Smagioms Kalėdoms: 6 linksmi žaidimai visai šeimai

Kalėdinis žaidimas / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-12-25 09:16
Tam, kad šventės netaptų vien pasisėdėjimu prie gausaus vaišėmis nukrauto stalo, sugalvokite įdomių žaidimų, kurie patiks visiems šeimos nariams.

Juk didžiausia kalėdinė dovana – laikas, kurį praleidžiate drauge. Tegul jis būna smagus ir turiningas!

Ką žinote apie Kalėdas?

Linksmas ir smagus būdas patikrinti, kiek ir ką jūsų šeimos nariai žino apie gražiausią metų šventę – Kalėdas. Jums tereikės iš anksto paruošti klausimus apie Kalėdas ir šventinį laikotarpį.

Klausimai gali būti patys įvairiausi, pavyzdžiui, kada prasideda ir baigiasi Advento laikotarpis, kokios yra populiariausios kalėdinės spalvos, kiek patiekalų turi būti ant Kūčių vakarienės stalo ir pan.

Tuomet sukvieskite visus šeimos narius susėsti prie židinio ar Kalėdų eglės. Užduokite klausimą ir pirmasis pakėlęs ranką gauna teisę atsakyti į klausimą. Jei namie turite didelę lentą, joje galite žymėti visų rezultatus.

„Auksiniam šeimos protui“ įteikite specialiai paruoštą dovanėlę. Tokiai progai idealiai tiks knyga.

Pastatyk Kalėdų eglutę

Surenkite kalėdinių eglių statymo varžytuves – kas iš plastikinių ar popierinių puodelių per vieną minutę naudodamasis tik viena ranka pastatys aukštesnę kalėdinę eglę.

Azartiškos varžytuvės visada sukelia daug aistrų. Kad pastatytos eglutės atrodytų ypatingai gražiai, žaidimui naudokite ryškiaspalvius puodelius – raudonus, žalius.

Visus varžybų dalyvius galite nufotografuoti prie jų eglutės. Tai bus puikus šventinis prisiminimas, o iš šių nuotraukų kitąmet galėsite surengti specialią šventinę parodą.

Pralįsk po virvute

Tipinis vakarėlių žaidimas, kuris priverčia pakilti nuo stalo ir pajudėti. Šis žaidimas žaidžiamas taip: pro dviejų žmonių laikomą virvutę turi pralįsti visi vakarėlio dalyviai.

Kiekvieną kartą virvutė nuleidžiama vis žemiau. Lendantieji negali naudotis rankomis ir negali nė viena kūno dalimi paliesti virvutės.

Tam, kad šis žaidimas būtų šventiškesnis ir labiau pritaikytas Kalėdoms, prie virvutės prikabinkite varpelių. Jei jie suskambės, žaidėjas turi pasitraukti iš žaidimo.

Sugedęs telefonas

Senas, geras, atėjęs iš vaikystės žaidimas gali sukelti nemažai juoko. Didelis jo pliusas, kad jums nereikia jokių papildomų priemonių ir jį žaisti gali visi – nuo mažiausio iki vyriausio šeimos nario.

Jums tereikės visiems susėsti į eilutę vienas paskui kitą. Pirmasis sėdintysis sugalvoja sudėtingą žodį ir jį į ausį pasako šalia sėdinčiam šeimos nariui. Šis išgirstą žodį perduoda kitam ir tai tęsiasi tol, kol žodis pasiekia paskutinį sėdintįjį eilėje. Dažniausiai išgirstas žodis visiškai skiriasi nuo to, koks buvo pasakytas pirmojo žaidėjo.

Kad nenutoltumėte nuo kalėdinės tematikos, galvokite tik su Kalėdomis susijusius žodžius.

Burbulų balansas arba kalėdinė „Jenga“

Smagus ir paprastas žaidimas, kurį galima žaisti poromis. Jums tik reikės tvirto pagrindo (puikiai tiks popierinių rankšluosčių tūbelė), ilgos liniuotės ar tiesios plonos šakos bei kalėdinių burbulų. Ploną lentelę ar šakelę padėkite ant knygos viršaus.

Tada kiekvienas žaidėjas tegul savo pusėje kabina po žaisliuką. Kurio pusė nusvirs ar nukris, tas pralaimės.

Pasislėpę elniai

Tai kalėdinė velykinių kiaušinių ieškojimo versija. Iš ryto po namus išslapstykite popierinius, plastikinius ar pliušinius elnius (galite naudoti ir nykštukus). Kai kurie tegul slepiasi akivaizdžiose vietose, o kitus paslėpkite giliau, kad juos būtų sunkiau surasti.

Po šventinės vakarienės praneškite vaikams, kad kažkur jūsų namuose pasimetė Kalėdų senelio elniai ir jų pareiga padėti juos surasti. Mažiesiems paprastai labai patinka tokios paieškos.

Už kiekvieną surastą elnią vaikams padovanokite po saldainių maišelį ar kitų skanumynų.

 

Ji24.lt