina imunitetą, padaro mus patrauklesniais, o dabar dar ir tvirtinama, kad intymūs džiaugsmai teigiamai atsiliepia ir mūsų odai.

„Seksas mūsų odą veikia taip pat, kaip geras masažas, – aiškina dermatologijos profesoriaus asistentė M.D. Jeannette Graf. – Nuostabūs potyriai ir prisilietimai, kurie skatina džiaugsmo hormono oksitocino išsiskyrimą, ką jau kalbėti apie tai, kad prakaitas atlieka detoksikacijos funkciją, o suaktyvėjęs kraujospūdis veikia limfos sistemą“.

Specialistės nuomone, seksas yra būtent tai, kas suteikia odai nuostabaus švytėjimo, trumpai tariant, intymumas – puikus būdas patirti visokeriopą naudą.

Tačiau teigiamos informacijos yra ir daugiau. Sekso ir santykių terapeutė dr. Emily Morse sako, kad seksas kelis kartus per savaitę padidina antikūnų skaičių, stiprina imuninę sistemą, padeda kovoti su peršalimo sukeltomis infekcijomis bei atsikratyti toksinų.

„Seksas – tai ir natūralus skausmo malšintojas, kadangi intymių santykių metu padidėja oksitocino, kuris kovoja su skausmais, be to, padidėjusi kraujo tėkmė dar ir padeda greičiau užgyti žaizdoms, gerina miego kokybę“, – tikina specialistė.

Kai kurie tyrimai dar atskleidžia, kad seksas gali padidinti tam tikrų medžiagų išsiskyrimą, kurios skatina kolageno gamybą: „Daugiau raukšlių ant paklodžių – mažiau ant veido. Be to, stipresnė organizmo visuma, sveikata, mažiau depresijos požymių. Ar gali būti geriau?“, – klausia E.Morse.

Ji sako, kad esmė ne tik fiziniuose dalykuose – didėja ir pasitikėjimas savimi, ypač, kai vis geriau pažįstame savo kūną ir esame patenkinti savo seksualiniu gyvenimu.

Beje, E.Morse pažymi, kad nebūtinas partneris, kad patirtume visus šiuos sekso privalumus: „Masturbacija taip pat suteikia papildomų taškų, kadangi orgazmas, kad ir kokiu būdu pasiektas, sumažina streso patiriamą žalą“.

Ji24.lt