Šis tas įdomaus iš kačių gyvenimo

Katė medžioja pelę / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-05-30 10:48
Kada buvo prijaukintos katės, tiksliai nežinoma. Kita vertus, kartais susidaro įspūdis, kad šie padarai, kurie vaikštinėja patys sau vieni, kur panorėję, net nebuvo iki galo prijaukinti. Kad ir kaip būtų, katės – labai įdomūs ir paslaptingi gyvūnai. Jūsų dėmesiui siūlome keletą įdomių faktų.

► Manoma, kad dabartinės katės greičiausiai kilusios iš Senovės Egipte apie 3500 m. pr. m. e. prijaukintų laukinių kačių. 

► Egiptiečiai kates laikė šventomis. Jos buvo ypač mėgstamas naminis augintinis. Populiariausiomis ir gražiausiomis buvo laikomos juodos katės. Šaltiniai byloja, kad kai katė padvėsdavo, jos šeimininkai nusiskusdavo antakius. Tai buvo gedulo ženklas. 

► Katės gali medžioti ir ėsti daugiau nei 1000 rūšių gyvūnus. 

► Katės gali bendrauti daugiau nei šimtu kūno kalbos pozų ar garsų. 

Miegantis kačiukas
Miegantis kačiukas

► Geromis sąlygomis naminės katės paprastai išgyvena nuo 14 iki 20 metų. Pasak žinovų, šis amžius atitinka maždaug 70–90 žmogaus metų. Seniausias žinomas katinas išgyveno 36 metus.

► Katės liežuvyje nėra saldumą fiksuojančių receptorių, dėl to šie gyvūnai visai nealpsta dėl saldžių skanėstų.

Guolyje miegančios katės / 123RF.com nuotr.
Guolyje miegančios katės / 123RF.com nuotr.

► Katei erdvėje padeda orientuotis ūsai. Per juos katės gauna ir informaciją apie visą jas supančią aplinką. Beje, iš ūsų galima spręsti ir apie katės nuotaiką bei būseną. Atkišti į priekį ūsai reiškia, kad murklė yra susidomėjusi, suglausti – yra išsigandusi ar jaučiasi nesaugi.

► Katės kūnas neprakaituoja. Prakaitą išskiria tik šių gyvūnų pėdos.

Nustebusi katė / 123RF.com nuotr.
Nustebusi katė / 123RF.com nuotr.

► Pastebėta, kad katės ypač nemėgsta citrinų ir apelsinų kvapo. Sako, jei tas vietas, į kurias katės mėgsta galąsti nagus, papurkši minėtais kvapais, jos liausis.

► Katės nosies paviršius unikalus ir nepakartojamas. Pasak specialistų, pagal jį būtų galima identifikuoti šiuos gyvūnus kaip žmones pagal pirštų atspaudus.

► Katės yra toliaregės, geriausiai mato nuo 75 cm iki 2–6 metrų atstumo. 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai