Žinomos šeimos dalijasi patirtimi: „Į sportą žiūrime kaip į dalyką, kuris palaiko ne tik sveikatą, bet ir socialinį gyvenimą“

M. Dolženko ir A. Balžekas su šeimomis/ Gedmanto Kropio nuotr.
Autorius: Ji24.lt
Publikuota: 2019-08-25 08:00
Kas į darbus, o kas į mokyklas ar darželius – pasibaigus vasaros atostogoms namuose ir vėl netrūksta šurmulio. Šiuo metu ne tik mūsų, suaugusiųjų, bet ir vaikų tvarkaraščiai prisipildo įvairiausios veiklos. Gera, jei bent dalį laisvalaikio galime suplanuoti visi kartu.

Sukurti savas tradicijas

Žinomas teniso treneris, „Balzekas Tennis Academy“ vadovas Arūnas Balžekas teigia, kad aktyvų laisvalaikį visuomet stengiasi planuoti kartu su visa šeima.

„Norime savo vyrukams parodyti, kad laikas, praleistas gamtoje, suteikia daug geresnį jausmą nei pasyvus sėdėjimas prie planšetės. Todėl dažnai važiuojame pasivaikščioti po Lietuvos miškus, prie ežerų“, – pasakoja treneris, kartu su žmona Inga auginantis tris sūnus – trejų metų Vytautą, ketverių Joną ir trylikos Arną.

Arūno Balžeko teigimu, judesys, būtinas tiek vaiko, tiek suaugusiojo kūnui, jis palaiko ne tik gerą tonusą, bet ir grūdina. „Galiu išvardyti keletą malonumų, kuriuos laisvalaikiu patiriame kartu su šeima. Vienas iš jų – grūdinimasis maudantis ne tik šiltu, bet ir šaltu oru upėse ir ežeruose. Pirtis ir ledinis kubilas tapo savotišku mūsų savaitgalio ritualu“, – vardija treneris.

Tiesa, atslinkus šiaurės orams, vaikams daugiau laiko tenka praleisti uždarose patalpose, tačiau ir šaltuoju metų laiku aktyvios užklasinės veiklos nestinga. Viena iš jų – ilgametes tradicijas šeimoje turintis tenisas.

„Manau, kad ne tik vyriausias sūnus, bet ir mažieji, kai vos paūgės, ims lankyti teniso treniruotes. Juk ir tėtį, ir senelį jie nuolat mato kortuose ar prie stalo susėdusius, planuojančius treniruočių grafikus“, – su šypsena pasakoja žinomas treneris.

Anot jo, tenisas ypač patrauklus šeimoms todėl, kad jį gali žaisti ir vaikas, ir suaugęs: „Tai – dinamiškas sportas, prisitaikantis prie kiekvieno žmogaus fizinių galimybių.“

Be to, teniso kortai dygsta ir atokesniuose sostinės rajonuose. „Infrastruktūra plečiasi, savo sporto bazes turi Riešė, Gineitiškės, Baltupiai, Naujininkai, o nuo rugsėjo duris atvers šalia Kalnėnų ir Pavilnio rajonų įsikūręs „M7 Sport“, – priduria treneris.

Sporto kompleksas „M7 sport“
Sporto kompleksas „M7 sport“

Geriausia mokyti iš pavyzdžio

Naujajame komplekse „M7 Sport“ veiks keturi uždari teniso kortai, sporto klubas, kavinė ir pirčių zona. Specialiai vaikams čia bus pritaikytos žaidimų zonos, drabužinės bei meniu, taip pat įrengti lenktyniniai simuliatoriai, kuriuos valdydami vaikai galės pramogauti, lenktyniaudami vieni su kitais.

„Norėjosi, kad šiame komplekse girdėtųsi kuo daugiau vaikų balsų, todėl pakvietėme „Balzekas Tennis Academy“ trenerius, kurie šiame darbe yra nepralenkiami. Planuojame, kad „M7 Sport“ galės mokytis žaisti tenisą 120–130 vaikų“, – pasakoja komplekso vadovas Maksimilianas Dolženko.

Kartu su žmona meninės gimnastikos čempione Jelizaveta auginantis šešerių metų Dariną ir trejų mėnesių Patriką verslininkas teigia, kad šiandien, kai vaikai turi tiek daug pagundų nuo mažens leisti laiką prie skaitmeninių ekranų, svarbu jų laisvalaikį praturtinti prasmingomis, aktyviomis patirtimis.

„Į sportą žiūrime kaip į dalyką, kuris palaiko ne tik sveikatą, bet ir socialinį gyvenimą. Vaikas sportuodamas bendrauja ir su kitais vaikais, mato kitų pastangas, pasiekimus. Be to, sportas vysto atsakomybės jausmą. Jei vaikas žino, kad po mėnesio laukia gimnastikos pasirodymas, tai jį skatina ruoštis, stengtis, prisiimti už tai atsakomybę“, – mintimis dalijasi Maksimilianas Dolženko.

Jo teigimu, vaikai aktyvios gyvensenos geriausiai mokosi per pavyzdį. „Su abiem vaikais keliaujame nuo pat pirmų gimimo savaičių. Stengiamės, kad ir jie natūraliai perimtų aktyvų gyvenimo būdą. Mūsų dukra jau porą metų vaikšto į gimnastikos treniruotes, o nuo šių metų mokysis žaisti tenisą „Balzekas Tennis Academy“.

Kai vaikas užsiima kokiu nors sportu, jam daug lengviau prisitaikyti ir kitur. Pavyzdžiui, kai buvome išvykę slidinėti į kalnus, dukra per keturias dienas išmoko čiuožti slidėmis taip gerai, kad nusileido raudonąja trasa, apvažiavo visas kliūtis ir užėmė antrąją vietą vaikų čempionate. Tai buvo didelė šventė tėvams, gal net didesnė nei jai“, – su šypsena prisimena Maksimilianas Dolženko.

Verslininkas sako, kad svarbu padėti vaikui rasti veiklą, kuri patiktų, įtraukti ją į savaitės grafiką. „Kaip ir suaugusiems, vaikams taip pat būtina protinė iškrova, laisvalaikis, kuris leistų atitrūkti nuo mokyklos rutinos, pasisemti naujų įspūdžių bei užmegzti pažinčių“, – reziumuoja pašnekovas.

Daugiau kaip 3600 kvadratinių metrų ploto modernus sporto kompleksas „M7 Sport“, įsikūręs šalia Minsko plento, Vilties gatvėje Kuprioniškėse, duris atvers rugsėjį. Daugiau informacijos ieškokite www.m7sport.lt

Sporto kompleksas „M7 sport“
Sporto kompleksas „M7 sport“
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai