Seksualinės energijos praktikų mokanti Edita Esenku: „Orgazmo nepatiriančios moterys yra depresuotos“

Edita Esenku-Šimkutė
Autorius: JŪRATĖ BRATIKIENĖ
Publikuota: 2019-06-01 20:21
Sertifikuota dao instruktorė, programos „Gydomoji Tao Meilė“ įkūrėja Edita Esenku-Šimkutė sako, kad Lietuvoje tik dabar garsiau prabylama seksualumo tema. „Dažnai jis siejamas su vulgarumu, nors seksualinę energiją tiesiogiai galima sieti su sveikata, dvasiniu tobulėjimu“, – teigia kinų meilės meną perpratusi lietuvė.

Edita, mokote moteris su seksualine energija susijusių praktikų. Kaip manote, ar seksualumo tema Lietuvoje – vis dar tabu?

Manau, taip. Ir tai susiję galbūt su tuo, kad esame postsovietinė šalis, ilgą laiką apie seksualumą nekalbėjome garsiai. Kartais dar net pajuokaujama, kad Sovietų Sąjungoje sekso nebuvo. Matau, kad vyksta pokyčių, tačiau pastebiu ir tai, jog net poroms nėra lengva kalbėtis seksualumo tema. Moterims vedu mokymus, susijusius su seksualine energija, savo kūno pažinimu, akivaizdu, kad daugeliui šios temos įdomios, tačiau kartu moterys nori išlaikyti stebėtojų vaidmenį. Tik tuomet, kai pačios geriau pažįsta savo seksualinę energiją, tampa drąsesnės, nebebijo apie tai kalbėti ir garsiai.

Galbūt svarbu ir tai, kokiais žodžiais kalbame apie seksualumą?

Tikrai taip, daug kas priklauso nuo temos pateikimo, nes neretai, kai kalbama apie seksualumą, jis siejamas su nuogybe, pornografija, vulgarumu arba pristatomas labai mediciniškai. Tada jis praranda žavesį. O moterims be galo svarbi meilė – mūsų širdys glaudžiai susijusios su mūsų lyties organais. Joms sunkiau būti neištikimoms, nes jos turi pamilti partnerius, su kuriais ryšis intymiems santykiams.

Pastebiu ir tai, kad moterys turi prikaupusios nemažai nuoskaudų dėl savo seksualinio gyvenimo. Realybė neatitinka susikurtų lūkesčių, įsivaizdavimo. Moterys nori, kad seksualinis gyvenimas būtų darnus, trokšta patirti orgazmą su mylimuoju. Tačiau, jei jos nepažįsta savo kūno, vyrai nežino, kaip suteikti malonumą, todėl nieko gero ir neišeina. Moterys net gėdijasi apsinuoginti prieš savo vyrus. Be to, dažna pora mylėjimuisi pasirenka netinkamą laiką – vėlai vakare, kai būna pavargę po dienos darbų. Kur kas geresnis metas meilės malonumams – ankstyvas rytas, vidurdienis ar pavakarė, kai turime daugiau jėgų, esame žvalūs.

Kaip jūs pati susidomėjote seksualinėmis praktikomis?

Kurį laiką gyvenau nežinodama apie moteriškus malonumus, nepatirdama, kas yra orgazmas. Buvau iš tų žmonių, kurie informacijos ieškojo internete. Bet tie atsakymai, kuriuos rasdavau interneto platybėse, man buvo visiškai neaiškūs. Taip susiklostė aplinkybės, kad išsiskyriau su gyvenimo vyru ir pradėjau bendrauti su nauju žmogumi, dabartiniu savo vyru. Iš jo išgirdau apie dao praktikas. Ėmiau skaityti knygas, daryti Kėgelio pratimus, važiavome į Tailandą mokytis meditacijos, savęs pažinimo, seksualinių praktikų. Po kelių mėnesių pajutau didelius pokyčius kasdienybėje, pasikeitė net mano veido bruožai, nustebau, kaip sustiprėjo lyties organai. Supratau, kiek daug galime išlavinti pačios. Tačiau už fizinio malonumo slypi dar ir emocinis, paskui – dvasinis. Moterys, nepatiriančios orgazmo, yra nusivylusios, depresuotos, turi vidinių nuoskaudų, kurios kelia įtampą. Emociškai prasivalyti man padėjo meditacijos. O daugelis galvoja, kad atsipalaiduoti labiausiai padeda alkoholis ar cigaretė, tačiau šie dalykai tik slopina susijaudinimą. Taip, nedidelis alkoholio kiekis kūną atpalaiduoja, tačiau tam galima naudoti ir kitas priemones, neturinčias neigiamo šalutinio poveikio, pavyzdžiui, pagulėti karštoje vonioje.

Ar seksualinės praktikos, kurių mokote, tinka visoms moterims? Ir toms, kurios neturi partnerių, yra brandaus amžiaus?

Moteriškas seksualines praktikas moterys gali atlikti nuo tada, kai pradeda gyventi seksualinį gyvenimą, iki gilios senatvės. Į mano mokymus ateina ir septyniasdešimtmetės. Pagrindinis daosistų seksualinių praktikų tikslas – kaupti gyvybinę energiją. Mūsų intymi sritis – kūno dugnas, per kurį prarandame gyvybinę energiją. Tuomet, kai ištreniruojame intymius organus, suteikiame galimybę kūnui daugiau kaupti energijos. Pratimai nėra sudėtingi. Atliekant daugeliui moterų žinomus Kėgelio pratimus, reikalinga disciplina. Juos darome atsigulusios sulenktais keliais. Per užsiėmimus atliekame ir vidinės šypsenos meditaciją, padedančią atsipalaiduoti. Daosistų meditacijos konkrečiai siejasi su kūnu, pavyzdžiui, nukreipdami dėmesį į širdies plotą, vizualizuojame raudoną šviesą ir išties pajuntame šilumą šioje erdvėje. Labai naudingas ir krūtų masažas. Jis išjudina užsistovėjusią limfą, išlaisvina užstrigusią seksualinę energiją.

Rekomenduojate moterims atlikti praktikas ir su nefrito kiaušiniais. Kuo jos ypatingos?

Nefrito kiaušinis gali būti naudojamas makšties raumenų treniruotėms. Tai – veiksmingiausia meilės raumenų treniravimo priemonė. Tiesa, moterims iš pradžių skamba keistai tai, kad makštis treniruojama iš vidaus – įstačius ten kiaušinį, tačiau apie šių treniruočių veiksmingumą liudija dar kelių tūkstančių metų senumo daosistų raštai. Šiuolaikinės moterys tuo įsitikina gana greitai. Nefritas – moterišką energiją labai gerai subalansuojantis akmuo.

Ištreniravusios lytinius organus, moterys sužino ir apie tai, kad egzistuoja kelių lygmenų orgazmai. Be to, dirbant su nefrito kiaušiniu, trumpėja menstruacijos, o tai reiškia, kad mažiau energijos prarandame, daugiau jos sutaupome. Dar viena teigiama tokių moteriškų praktikų pusė – moterys įveikia su šlapimo nelaikymu susijusias problemas. Minėtos praktikos – taip pat gera moteriškų ligų prevencija. Seksualinės praktikos yra glaudžiai susijusios su sveikata.

Ar visoms moterims pavyksta įvaldyti šias praktikas?

Viskas vyksta etapais. Nereikia norėti po kelių praktikų tapti meistre. Normalu, kad iš pradžių, naudodamos nefrito kiaušinį, moterys nesupranta, kuriuos raumenis suspausti, bet laikui bėgant atsiranda aiškesnis pojūtis. Net ir nedideli pokyčiai šioje srityje atneša didelius pokyčius gyvenime.

Ką galima nuveikti su dideliu kiekiu seksualinės energijos?

Galimi du variantai – žmogiškasis ir dangiškasis. Pirmuoju atveju seksualinė energija iš mūsų tiesiog pasišalina. Per menstruacijas moterys įprastai netenka daug gyvybinės ir seksualinės energijos. Per lytinį aktą, patyrus lokalų orgazmą, energija tiesiog išsisklaido. Pasirinkusios dangiškąjį variantą, galime seksualinę energiją sąmoningai stuburu nukreipti į galvą. Tai reiškia, kad galime patirti smegenų orgazmą. Orgazminę energiją įmanoma nukreipti ir į vidaus organus. Kai seksualinė energija iš apačios – lyties organų – perkeliama į galvą, įvyksta seksualinės energijos transformacija, jaučiamas malonus apsvaigimas, per stuburą gali būti juntamos karščio bangos. Transformuota seksualinė energija virsta mūsų gyvybine energija. Tai reiškia, kad turime daugiau jėgų kasdieniams darbams.

Ar lietuvaitės tinkamai priima ir vertina savo kūną?

Bendraudama su skirtingomis moterimis, pastebėjau, kad daugelis jų nemyli savo kūno. Ir man pačiai reikėjo daug laiko tam, kad jį pamilčiau. Paradoksas tas, kad net gražiausius kūnus turinčios moterys ir merginos nėra patenkintos savo išvaizda. Jos galvoja, kad tuomet, kai numes kelis kilogramus, staiga pasijus laimingos, bet jų atsikračiusios, deja, išsvajotos laimės nesulaukia. Tad svarbu suprasti tai, kad laimė – čia ir dabar, ji nepriklauso nuo to, kokį kūną turime. Aišku, jį taip pat galime tobulinti. Sveikiau maitintis, numesti nereikalingus kilogramus naudinga, tačiau laimės su tuo sieti nereikėtų. Aš pati per kelerius metus numečiau nemažai svorio, pasikeitė ir mano figūra. Tai nutiko visiškai pakeitus mitybą – atsisakiau cukraus, alkoholio, produktų su gliutenu, taip pat karvės pieno produktų. Mano kūnas nėra tobulas, tačiau dabar myliu jį su visais trūkumais ir pranašumais. Prie to priėjau pamažu. Man labai padėjo meditatyvios praktikos, per kurias iš vidaus paleidau neigiamas emocijas, tada atsirado vis daugiau vidinės erdvės meilei, teigiamiems dalykams. Dao filosofijoje kalbama apie pusiausvyrą gyvenime – kiekvienoje jo srityje. Daosizmas man tuo ir patinka, kad nesikerta su jokiomis religijomis, neprimeta jokių svetimų kultūrų atributų.

Ar užtenka vien moteriai atlikti praktikas tam, kad abu partneriai jaustų seksualinę darną?

Geriausia, kai praktikas atlieka abu partneriai: moteris daro vienas, vyras – kitas. To mes su vyru ir mokėmės Tailande. Tačiau, jei moteris yra viena, irgi gali užsiimti seksualinėmis praktikomis. Tada, įgijusi daugiau energijos, labiau trauks priešingos lyties atstovus. Tie nematomi dalykai tikrai veikia. Nuovargį, išsekimą mes taip pat spinduliuojame.

Ko pati šiuo metu mokotės?

Seksualinės praktikos – tik viena daosistų integralinės jogos dedamųjų, todėl norisi nerti gilyn, dvasiškai tobulėti. Su vyru nuolat tobulinamės Tailande pas savo mokytoją – meistrą Manteką Čija. Kiekvienąkart vidiniai patyrimai – gilesni. Galiu drąsiai sakyti tai, kad kiekviena galime tobulėti asmeniškai, būti pačios sau meistrės. Tikrai nereikia laukti, kol kas nors padarys mus laimingas, – įdėjusios šiek tiek pastangų, galime pakeisti savo gyvenimą.