STOP: 10 ženklų, kad esate ant perdegimo ribos

Pervargusi moteris / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-07-03 09:21
Jūsų kūnas daugybe ženklų įspėja, kad patiriamas stresas yra nekontroliuojamas.

Jeigu į stresą nekreipiate dėmesio, ilgainiui jis tampa lėtiniu ir gali stipriai pakenkti sveikatai. Todėl atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus ir pasistenkite juos pašalinti iš savo gyvenimo, kad vėliau nepatirtumėte dvasinių ir fizinių problemų, rašoma prevention.com.

Sunkiai atsikeliate ryte. Hormonas kortizolis yra būtinas tam, kad reguliuotų mūsų energijos lygį ryte. Todėl jeigu ryto atsikėlimas tampa tikra kančia, greičiausiai organizmas fiksuoja jo trūkumą dėl ilgalaikio streso ir perdegimo.

Jaučiate nuovargį, nors miegate pakankamai. Jeigu jūsų poreikis pailsėti ir atsigauti yra didesnis nei jūsų kūnas gauna, tuomet viskas baigiasi tuo, kad jaučiatės nepailsėję ir pavargę.

Poreikis užkandžiauti sūriais produktais.
Jeigu rankos tik ir tiesiasi prie traškučių, verta žinoti, kad chroniškas stresas gali privesti prie elektrolitų disbalanso, o tai skatina užkandžiauti sūriais maisto produktais.

Sumažėjęs gebėjimas susitvarkyti su stresinėmis situacijomis. Jeigu patiriate užsitęsusį stresą, jūsų tolerancija ir atsparumas tolimesnėms stresinėms situacijoms gerokai sumąžta.

Nereguliarus menstruacijų ir ciklas ir paaštrėjęs PMS. Chroniškas stresas išblaško ir sujaukia hormonų sistemą, todėl turi didelę įtaką sutrikusiam menstruacijų ciklui, priešmenstruaciniam sindromui ir netgi gali prisidėti prie nevaisingumo rizikos.

Dažni peršalimai ir pailgėjęs sveikimo laikas. Kūną paveikęs stresas nualina ir imuninę sistemą, todėl mūsų organizmui yra kur kas sunkiau kovoti su peršalimo ir kitomis ligomis.

Apsvaigimas, kai stojatės. Elektrolitų disbalansas, kaip lydintis stresą faktorius, gali paveikti ir jūsų savijautą štai tokia linkme, pavyzdžiui, kai staiga stojatės, jaučiate svaigulį.

Sudirgimas, užmaršumas, sutrikimas, nuovargis, galvos skausmas, nerimas, miego sutrikimai, negebėjimas aiškiai mąstyti. Pernelyg didelis stresas gali turėti įtakos tam, jog jūsų mąstymas tampa neaiškus, it apgaubtas rūko, jums sunku dėlioti mintis, atsiminti.

Priklausomybė nuo kofeino ir cukraus. Kofeinas ir cukrus suteikia energijos, kai jos lygis pradeda kristi, tačiau jeigu be šių dalykų jūs negalite išsiversti nė dienos, tuomet tai reiškia, kad natūralūs energijos klodai slopsta, ir gebėjimas įveikti stresą mąžta.

Cukraus kiekio kraujyje šokinėjimai. Stresas paveikia ir išbalansuoja cukraus kiekį kraujyje, todėl jūs vieną akimirką jaučiatės gerai, o kitą staiga netenkate jėgų.

Ji24.lt