Titanijos kompleksas, arba... visi vyrai – asilai

Fatališka moteris / 123RF.com nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-09-16 15:00
Yra moterų, kurios, kartą vaizduotėje susikūrusios vyro idealą, savo svajonių jaunikio ieško visą gyvenimą. Bet juk rasti Poną Tobulybę pavyksta ne visoms ir ne visada: vos tik suartėjusios su nauju vyriškiu, jos greitai nusivilia juo.

Williamo Scheakespear’o pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ herojė fėjų karalienė Titanija kartą susipyko su savo vyru elfų karaliumi Oberonu, kuris, padedamas elfo Pako, iškrėtė žmonai piktą pokštą. Kol ji miegojo, patepė jai vokus stebuklingos gėlės sultimis, kad nubudusi ji įsimylėtų pirmą pasitaikiusią būtybę.

Taip jau nutiko, kad pirmąjį Titanija išvydo paprastą amatininką. Tiesa, su asilo galva ant pečių. Taigi fėjų karalienė karštai pamilo žmogų asilą. Kai Oberonas vis dėlto atbūrė žmoną, ji negalėjo patikėti, kad buvo pamilusi vaikiną su uodega ir asilo ausimis.

O kaip gyvenime?

Moterys, turinčios Titanijos kompleksą, dažniausiai įsimyli knygų ar kino herojus, mažai ką bendra turinčius su realybe. Taigi nenuostabu, kad tokiai damai sunku susirasti gyvenimo draugą: jos reikalavimų sąrašas išrinktajam užimtų kelis puslapius, o paprastam mirtingajam vis vien būtų sunku konkuruoti su filmų herojais.

Nusivylusi bergždžiomis paieškomis, tokia Titanija kartais netikėtai ima ir įsimyli visai paprastą vyruką, nė iš tolo neprimenantį didvyrio. Bet jausmai greitai ima blėsti aptikus, pavyzdžiui, kad pienišką sriubą jis valgo su duona, knarkia, neužgesina šviesos tualete ir nežino, kas tas Eimuntas Nekrošius. Ir tada išrinktasis jai ima atrodyti it koks kvailas asilas.

Nusivylusi moteris vėl ima svajoti apie tą vienintelį. Jis lanko ją erotinėse fantazijose ir sapnuose, ir ji vis tiki, kad išauš diena, kai jiedu susitiks. Tačiau metai bėga, ir niekas nesikeičia... Iliuzijos subliūkšta, gyvenimas nebetenka prasmės. Jeigu ji vis dar ištekėjusi, ima kaltinti sutuoktinį dėl neišsipildžiusių savo vilčių.

Vis dažniau ima gyventi praeitimi, prisimindama buvusius savo gerbėjus, svajodama, kas būtų, jeigu ji nebūtų ištekėjusi už to asilo...

Moteris, kenčianti dėl tokio komplekso, turi nemažai narciziškų bruožų: laiko save aukščiau už kitus, jai svetimi gilūs jausmai. Kadangi sau ji atrodo subtili, protinga ir beprotiškai nuostabi, ieško bent kiek panašaus į save. Ir nenuostabu, kad neranda... Nes, kaip sakoma, pažiūrėk į savo vyrą ir suprasi, ko iš tiesų esi verta.

Beje, pasak psichologų, šis Titanijos kompleksas – ne chrestomatinė psichologijos beletristika. Tokios moterys egzistuoja iš tikrųjų. Ir pastaraisiais metais, dėl popkultūros agresyviai primetamų tobulybės stereotipų, jų vis daugėja...

Ji24.lt